Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Wybrać? 70M^2 Pomocy Zamarzam!


małycygan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od 8 lat byłem użytkownikiem kotła firmy junkers. Produkt nie sprawował się zbyt dobrze, moze to tez z mojej winy. Dziś nie wytrzymał i padł. Nie grzeje wody ani w kranie ani w grzejnikach. Postanowiłem nie tracic więcej pieniedzy na bezsensowne naprawy i mam zamiar kupić nowy produkt. Tu proszę o wasza radę. MIeszkanie zajmuje 70m^2 powierzchni, 1 kuchnia 1 łazienka , 5 grzejników. Mieszkam w domu starego typu budownictwa(przedwojenny) ocieplony, duze okna PCV, 3 metry wysokości pomieszczeń. w domu mieszka 5 osób. Piec obecnie znajduje sie w garażu(zima temperatura spada tam do 5 stopni celcjusza). Na wymiane kotła mam 2,5 tysiąca złotych raczej nie znajdę wiecej środków. obecnie jestem pod sciana bo nie mam ciepłej wody tyle na plus ze mam kominek wiec ciepło w domu jest. Prosze o rady w sprawie zakupu nowego pieca, tak naprawdę głowną jego funkcją byłoby grzanie wody, głowna role ogrzewająca dom spełnia u mnie kominek(tanisze koszta). Bede wdzięczny za wszelkie rady opinie i wsparcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie trzeba się zastanowic, czy chcesz inwestowac w droższy kondensat, czy tańszy z zamknietą komorą spalania.

Ja myślę, że w takim przypadku, kiedy kocioł będzie służył jako źródło ciepła dodatkowego nie ma co szaleć i nieduży kocioł dwufunkcyjny ok. 15-18 kW z zamkniętą komorą w zupełności wystarczy.

Taki kocioł można kupić już za ok. 1700 zł. A wybór jest naprawdę bardzo duży.

np. taki:

http://allegro.pl/kociol-piec-gazowy-turbo-15kw-ulrich-wandich-i1934868975.html

Edytowane przez SG0240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy w razie draki taki kocioł da radę ciepłej wodzie i ogrzewaniu 70m^2? Wiem ze nie mozna miec wszystkiego ale akurat kotły firmy która przedstawiłeś nic mi nie mowia jak jest z serwisem i czesciami do tych kotłów? Przepraszam ale jestem laikiem w tym temacie ale moze tańszy w eksploatacji byłby Termet, a wspaniale by bylo jakbys jeszcze wrzucił parę przykładowych kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie 70 m2 to niewiele i nie ma obaw, że kocioł nie da rady.

Jeśli preferujesz polską produkcję to proszę bardzo, taki termet na pewno będzie dobry

http://allegro.pl/termet-kociol-miniterm-turbo-2-fun-gco-dp-21-13-i1943426721.html

 

Dzisiaj z serwisem i częściami nie ma problemu.

No ale serwisy są wycwanione i w razie awarii po gwarancji zwykle trzeba szykować min kilkaset złotych za prostą naprawę.

Przy poważniejszych awariach elektroniki koszty mogą być jeszcze większe.

W każdym razie ja uważam, że powinieneś wybrać kocioł z zamknietą komorą spalania, choćby ze względów wyższego bezpieczeństwa użytkowania.

 

Co do podanego linku dla kotła ulrich należy upewnić się, czy aukcja dotyczy kotła dwufunkcyjnego, czy jednofunkcyjnego, bo to nie wynika wprost z opisu.

 

Po sprawdzeniu w katalogach wygląda mi na to, że ten ulrich to jednak kocioł jednofunkcyjny, więc gdybyś chciał go zastosować, to dla cwu trzeba by jeszcze dokupić zasobnik, a to już dodatkowe koszty no i miejsce w mieszkaniu.

No cóż, chyba byłem zbyt dużym optymistą sądząc przez chwilę, że dwufunkcyjnego ulricha da się kupić za 1700 zł.

Edytowane przez SG0240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za liczne odpowiedzi, w tym tygodniu mam zamiar kupić kocioł i obecnie zastanawiam sie miedzy minitermem a minimax nie potrzebuje kotła z zamkniętą komorą spalania. Moglibyscie jeszcze raz posłużyć mi radą który z tych dwoch kotłów lepiej wybrać. będe bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.