Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Sterownika


voytekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec Hegam Ekoterm 20kW i do tego sterownik SP-24 firmy electronics i w związku z posypaniem sie właśnie sterownika mam pytanie. Czy pod każdy kociol mozna podpiąć kazdy sterownik czy ma to jakieś znaczenie? Interesował by mnie jakiś sterownik z PIDem lub coś bardziej zaawansowanego od wlaśnie mojego sp24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia w praktyce ale myślę, że PID sprawdzi się w tym przypadku. Z doświadczenia powiem (jak poleciał aktualny), nie kupowałbym sterownika, w którym trzeba samemu dobierać parametry.

Rozglądnąłbym się za ECOMAX 800 tylko chyba w handlu nie jest dostępny, no i cena może zaskoczyć. Inny to może BRULI oraz tym podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia w praktyce ale myślę, że PID sprawdzi się w tym przypadku. Z doświadczenia powiem (jak poleciał aktualny), nie kupowałbym sterownika, w którym trzeba samemu dobierać parametry.

Rozglądnąłbym się za ECOMAX 800 tylko chyba w handlu nie jest dostępny, no i cena może zaskoczyć. Inny to może BRULI oraz tym podobne.

Czyli jak dobrze rozumiem objetnie pod jaki kociołek obojetnie jaki sterownik??? W castoramie twierdzili że sterowniki dobiera sie wlasnie pod typ pieca. No ale to tylko castorama a nie firma instalacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powinno tak być, że pod dany piec dany sterownik. Do końca nie znam idei działania wymienionych sterowników ale myślę, że nie ma rzeczy niemożliwych i da radę wszystko dopasować.

Wiadomo, że sterownik w którym ustawia się ręcznie parametry może zostać użyty w każdym piecu.

Sterownik inteligentny może dokonywać pomiarów temp:

- wody zasilającej

- wody powrotnej

- wody za zaworem 4d

- spalin

- zewnętrznej

Na tej podstawie oraz swojemu wewnętrznemu algorytmowi dobiera parametry procesu spalania. Do końca nie wiem jak to jest więc niech wypowie się ktoś kto jest użytkownikiem tych sterowników i ze swojego doświadczenia stwierdzi czy da radę zaadoptować sterownik do Twojego kotła.

W tym przypadku możliwe, że chodzi o zamontowanie czujników - ale to wiadomo jest proste. Jedyny haczyk tego wszystkiego to, to że dla poszczególnych kotłów ten sam sterownik ma napisany troszeczkę inny algorytm, który wynikł z przeprowadzonych badań doświadczalnych.

Edytowane przez Blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownika nie dobiera się do kotła, tylko do palnika i zastosowanej dmuchawy.... to raz...

 

Dwa, do retorty klasycznej polecam m.in. ognika pid, cobrę, pumę, rt09pid, może być perfekt, ale już jest bardziej skomplikowany, podobnie jak experty.

 

Do tłoka mam natomiast mieszane uczucia jeżeli idzie o pid.... tutaj skłaniam się do jakiejś innej, modyfikowanej formy pracy.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.