Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zgrać czas podawania z przerwą i  siłą nadmuchu oraz temp. spalin.

u mnie po 4latach wymiennik z reguły wygląda tak:

 

post-50212-0-61812800-1443704701_thumb.jpg

 

 Obecniegrzeję CWU i ewentualnie na 2h przed wieczorem puszczam ciepło na chałupę.

Palnik to duża ekoenergia 25-35kW.

Aha zapomniałem dodać,że mój kocioł ma wodny ruszt.

Edytowane przez Kolanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Na piecu zadaną temperaturę ustawioną mam na 53 natomiast na piecu pokazuje temp 78 stopni. Czy to nie zadużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak źle dobrane parametry i moc za duża to będzie przeciągał ponad zadaną. jakie masz ustawienia dla podtrzymania? może za dużo i za często dmucha i podaje i stąd przegrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia mam następujące

Podawanie 5 s

Przerwa podawania 40 s

Nadmuch 20%.

Ponadto w komina strasznie kopci (czarny dym) co może być tego przyczyną? Da się to jakoś wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca podtrzymania 20s

Przerwa podtrzymania 30 minut

Wentylator podtrzymania czas pracy 10s

Czas przerwy 15 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny dym to złe ustawienia

pierwsze to podniesienie nadmuchu lub wydłużenie przerwy podawania

co do ustawień podtrzymania

praca podtrzymania 20 sek to za dużo

wystarczu 5 sek co 30 minut i tak samo z nadmuchem

ustawiłbym jakieś 20 sek co 30 minut tak by dmuchało w czasie podania dawki opału i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje ustawienia wyglądają następująco:

Podawanie 5s

Przerwa podawania 55

Wiatr 28%

Praca podtrzymania 10/30

Nadmuch 16/30

Pomimo tych ustawień piec osiąga temp 68C pomimo, że zadane jest 53.z komina widać czarny dym a w popełnili niedopały :(. Jakieś pomysły sugestie propozycje?

Edytowane przez Dzeju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydłuż przerwę podawania skoro niedopala, nadmuchu nie podnoś bo bedzie większa moc niż teraz i jeszcze mocniej przeciągał będzie

w podtrzymaniu dałbym 5/30  

dym w czasie pracy czy w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej nie mogę dać jak 10/30, jakaś blokada jest.Czarny dym pojawia się podczas pracy. Rozumie, że zwiększyć przerwę podawania.

Jeszcze jedno czy są jakieś wytyczne do ustawiania temperatury do podłogówki? Obecnie mam ustawione 29/31.

Edytowane przez Dzeju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ustaw 10/45 lub 10/60

co do podłogówki to ważny komfort termiczny i subiektywne odczucie ciepła z podłogi

jeśli wystarcza do utrzymania komfortowej temperatury to co masz to nic nie ruszaj. 

są natomiast wytyczne odnośnie jej wygrzewania aby szlag nie trafił wylewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za info. W chwili obecnej w popielniku znajdują się takie potwory jak na zdjęciu poniżej. Rozumie, że w takiej sytuacji zmuszony jestem do zwiększania przerwy podawania. A co jeśli dojdę do takiego stopnia, że piec nie będzie mógł osiągnąć zadanej temperatury, a owe potwory będą nadal znajdowały się w popielniku?

post-61351-0-70783400-1444571188_thumb.jpg

Edytowane przez Dzeju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy zrobisz krok w tył czyli skrócisz przerwę podawania o kilka sek i podniesiesz nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Timon zauwazylem ze retorta ma tylko jedne naciencia po tej krotszej stronie i nie wiem jak ja teraz zamontowac nacieciami do wentylatora czy jak ??pomozcie mi szybko bo nie wiem co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nacięcia zawsze po przeciwnej stronie, zresztą powinna być też strzałka a jak masz wersję zaokrągloną to inaczej się jej założyć niż prawidłowo nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon dopiero odczytalem twojego posta zalozylem nacieciem od wentylatora i musze Ci powiedziec ze jak narazie chodzi dobrze i nie spieka cz mam zamienic retorte na przeciwna strone ??pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co Ci odpisać

z jednej strony skoro działa i jest dobrze to bym zostawił

z drugiej strony te otwory od strony kosza moga nadmiernie rozgrzać dół palnika i spowodować przepalenie. może dojść do sytuacji podobnej do opisywanej na forum, gdzie się od strony kosza palnik rozszczelnił i przepalił. podniosła sie nadmiernie temperatura z tamtej strony i wypaliło dziurę w podstawie palnika

spróbuj skrobnąć na priva do Pieklorza. on siedzi mocno w palnikach to lepiej ode mnie doradzi

ja bym odwrócił jednak ale ciekaw jestem jego opinii jeśli wyrazić ją zechce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżeństwo w następnym sezonie grzewczym

 

Mam pytanie czy mieliście może kiedyś taki przypadek

 

Kociołek działa bez problemowo od czasu wykonania ustawień wg  sugestii forumowiczów (swoje również zaprezentowałem w załączniku w którymś tam dyskusji) 

 

w kilku ostatnich dniach już 3 razy przytrafiła mi się taka sytuacja że temperatura podajnika (ślimaka) wzrosła nawet do 80 st czego efektem było wyłączenie pieca co dziwne to zawsze w nocy 

nigdy tak się nie działo (czasami tylko raz na około 3 miesiące wskoczył komunikat wzrosła temp. mosfet ale po kliknięciu manipulatora piec sam sobie z tym radził) 

 

Pytanie brzmi co może być przyczyną cofania żaru (korona uszczelniona, komin na szyber poz 1 najmniejsza szczelina, temp na rurze spalin ok 80 st.)

 

zaradziłem tylko chwilowo - popchnąłem żar do paleniska i na jakiś czas jest ok ale widzę że temp znowu wzrasta.

 

Czy przyczyną może być brak deflektora (właśnie mi się upalił) ? 

 

 

pozdrawiam 

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich

arkas miałem w ubiegłym sezonie tą samą przypalłość co ty mianowicie alarm za wysokiej temp podajnika alarm sie włączal pare razy w ciągu doby i tak przez kilka miesiecy myslalem ze szalu dostane.Sytuacja tak sie potoczyla ze podczas czyszczenia kanalu pod korona (tam gdzie powietrze leci) zauwazylem przepalenie sie rury podajnika i nadpalenie samego slimaka. doszlo do tego ze w 3 letnim piecu musialem wymienic i rure i slimak. A przyczyną według mnie był zbyt wysoko kaloryczny ekogroszek ok 28MJ, w tym roku kupiony tanszy i mniej kaloryczny ok 25MJ i temp podajnika 50-60 stopni i wszystko w jak najlepszym porządku 

zdjecia moich uszkodzeń

post-56728-0-71998500-1447773086_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon a polecil bys mi jakies ustawienia moje ustawienia to 8 podawanie 22przerwa 22% nadmuch przerwa 20 min podawanie 10 sek wentylator co 10 min uszczelnilem retorte tak jak zaleciles ale nadal sa duze spieki prosze jako ekspert polec mi jakies ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden ze mnie ekspert

nie ma dobrych uniwersalnych ustawień

zacznij od zmiany czasu przedmuchów w podtrzymaniu. ustaw wentylator co 20 minut tak aby dmuchał tylko podczas podawania w podtrzymaniu. potem jak nie będzie gasnąć a czas podtrzymania będzie długi wydłuż czas pomiędzy podaniem dawki opału w podtrzymaniu do 30 minut, dałbym tez nie 10 a 5 sek

w fazie pracy to już zależy jak jest z wentylatorem. jakie ma ograniczenia w menu serwisowym. te 22% to tylko cyfra i zależy od tego jakie ma widełki w oprogramowaniu zrobione

spieki moga powstawać w podtrzymaniu przez przerywanie procesu spalania albo w fazie pracy z powodu złych ustawień ale stąd nie widzę. musisz podac więcej informacji.

jak z czopuchem? gorący? chłodny? czy może ciepły? 

jak z czasem pracy i czasem podtrzymania?

jak pisałeś o tym wcześniej daj linka do postu jeśli nie to napisz te informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciepły czopuch i spieki to ja bym próbował obniżyc moc nadmuchu. domyślam sie że masz PID wyłączony.

chodziło mi też bardziej o czas w którym kociol dochodzi do zadanej i potem czas w podtrzymaniu

zacznij jednak od ogarnięcia tego podtrzymania.

przestaw też ustawienia zamiast 8/22 to 4/11 na poczatek i nadmuch 21%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.