Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Do Pieca Z Zamknietą Komor Spalania


kadziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:)

Panowie mam ogromną prośbę o pomoc.

Zakładam Co gazowe w mieszkanku 42m.

Rurki grzejniki itd. już rozprowadzone-dzięki waszej pomocy.

Stoję przed dylematem jaki kocioł wybrać. Pierwotnie chciałem otwartą kom. spalania, ale obawiam się ziębienia mieszkanka przez nawietrznik:(

Rozważam zakup zamkniętej komory i zastanawiam się czy muszę zastosować jakże drogi wkład kominowy typu rura w rurze?

Czy zamiast tego mógłbym zrobić tak, że spaliny odprowadzę kominem, ale powietrze będę pobierał z zewnątrz budynku ( przez ścianę, osobną rurą?)

Słyszałem, że potrzebuje wtedy jakiegoś systemu przyłączeniowego rozdzielaczowego.

Czy moglibyście przybliżyć troszkę m ten temat?

Kotły które rozważam to:

-Beretta Junior 21 e.s.i. TURBO

-ULRICH WANDICH

-i inne w podobnej cenie.

Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

Panowie mam ogromną prośbę o pomoc.

Zakładam Co gazowe w mieszkanku 42m.

Rurki grzejniki itd. już rozprowadzone-dzięki waszej pomocy.

Stoję przed dylematem jaki kocioł wybrać. Pierwotnie chciałem otwartą kom. spalania, ale obawiam się ziębienia mieszkanka przez nawietrznik:(

Rozważam zakup zamkniętej komory i zastanawiam się czy muszę zastosować jakże drogi wkład kominowy typu rura w rurze?

Czy zamiast tego mógłbym zrobić tak, że spaliny odprowadzę kominem, ale powietrze będę pobierał z zewnątrz budynku ( przez ścianę, osobną rurą?)

Słyszałem, że potrzebuje wtedy jakiegoś systemu przyłączeniowego rozdzielaczowego.

Czy moglibyście przybliżyć troszkę m ten temat?

Kotły które rozważam to:

-Beretta Junior 21 e.s.i. TURBO

-ULRICH WANDICH

-i inne w podobnej cenie.

Pozdrawiam serdecznie:)

Witaj

Jeśli chodzi o system kominowy to będę Cię jednak namawiał na komin systemowy . Biorąc pod uwagę koszty całościowe nie jest to wcale taki drogi system zwłaszcza jeśli by brać nasze polskie rozwiązania które notabene pasują do elementów zagranicznych a różnią się jedynie materiałem rury wewnętrznej . Ponadto wcale nie muszą być prowadzone w starym kominie mogą być wyprowadzone przez ściane na zewnatrz budynku jeżeli tylko na to pozwala układ okien i otworów wentylacyjnych do innych mieszkań . Osobiście przerabiałem komin znajomemu wykonany z elementów jakiejś niemieckiej firmy nie pamiętam producenta i nasz system pasował idealnie , komin został wyprowadzony na tzw ślepą ścianę budynku i nikomu tam nie przeszkadza . Oczywiście w każdym momencie można go zawinąć kolanem do góry i wyprowadzić nad dach . Cenowo wcale to drożej nie wyszło. Asortyment różnego rodzaju elementów jest bardzo szeroki łącznie z powierzchniowym wykończeniem . Instalowałem ten system i od kilku już lat spisuje się idealnie . Żadnych nieszczelności .

A tutaj rzeczony system : http://www.spiroflex.com.pl/cms/index_pl.php?page=kominy_do_kotlow_z_zamknieta_komora_spalania&banner=b_kominy_do_kotlow_z_zamknieta_komora_spalania

Poczytaj jak trzeba to zadzwoń a podejrzewam że się do niego przekonasz .

 

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie mam opcji ciągnąć komina na zewnątrz, ani wyprowadzić jedynie za ścianę:)

A czy każdy piec ma mozliwość rozdzielenia dolotu powiertza i wylotu spalin.

Długość komina to ok 10-12 m.

Licząc jedynie rury to

-1 metr przewodu dwuściennego to ok 150 zł

-1metr przewodu jednościennego to ok 60zł.

 

Przy 10 metrach różnica będzie ok 900zł na samych rurach

Doliczyć trzeba jednak jeszcze jedno kolanko i 3 m rury do doprowadzenia powietrza.

Nie mówiąc już o kolankach trójnikach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie pamiętam ile za co płaciłem ale kolana były pomiędzy 35-45zł więc nie takie znów szalone ceny . Powrócę jednak do tematu z innej strony . Otóż kotły CO powinny być montowane w pomieszczeniach do tego przeznaczonych ( kotłownie ) i jedynie kotły z zamkniętą komorą spalania mogą być montowane w pomieszczeniach mieszkalnych ponieważ nie wykorzystują do spalania powietrza z pomieszczeń mieszkalnych . Myślę że zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek rozwiązanie zaciągnij opinii kominiarskiej i to najlepiej człowieka który będzie tę instalacje odbierał , on najlepiej określi co możesz w danych warunkach zrobić widząc to na miejscu , a być może sam podpowie CI jakieś rozwiązanie , może po dokładnych oględzinach znajdzie jakiś wolny kanał kominowy który będziesz mógł wykorzystać jako czerpię powietrza a to już zdecydowanie obniżyło by koszty całej inwestycji .Niestety musisz to ustalić zanim wydasz złotówki na taki czy inny system kominowy . Twoje nastawienie na kocioł z zamkniętą komorą spalania jak najbardziej popieram , niestety ma on takie a nie inne wymogi kominowe , jeżeli uda się to w jakiś sposób uprościć to trochę zaoszczędzisz .

Jeszcze jedno podpowiem . Instalatorzy mają często dość spore upusty w hurtowniach wiec może tu jest furtka .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Słuchajcie rozmawiałem z sąsiadem, który zakładał sobie gazowe ok 4 miesiące temu i powiedział mi, że on komina nie dał rady wsadzić;(- Krzywy i nie równy.

Obawiam się, że to będzie i u mnie, dlatego chciałbym wrócić do poprzedniego rozwiązania czyli:

- na piecyk zastosować rozdzielacz,

- w komin wsadzić rurę 80,

- powietrze doprowadzić zza ściany m( z zewnątrz) także rurą 80

Widzę, że producent Urlich daje taką możliwość. Jak z innymi producentami?

Czy każdy kociołek można tak podłączyć.

 

No i 2-ga sprawa jest taka, że gdy robiłem opinie kominiarską życzyłem sobie otwartą komorę i na taką kominiarz mi ją wydał. Teraz przemyslałem wszystko i chciałbym jednak zamknięta- czy muszę zmienić jeszcze raz opinię?

W projekcie do instalacji gazowej na szczęśćcie nie mam czy jest na otwartą czy zamkniętą komorę.

Pytam ponieważ po świętach składam papiery na pozwolenie na budowę i muszę dołączyć tez ta opinie.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych i spokojnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kominiarz wydał decyzję na konkretne rozwiązanie i jest to wyszczególnione w decyzji to powinieneś się tego trzymać lub ją zmienić .

Co do krzywego komina nie jest to w niczym przeszkodą są również wkłady giętkie i to o ironio tańsze od wkładów sztywnych jeżeli nadal myślisz o rozdzieleniu przewodu spalinowego od powietrznego . W tym przypadku jednak są to wkłady kierunkowe ( są oznaczone )i powinny być montowane w ściśle określony sposób w przeciwnym razie kondensat będzie się wydostawał na zewnątrz rury i zawilgacał komin stały. Rozwiązanie ulricha jest dobre w przypadku kiedy komin został wcześniej oczyszczony lub jest nowy w przeciwnym razie stare sadze lub lużne cząstki znajdujące się w kominie szybku zanieczyszczą komorę spalania co uniemożliwi właściwą pracę pieca .

http://www.jawar.com...=171&Itemid=187

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mnie.

Nie chcę ssać powietrza z szachtu między kominem a wsadem kominowym, lecz zastosować rozdzielacz i zrobić tak, że powietrze pobieram osobną rurą, a spaliny wydalam drugą rurą.

Montuje na piecu rozdzielacz powietrzno spalinowy, wsadzam wkład jednościany (zwykła kwasówka z uszczelkami), a powietrze pobieram rurą długości ok 2 m którą wyprowadzam na zewnątrz budynku (też zwykłą)

Wydaje mi się to najtańszym rozwiązaniem.

Nigdzie jednak nie mogę znaleźć konkretnych opinii, rozwiązań itd tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Najlepiej będzie wiedział dział techniczny danego dostawcy kotła, dzwoń, pisz na pewno ci odpowiedzą.

Wymaga to trochę czasu ale powinni odpowiedzieć.

Jedynym mankamentem takiego postępowania jest to, że trzeba wcześniej wybrać model kotła i drążyć serwis lub dział techniczny,

jeżeli ci odpowiedzą to wiesz i masz podkładkę na wypadek problemów technicznych np gwarancja.

W załączniku dopuszczalne rozwiązania dla kotłów kondensacyjnych firmy Wolf , inne powinny też takie coś mieć w swojej ofercie.

 

 

Pozdrawiam

systemy spalinowe WOLF.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.