Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawienie pieca na ekogroszek z podajnikiem typ EKO-GT KWP


stanislaw42

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Prosze o porade na temat ustawienia pieca na ekogroszek z podajnikiem typ EKO-GT KWP o mocy 25kw z Galmetu z regulatorem pogodowym i sterownikiem /PERFEKT/. Kupilem dom z lat 70. Dom jest zbudowany z cegly bialej pelnej - mur 40cm + ocieplenie 10cm. Okna plastykowe nowe i drzwi tez. Instalacja z miedzi kaloryfery plytowe. Piec jest w pomieszczeniu gospodarczy oddalone od domu okolo 20metrow. Rury w ziemi izolowane zrobiony specjalny styropian i wlozony do rury o przekroju 150 i zakopane na glebokosci 90 cm. Mam piec juz 2 sezon i spala i 6 ton na caly rok. Podgrzewam tez wode 140litrow /CWU/. NIe wiem czy to nie za duzo? Dom o powierzcni 130m2.

Ustawienia - ważne parametry:

temp zadana -wyliczona przez czyjnik pogodowy-zewnętrzny

1-korekcja nocna -2C od zadanej

2-koekcja ekonomiczna -4C od zadanej

5-moc kotła 100%

6-ilość powietrza 20%

10-zakres regulacji 10C

11-czas całkowania 85sek

12-współczynnik pogodowy 63%

13-obroty min dmuchawy 19%

14-------- max ----------- 70%

15-czas pracy podajnika 8sek

16-max przerwa podajnika 225sek

17-min --------------------- 33sek

18-przerwa nadzoru (podajnik) 12min

19-czas nadmuchu nadzoru 8sek

20-moc ---------------------- 0%

21-min temp zadana pieca 40C

 

 

Prosze o jakies podpowiedzi za ktore z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
witam

Prosze o porade na temat ustawienia pieca na ekogroszek z podajnikiem typ EKO-GT KWP o mocy 25kw z Galmetu z regulatorem pogodowym i sterownikiem /PERFEKT/. Kupilem dom z lat 70. Dom jest zbudowany z cegly bialej pelnej - mur 40cm + ocieplenie 10cm. Okna plastykowe nowe i drzwi tez. Instalacja z miedzi kaloryfery plytowe. Piec jest w pomieszczeniu gospodarczy oddalone od domu okolo 20metrow. Rury w ziemi izolowane zrobiony specjalny styropian i wlozony do rury o przekroju 150 i zakopane na glebokosci 90 cm. Mam piec juz 2 sezon i spala i 6 ton na caly rok. Podgrzewam tez wode 140litrow /CWU/. NIe wiem czy to nie za duzo? Dom o powierzcni 130m2.

Ustawienia - ważne parametry:

temp zadana -wyliczona przez czyjnik pogodowy-zewnętrzny

1-korekcja nocna -2C od zadanej

2-koekcja ekonomiczna -4C od zadanej

5-moc kotła 100%

6-ilość powietrza 20%

10-zakres regulacji 10C

11-czas całkowania 85sek

12-współczynnik pogodowy 63%

13-obroty min dmuchawy 19%

14-------- max ----------- 70%

15-czas pracy podajnika 8sek

16-max przerwa podajnika 225sek

17-min --------------------- 33sek

18-przerwa nadzoru (podajnik) 12min

19-czas nadmuchu nadzoru 8sek

20-moc ---------------------- 0%

21-min temp zadana pieca 40C

 

 

Prosze o jakies podpowiedzi za ktore z gory bardzo dziekuje

 

 

suchaj ja kupiłem piec elektrometu mam 380 m hatkę i 300L CWU spala mi tonę miesięcznie, cały czas się uczę, moje spostrzeżenia to gdy powstaje koks z węgla to konieczne jest udrożnienie wętylatora, wygaś piec i wyczyść palenisko z popiołu najlepiej odkurzaczem aż ze ślimaka czyszczenie robić najlepiej raz w tygodniu nie tyle z pieca co z samego paleniska to naprawdę pomaga moje ustawienia to węgiel 15% czas pracy 140s, wętylator 40% z przesłoną ustawioną na 1/3, 6 ton to cholernie dużo jak na twój piec można przeliczyć kilojuele na powierzchnię (każdy goszek ma jakość energetyczną około 26 kj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.