Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Podłączyć Kaloryfery Do Tej Instalacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kubaza

Kubaza

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 20:15

Witam,

mam instalację z buforem 750l z wewnętrznym zbiornikiem cwu 150l ( bufor na zdjęciu )

ze zbiornika jest wyjście na 3 niezależne podłogówki w układzie zamkniętym ( po prawej widać jedną z nich )

potrzebuje podłączyć do tego dwa kaloryfery, które by były na pierwszym piętrze ( kotłownia jest na parterze ) i pytanie :

czy mogę zasilać kaloryfery z zasilania podłogówki ( dorobić tam trójnik i woda szła by do góry )

i powrót z kaloryferów wpiąć też przez trójnik do powrotu z podłogówek ?

czy to zadziała grawitacyjnie ?

i jeszcze pytanie jakie kaloryfery polecacie i jakiej wielkości

mam do ogrzania dwa pokoje 12m2 i 14m2

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Załączone pliki

• 0

#2 OFFLINE   Kubaza

Kubaza

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 20:24

jeszcze pytanie jeżeli można to tak podłączyć to jakie średnice rur ? i jak to najlepiej zrobić ?

pozdrawiam
  • 0

#3 OFFLINE   mironw

mironw

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 582 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 22:27

zasilanie podłogówki to temp.zasilania około40*C na grzejniki przy tem. zewn -20 to chyba będzie za mało . . a jaki to układ kocioł na paliwo stałe ,czy piec gazowy? kondensacyjny? bo widze że układ zamknięty( zbiornik ciśnieniowy) może masz gdzieś schemat od instalatora ?
Ja bym pociągnoł grzejniki zaraz za wyjściem z...........tego czym grzejesz
  • 0

#4 OFFLINE   tomar

tomar

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 22:31

Dokładnie czym ten zbiornik jest ogrzewany, bo skoro bufor to sadzę iż kocioł na paliwo stałe bo dla kotła gazowego to nie bardzo miało by sens?
  • 0

#5 OFFLINE   mac65

mac65

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1393 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 23:04

Witam,

mam instalację z buforem 750l z wewnętrznym zbiornikiem cwu 150l ( bufor na zdjęciu )

ze zbiornika jest wyjście na 3 niezależne podłogówki w układzie zamkniętym ( po prawej widać jedną z nich )

potrzebuje podłączyć do tego dwa kaloryfery, które by były na pierwszym piętrze ( kotłownia jest na parterze ) i pytanie :

czy mogę zasilać kaloryfery z zasilania podłogówki ( dorobić tam trójnik i woda szła by do góry )

i powrót z kaloryferów wpiąć też przez trójnik do powrotu z podłogówek ?

czy to zadziała grawitacyjnie ?

i jeszcze pytanie jakie kaloryfery polecacie i jakiej wielkości

mam do ogrzania dwa pokoje 12m2 i 14m2

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Witaj
Wszystko się da zrobić Tylko że do temperatury zasilania jaka jest z podłogówki grzejniki żeby osiągnąć przyzwoitą temperaturę w pomieszczeniu musiały by być prawie dwa razy takiej mocy jak przy zasilaniu z obliczeniowej 75 C czyli w przybliżeniu przy zasilaniu z podłogowego 2400 i 2800 W na ten metraż pomieszczeń a to już gabarytowo są duże grzejniki chyba ze poszukasz potrójnych paneli . I nie wiem dlaczego pytasz się o grawitacje , przecież podłogówke masz na pompach nie da się grzejników wpiąć za pompą od podłogówki ?

• 0

#6 OFFLINE   Kubaza

Kubaza

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 09 grudzień 2011 - 10:30

witam

mój błąd nie napisałem że zasilanie podłogówki ma zazwyczaj około 60 do 65 stopni bo to dopiero sie rozdziela na 3 obiegi i każdy ma elektrozawór trójdrożny i miesza na odpowiednią temperaturę w zależności od temperatury na zewnątrz i temperatury w pomieszczeniach.

bufor grzeję kotłem sas gro eko 23 kw na eko groszek.

do mac65 właśnie dla tego żeby mieć cieplejsze grzejniki chcę to zrobić przed pompką od podłogówki.

co o tym sądzicie ??

dzięki i pozdrawiam
  • 0

#7 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4264 postów

Napisano 09 grudzień 2011 - 12:50

podłogówka może byc zasilana czynnikiem o temperaturze do 50 - 55st. C a zazwyczaj niżej do 35 - 40 st. C
  • 0
Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.
adamzdro13@wp.pl

#8 OFFLINE   Kubaza

Kubaza

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 09 grudzień 2011 - 14:56

rozumiem że mogę podłączyć 2 grzejniki do zasilania podłogówki przed zmieszaniem z powrotem?

a jakie średnice rur zastosowac ? i jakie grzejniki są najlepsze ?
  • 0