Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Kotłowni Do Oceny


Jjaarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wstępnie wyrysowałem schemat mojej planowanej kotłowni. Rysunek posiada tylko rury zasilające, powrotów nie rysowałem gdyż są zbędne. Proszę o ocenę schematu, chodzi mi głownie o to czy połączenie głównej rury zasilającej grzejniki na parterze z rurą bezpieczeństwa jest właściwe (zawór zwrotny)czy jest on tam potrzebny? Z rury bezpieczeństwa mam zamiar zasilać rozdzielacz grzejników na 1 pietrze. Dodam iż jest to dom o pow. 150 m2 podpiwniczony, nieocieplony(narazie) aha na schemacie nie ma oczywiście wszystkich innych zaworów filtrów itp (z braku miejsca )

Pozdrawiam

Proszę o rady i wskazówki

post-35407-0-24500800-1323072720_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wstępnie wyrysowałem schemat mojej planowanej kotłowni.

obyś tak się Kolego nie brał do roboty , bo tu jeszcze wrócisz po rade , dlaczego nie działa , porządny schemat z całą armaturą to połowa sukcesu , i mniej poprawek na póżniej( czyt. przeróbek- kosztów)

Rysunek posiada tylko rury zasilające, powrotów nie rysowałem gdyż są zbędne.

żeby woda nie pomyślała tak samo :rolleyes:

 

Proszę o ocenę schematu, chodzi mi głownie o to czy połączenie głównej rury zasilającej grzejniki na parterze z rurą bezpieczeństwa jest właściwe (zawór zwrotny)czy jest on tam potrzebny?

właściwie zawór zwrotny jest tam zbędny

 

Z rury bezpieczeństwa mam zamiar zasilać rozdzielacz grzejników na 1 pietrze.

podejrzewam że pompa CWU iC.O zakłuci prace tego rozdzielacza bo będzie - mało prawdopodobne _ musiał działać na grawitacji

 

 

aha na schemacie nie ma oczywiście wszystkich innych zaworów filtrów itp (z braku miejsca )

Proszę o rady i wskazówki

format (obraz) JPEG (.JPG) i będzie wszystko się mieścić , na forum są bardziej rozbudowane schematy i wszystko jest czytelne

WIĘCEJ danych potrzeba ile sekcji rozdzielacz?

, czym łączony? , _ materiął , średnica

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wstępnie wyrysowałem schemat mojej planowanej kotłowni. Rysunek posiada tylko rury zasilające, powrotów nie rysowałem gdyż są zbędne. Proszę o ocenę schematu, chodzi mi głownie o to czy połączenie głównej rury zasilającej grzejniki na parterze z rurą bezpieczeństwa jest właściwe (zawór zwrotny)czy jest on tam potrzebny? Z rury bezpieczeństwa mam zamiar zasilać rozdzielacz grzejników na 1 pietrze. Dodam iż jest to dom o pow. 150 m2 podpiwniczony, nieocieplony(narazie) aha na schemacie nie ma oczywiście wszystkich innych zaworów filtrów itp (z braku miejsca )

Pozdrawiam

Proszę o rady i wskazówki

poco ci zawór klapkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instalacja wykonana w miedzi. Rozdzielacz 4 sekcje 2 grzejniki w pokojach, 1 łazienkowy , 4 sekcja na razie nie wykorzystana. instalacja parteru jest juz wykonana ale , po dobodowie poddasza uzytkowego trzeba tam doprowadzic ogrzewanie. Narazie jest tam poprowadzona tylko rura bezpieczenstwa 28 Cu i pomyslałem ze mozna ja wykorzystac do zasilania tego pietra, ale po waszych wypowiedziach sadze ze bedzie to raczej nie mozliwe. Macie jakies rady jak to rozwiazac? Czy poprostu bede musiał wkuwac w sciane nowy pion do zailania tego rozdzielacza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wcale rujnować ścian . Druga rura na piętro i tak musi wejść do skrzynki z rozdzielaczem żeby to w miarę estetycznie wyglądało więc wystarczy przewiercić posadzkę . Schemat instalacji wyrysuj sobie cały bo bardzo łatwo o czymś zapomnieć a schemat zawsze się przydaje chociaż by na potem kiedy zapomnisz gdzie co było i dlaczego . Wysiłek niewielki a się przydaje chociaż by do analizy dlaczego coś nie pracuje tak jak powinno. Co do prowadzenia instalacji to raczej bym jej nie zamurowywał w ścianach bo potem może być problem ze znalezieniem usterki . Jeśli już nie chcesz widzieć tych rur to sucha zabudowa na stelażu rygipsy lub coś w tym rodzaju , zawsze to tańsze niż prucie ścian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat kotlowni i parteru mam ale na papierze od projektanta wiec wszystko ok. z tymi rurami to akurat problem,bo w rogu pokoju nie moga isc a wypadna akurat w srodku ściany w salonie wiec lipa. Czyli wykorzystanie rury bezpieczenstwa odpada? trzeba cały nowy pion podpiety do "lewej "strony pieca - układ pompowy zasilania c.o?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz schemat od hydraulika to zeskanuj albo przerysuj i pokaż !!!!!

i tak musisz pociągnąć powrót z piętra,( nieprawda ) TRZEBA TAKIE ŻECZY PRZEWIDYWAĆ WCZEŚNIEJ (,na przyszłość) , chyba że masz zbiornik wyrównawczy na trzech rurach to by sprawe troche ułatwiło bez rujnowania

Pompa na powrocie mogła by rozwiązać możliwość podłączenia się do rury bezpieczenstwa

Czekamy na schemat :rolleyes:

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym schematem to narazie nie mozliwe bo jestem za granica, a ten schemat ktory wyrysowałem w pełni oddaje idee ukladu. Do naczynie jest niestety tylko 1 rura 28mm Cu. a co do rury powrotnej to nie było by problemu bo mogłbym ja puscic w innym pomieszczeniu bo jest taka mozliwosc.Nie musiala by isc bezposrednio do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.