Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dmuchawę mam EWMAR RV-12PK, dpkładnego typu palnika nie znam nie znalazłem rzadnej tabliczki znamionowej po za tą od motoreduktora NM RV 030 ... Ale jutro jadę do klienta od którego dostałem ten kocioł to powie mi jaki palnik dokładnie mam.

 

Co do siły nadmuchu to w ustawieniach serwisowych ST-48 znalazłem takie parametry (domyslam się że pierwsze dwa to te widełki odnośnie nadmuchu, ale wy mi konkretnie powiedzcie):

 

MinWentRoboczy: 0-100, u mnie jest ustawione na 1

MaxWentRoboczy: 0-100, u mnie jest ustawione na 85

Próg wentylatora: 30-75, u mnie jest ustawione 40

Impuls wzrostu: 0-20, u mnie jest 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jest to też mocny wentylator, podobnie jak u mnie. 

Według tej rozpiski to max obroty są 85%, więc o dziwo dużo, a mimo to nie masz problemu z zbyt dużą mocą dmuchawy... Może ten próg wentylatora albo impuls wzrostu powoduje, że nie dmucha za mocno...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casperwp

Ladny popiół, malo niedopałòw i szlaki. Jeśli kocioł nie zarasta zbyt sadzą i nie smołuje, a z komina nie leci woda to temperaturą spalin (te 100 stopni) bym się na razie nie przejmował, przy czym trzeba to czesto sprawdzać.

Pytanie czy termometr nie zaniża?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xv750:

 

Tylko co to jest próg wentylatora albo impuls wzrostu i  od czego zacząć modyfikacje.

 

Jasiek 11:

 

Nie mam odniesienia czy dużo zarasta sadzą czy mało. Co prawda piec czyszczę co 4-5 dni z sadzy, bo tak mi zalecił znajomy który notabene zaprojektował ten piec (ale to nie jest uciążliwe bo piec jest w miare dobrze zaprojektowany jeśli chodzi o jego czyszczenie). I z tego co od niego wiem, to piec został właśnie tak zaprojektowany by jak najwięcej sadzy osadzało w nim a nie w kominie. W kominie jeszcze nie sprawdzałem ile jest sadzy (mam komin o średnicy fi 200 i pale dopiero od paru miesięcy więc czyścić go jeszcze raczej nie muszę).

 

Co do termometru to nie wiem czy zaniża, musiał bym sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casperwp: Nie mam pojęcia do czego są te ustawienia, bo nie mam tego sterownika. Myślę, że osoby, które posiadają taki sterownik jak ty powinny się wypowiedzieć.

Znalazłem jedynie w internecie coś takiego: próg wentylatora - funkcja odpowiada za temp załączenia i wyłączenia wentylatora, po osiągnięciu ustawionej temp wentylator przejdzie w pracę automatyczną, natomiast wyłączy się przy temp o 2C mniejszej od ustawionej.(dioda przerwa przedmuchu i pracy ręcznej)

 

Swoją drogą zrobiłem u siebie w sterowniku coś takiego, że zmieniłem te minimalne obroty na 15%(wcześniej 30%), i o dziwo dmuchawa chodzi słabiej i schodzę powoli z mocą. Jak wyreguluję na dobre to zdam relację. Wychodzi na to, że nawet zmiana samych minimalnych obrotów zmniejsza moc dmuchawy. Minus jest taki, że teraz bardzo wolno rusza dmuchawa, ale myślę, że nic się od tego nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

A mnie ciekawi taka rzecz, skoro powietrze jest wtłaczane z góry i jest ten powiedzmy obieg powietrza, to gdzie ta wilgoć odparowuje?

No bo woda nie znika ot tak sobie...

 

Też tak jak Mariv1 zastanawia mnie jedna rzecz.Na zasobniku jest klapa z uszczelką,która szczelnie zamyka kosz.Ponieważ gdy Klapa zasobnika jest otwarta a dmuchawa chodzi to z kosza wydostaje się dym. I teraz gdy zastosowaliście taki patent że w górnej części zasobnika jest podawane powietrze z dmuchawy, to gdzie ta wilgoć wyparowuje,skoro klapa zbiornika jest uszczelniona? Może oprócz samego doprowadzenia węża masz coś jeszcze zrobione co ja przeoczyłem ?

 

 

Wilgoć odparowuje całkowicie, powietrze przechodzi przez zasobnik, rurą podajnika i dalej przez kocioł do komina.

Poczekałem aż zejdzie cały zasobnik i sprawdziłem jak wygląda na dole i jak jest w rurze podajnika. Zero śladów wilgoci. Normalnie robiło mi się tam małe błoto, a teraz nic. Działa świetnie przy ekogroszku, pewnie przy miale się nie sprawdzi bo go raczej nie przedmucha.

 

 

ta wilgoć nie odparowuje :(

ona jest wtłaczana do rury podajnika i tam robi całe zło z rurą i ślimakiem :(

 

 

Do korozji potrzeba wilgoć, jest sucho, nie ma korozji i tyle. Właśnie bez dosuszania miałem tam wilgoć.

 

 

 

Nie ma czegoś takiego jak dosuszanie węgla w zbiorniku. Koniec. Kropka.

 

Przeczytajcie pierwszą z brzegu DTR jakiegokolwiek kotła. Co tam jest napisane? "Stosować suche paliwo" czy "stosować paliwo o dowolnej wilgotności i dosuszać je w zbiorniku"?

 

 

Nie jest to mój pomysł, stosują to niektórzy producenci.

http://www.ogniwobiecz.com.pl/wp-content/uploads/2016/02/Instr-mont-napowietrzania-zasob.pdf

http://www.zebiec.pl/ndex.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=122&Itemid=104

Ja tam widzę że napisali: system osuszania zasobnika

 

 

To że czegoś nie ma w instrukcji nie znaczy że nie można tego zrobić. Pytanie tylko czy takie sposób osuszając ekogroszek lub miał nie szkodzimy Piecu bo wtłaczana woda w postaci pary + opał z domieszką siarki powoduje powstawanie kwasu siarkowego który zżera blachę (tak przynajmniej wyczytałem).

 

Jak by wilgoć zostawała na ściankach to by je zżerało, jak leci w komin i kocioł suchy to nie ma opcji.

Tu lepiej opisali sprawe:

http://www.instalator.pl/2016/02/kotly-na-paliwa-stale-i-wilgoc-w-zasobniku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

GRUM:

Działa świetnie przy ekogroszku, pewnie przy miale się nie sprawdzi bo go raczej nie przedmucha

 Jestem pewien że jeśli na twoim Ekogroszku się to sprawdza to i na moim miale też.

Bo tak wyglada mój miał sortowany (workowany) za który płacę 530zł/T .... Początkowo gdy ze składu go dostałem to myślałem że się pomylili i dostarczyli mi ekogroszek, ale gdy dostałem kolejny raz to samo to stwierdziłem że chyba taki dają

 

6ed833d72b42b0a2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy takim miale to faktycznie też powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casperwp: Nie mam pojęcia do czego są te ustawienia, bo nie mam tego sterownika. Myślę, że osoby, które posiadają taki sterownik jak ty powinny się wypowiedzieć.

Znalazłem jedynie w internecie coś takiego: próg wentylatora - funkcja odpowiada za temp załączenia i wyłączenia wentylatora, po osiągnięciu ustawionej temp wentylator przejdzie w pracę automatyczną, natomiast wyłączy się przy temp o 2C mniejszej od ustawionej.(dioda przerwa przedmuchu i pracy ręcznej)

 

Swoją drogą zrobiłem u siebie w sterowniku coś takiego, że zmieniłem te minimalne obroty na 15%(wcześniej 30%), i o dziwo dmuchawa chodzi słabiej i schodzę powoli z mocą. Jak wyreguluję na dobre to zdam relację. Wychodzi na to, że nawet zmiana samych minimalnych obrotów zmniejsza moc dmuchawy. Minus jest taki, że teraz bardzo wolno rusza dmuchawa, ale myślę, że nic się od tego nie stanie.

Odnosnie wentylatorów:

http://wentylatory24.blogspot.com/2013/01/prawa-wentylatorowe-wzory-i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam użytkowników od początku sezonu używam w/w pieca w sumie nie jest zle kilka testow różnych paliw i nastawów 

jak na razie  korona nie uszczelniona ale nie ma za dużo nie szczelnosci ,jedyne co mnie denerwuje to właśnie miał na przeciwnym od podajnika i brak płomienia w tej strefie ale próbuje ucelować z nadmuchem żeby to wypalać bo tak to tylko grzebanie pogrzebaczem co jakiś czas  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wilu8

co do miału na przeciwnym do podajnika to przeciwzwój - cofnij kilka stron podałem linki i foty.

ja mam podobnie ale czasu na zmiany brak. podobno innym pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem narazie trzeba palnik uszczelnić czy ktoś próbował uszczelniać np sznurem taki jak do dzwiczek lub czymś podobnym ,

dziś zauważyłem że pali sie tylko jakaś 1/3 palnika reszta sie kisi tak jak by z dziurek nie leciało powietrze albo niewielka ilośc popiołu i groszku już zatrzymywała przepływ . :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej wiecej wygląda po 1 dniu nie dotykania palnika 

musisz ponieść żar więc albo redukcja nadmuchu albo skrócenie przerwy podawania. możesz też na początek przysłonić przesłonę wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przeciwny bok zaczął działać jak zacząłem zabawę z silikonem - jest na forum. rozchodzenie się wiatru w tym palniku jest naprawdę przedziwne - też pisałem na forum. poczytaj mój temat może któreś z rozwiązań sprawdzi się u ciebie.

a na początek wstaw jakiś filmik i podaj parametry

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po operacji zmniejszenia palnika.

 

przed 11x15 po wew obrysie, po 11x11

post-36078-0-54368300-1480966160_thumb.jpg

 

nawierciłem otwory wzorując się na TIMONIE - to jeszcze w poprzednim sezonie

post-36078-0-45999900-1480966498.jpg

 

jestem pełen pozytywnych nadzieji że może w końcu to ....

post-36078-0-24874500-1480966164_thumb.jpg                                  post-36078-0-27724300-1480966180_thumb.jpg

 

 

jak na razie to zmniejszyłem moc no i kopczyk zaczął się tworzyć o wiele wyraźniej niż dotąd

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak po złożeniu (bez uszczelniania jest bardzo dobrze spasowany ) nastawy są takie podawanie 5 s przerwa 40s 

przesłona na 1 palec nadmuch 15% na filmie  na noc zmniejszyłem na 12%

Co do samej instalacji to nie ma sie czym chwalic powierzchnia ponizej 100mkw dużo grzejników panelowych rury miedz czesc z termostatami czesc bez nie ma rownież żadnego mieszcza . Temperatury z jakimi go nastawiam to dzień 50 noc 45 stopni  niestety wiecej jest nie ekonomiczne , trzeba tak wytrzymać na wiosne bende to poprawiał . He majster pętle zrobil a nie wiedział żeby dac mieszcze . Chyba wogóle nie czytał instrukcji od pieca . 

Fotki korony nie potrzebuja komentarza wszystko widać 

post-70568-0-11579200-1480967226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilu8

pali ładnie na całym palniku. na moje oko widać lekkie spieki więc jeśli byś chciał się bawić to najpierw delikatnie przysłoną a później ewentualnie -1% went. i będzie git.

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłony nie bende ruszał jest mała przerwa tylko nadmuch bende zmniejszał ale zobacze rano bo juz zmniejszyłem o 3 % wiec zobaczymy . Teraz wszystko od nowa pali się  całkiem inaczej . Ech w koło tylko poprawiaj po wszystkich ''fachowcach'' 

to uroki polskich fachowców.

najważniejsze że jest poprawa. pamietaj tylko - zmieniamy jeden parametr i obserwujemy. najważniejsze to dopalony węgiel. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.