Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Duo Złe Spalanie


Pitt1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomocy. Jestem posiadaczem kotła Ling Duo 25kW.

Nie mogę porządnie ustawić kotła. Zauważyłem że węgiel nie wypala się na całej powierzchni retorty. Dobrze się tylko spala po stronie podajnika. Efekt jest taki że spada węgiel i miał węglowy do popielnika. Nie wiem skąd się bierze ten miał węglowy skoro palę czystym ekogroszkiem Na sterowniku mam wybraną Opcję Pid i takie parametry ustawione: podawanie - 1bieg - 5s, 2 bieg - 7s, 3 bieg 10 s, dmuchawa odpowiednio dla biegu 1 - 125%, 2 bieg - 130% i 3 bieg 135%, aktualnie przerwę w podawaniu ustawiłem na 45 sekund i czekam czy to pomoże. Ostatnio miałem ustawioną przerwę w podawaniu 25 sekund z wiadomym efektem. Nie rozumiem tego dlaczego przy opcji PID, gdzie zauważyłem że piec pracuje cały czas na 1 biegu, węgiel nie dopala się, natomiast z wyłączoną opcją PIC gdzie musiałem mieć krótsze czasy podawanie (podawanie 5 s, przerwa 18s) aby piec miał odpowiednią moc. Przy przerwie 25 sekund strasznie się męczył żeby osiągnąć żądaną temperaturę. Ale bez PID węgiel dopalał się cały. Jestem trochę zniesmaczony tym, że nie mogę opanować ustawień dla tego kotła, aby się w końcu nim zacząć cieszyć. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam sterownik Recalart Economic Premium

Już problem mam rozwiązany z ustawieniami oraz powstającym miałem.

Okazało się że problemem była zerwana zawleczka na retorcie obrotowej.

Aktualnie korzystam z opcji PID i jestem z tego zadowolony.

Zastanawiam się teraz nad instalację czujnika temperatury spalin w czopuchu komina.

Mam pytanie. Nie znam jeszcze odpowiedzi. :)

Nie wiem czy czujnik ten bierze udział w sterowaniu piecem,

czy tylko chodzi o informację o konieczności czyszczenia pieca?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego sam sobie odpowiedziałeś - informuje o konieczności czyszczenia kotła i ze wskazań temperatury spalin możesz sam ustawić parametry spalania. Sterownik jako taki nie bierze tego pod uwagę. Z tego co się orientuję to najlepsze są gdy temperatura spalin jest w przedziale 150*C do 200*C podczas pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.