Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zmniejsz moc nadmuchu i wydłuż przerwę wtedy będzie dłużej pracował i krócej stał i temperatura podajnika spadnie. pilnuj wysokości kopca aby nie schodził żar za nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydłużyłem przerwe do 48 s zobacze za pare godzin jak wyglada kopiec narazie jest równo z palnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest równo z palnikiem a dalej praca trwa krótko to delikatnie obniz nadmuch, jak zacznie się kopiec podnosić znów wydłuż przerwę podawania by sie z palnikiem zrównał

pobaw się tak do czasu kiedy czas pracy będzie 2 krotnie dłuższy niż czas postoju to powinno wystarczająco obniżyć temp podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest w popiele? z tego co na tym zdjęciu na dole widać (niezbyt dokładnie) to chyba trochę niedopały więc bym wydłużał przerwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze widzisz nie dopały. Z tym, że jak wydłuże przerwę i zostawię na noc to rano wita mnie ciągły sygnał z komunikatem "temp nie rosnie" :( czyżby wina opału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to podnieś nadmuch chociaż po wysokości kopca podejrzewam że powinien być zapas mocy(chyba że wiatr już masz bardzo nisko ustawiony). masz zawsze 2 drogi- albo regulujesz wiatrem albo dawką opału w czasie. jak wydłużanie jest złe to koryguj moca nadmuchu.

możesz też sprawdzić jak masz ustawiony czas alarmu temperatury. moim zdaniem mozna śmiało ustawiać na 2-3 godziny lub dłużej bez szkody dla kotła i komfortu użytkownika. warunek- zar przynajmniej na poziomie otworów nadmuchowych lub odrobine wyżej

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zszedłem juz do czas podawania 6s, przerwa 53s nadmuch 23% klapka na 1 palec a alarm temp podajnika nadal sie załancza. Piec dochodzi do zadanej w 30 min stoi ze 20min i spalanie wzrosło niemiłosiernie bo gdzies do ok 35 kg na dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie efekty tej pracy są? jaka temperatura spalin? jakie temperatury na dworze? na odległość trudno radzić nie widząc zupełnie co się tam dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wegiel nadal sie koksuje robi sie tali wielki zar nie spala sie na pyłek tylko sie opali i spada do popielnika. Temperatura spalin nie mam co prawda termometra w czopuchu ale paczyłem pirometrem to pod koniec pracy było 128 stopni. Na polu ciepło około 8 w dzien i 2 w nocy Pożniej morze dodam zdjecia ale trudno zrobic zdjecie jak alarm zasypuje palnik i potem to wszystko musze zmieść to jest czysty a popiołu wyjmuje wiadro co dzien. A i jeszcze jedno czy te dolne dzwiczki od popielnika są uwas tak gorące ze sie nie da dotknąć cieplejsze niz czopuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicy palnika panuje najwyższa temperatura i dolne zawsze będą najcieplejsze.

wrzuć fotki bo inaczej wróżenie z fusów. nic dziwnego że takie spalanie jak wszystko trafia w popielnik zamiast się spalić poprawnie i oddać ciepło do układu.

niedopały możesz wrzucić do zasobnika i spalić jeszcze raz

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem rano ustawienia na podawanie 5s przerwa 42s nadmuch 25% ale to nic nie dało przez dzien alarm załączył sie ze 4 razy

post-56728-0-86546400-1424894615_thumb.jpg

post-56728-0-82546700-1424894662_thumb.jpg

post-56728-0-13435700-1424894966_thumb.jpg

post-56728-0-72506000-1424894976_thumb.jpg

Edytowane przez kamilo89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz mnóstwo niedopału na palniku i w popielniku- musisz ustawić dłuższą przerwe podawania a potem jak żar zacznie schodzić w dół obniżać stopniowo nadmuch.

nie bardzo mam czas szukać w Twoich wpisach więc napisz jeszcze jak masz ustawiony nadmuch w serwisowym?

mam wrażenie że wiatr jest za ostry i przelatuje tam gdzie ma najłatwiej a reszta wegla się zwyczajnie przesypuje. podejrzewam że jak większość w tym sezonie masz opał który spalić da się z niewielkim nadmuchem i długą przerwą podawania w trybie ciągłym lub z niewielkim jedynie podtrzymaniem. inaczej nic poza koksem nie wyprodukujesz z niego

musisz sprawić by czas pracy był długi a podtrzymanie skróciło się do kilku minut- w czasie 20 minutowego postoju ten węgiel się będzie nadal wypalał produkując sporo ciepła i przegrzewając palnik.

odnośnie podtrzymania dopisz jakie masz ustawienia dla tego trybu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisowym mam min1 max 40 

w podtrzymaniu zmieniłem aby zar wypychało do góry podawanie 13s przerwa 12min

Tylko dziwi mnie to ze podczas podtrzymania na palniku jest nadal ogień powinno przecież przygasnąć czy maże za duży ciąg do komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe że to wina ciągu.

myślę że nie masz potrzeby podawania w podtrzymaniu bo masz mocny wegiel który się spokojnie i długo wypala i nie zgaśnie. oczywiście jesli w podtrzymaniu żar nie schodzi poniżej korony palnika. może to tez jest pośrednio powodem takiej ilości niedopału - węgiel wypchnięty w podtrzymaniu w połączeniu z tym co podane w czasie pracy to za dużo i część spada do popielnika. obserwuj palnik w tym trybie i jeśli żar nie schodzi nie dmuchaj i nie podawaj wcale

a jak z nadmuchem w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podtrzymaniu  nie dmucham a ten niedopalony węgiel to z alarmu w którym podajnik załancza sie na 10 min i potem to wszystko zgarnuje do popielnika co wupchnął. Podaje w podtrzymaniu po to bo zar schodzi nisko w podtrzymaniu sie szybko wypala i muszę podawać. Podczas pracy nie przesypuje palnika jest tak z 2 cm ponad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilo jak długo piec jest w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podtrzymaniu  nie dmucham a ten niedopalony węgiel to z alarmu w którym podajnik załancza sie na 10 min i potem to wszystko zgarnuje do popielnika co wupchnął. Podaje w podtrzymaniu po to bo zar schodzi nisko w podtrzymaniu sie szybko wypala i muszę podawać. Podczas pracy nie przesypuje palnika jest tak z 2 cm ponad

jak jest kopiec 2cm powyżej korony to wydłużaj mocno przerwę- w tych palnikach może spokojnie palić sie na równo bo maja nisko strefę napowietrzania.

jak obnizysz moc na tyle że będzie pracował przez 90% czasu a przez 10% stał problem powinien ustąpić

mozesz tez zrobic test

uchyl delikatnie wyczystkę komina aby obnizyć ciąg. jak się okaże, że płomień zniknie wiesz wtedy co robić - zakup i montaż RCK

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilchelm piec w podtrzymaniu stoi 17 min.

Sprawdze dziś z tą wyczystka  tylko nie wiem co to jest RCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut to nie aż tak długo, biorąc po uwagę, że na dworze jest ciepło.
A jesteś w stanie powiedzieć ile czasu potrzebuje, aby osiągnąć zadaną?

Ja mimo wszystko bym dążył, aby piec krócej odpoczywał.

RCK – regulator ciągu kominowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mnie tknęło aby wyczyścić kanał powietrzny(sporo syfu tam było) i ja pierdziele zobączcie co sie stało. 

Gwarancja takie coś obowiązuje 

post-56728-0-72846000-1425037205_thumb.jpg

post-56728-0-52637700-1425037218_thumb.jpg

post-56728-0-77155100-1425037227_thumb.jpg

post-56728-0-24053800-1425037236_thumb.jpg

post-56728-0-46135100-1425037241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio to czyściłeś?

Nie jestem ekspertem, ale powodem tego co się stało, chyba jest przegrzanie układu nawęglania. Pisałeś wcześniej, żeby cześto wysoka temperatura i wywalało opał.

Ale jak wyżej - nie jestem fachowcem, to moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzeszłym sezonie w listopadzie i tego nie było,  na ten sezon nie czyściłem.

Ale na gwarancje to mogą przyjać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio ktoś opisywał taką sytuację i pamiętam że Pieklorz się w tej sprawie też wypowiadał bo ma doświadczenie. mógł puścić silikon i powietrze tamtędy się wydostawało i taki tego efekt- dokładnej diagnozy nie pamietam i nie wiem czy uda się zareklamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.