Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Ustawić Piec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   mlodszy2

mlodszy2

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 08:32

Witam,
Mam do ogrzania dom 250 mkw piwnica, parter, piętro, poddasze.
Piec mam Termet Unico29

Obecnie mam do pieca podłaczony regulator temeteratury który jest zainstalowany na parterze i on sprawdza temperature otoczenia i włacza lub wyłacza piec. Na piecu mam ustawioną temp. grzania 75 stopni. Jak regulator włacza piec to piec nagrzewa wodę grzewczą do 75 st i grzeje tak długo az regulator go nie wyłaczy.

Mogę ustawic piec aby przez cały czas grzał wodę np do 50 stopni a temperature w domu regulować odkręcaniem/zakręcaniem głowic przy grzejnikach.

W pierwszym rozwiązaniu głowice przy grzejnikach mam na odkręcone na full i grzejniki sa raz gorace raz zimne - zalezy czy piec grzeje czy nie.

Które rozwiązanie jest tańsze w eksploatacji?
Czy to wogóle da sie stwierdzić? Czy trzeba po prostu metoda prób i błędów to sprawdzić?
Obecnie przy ogrzewaniu 1 metoda i temp. w domu 22st. w ciągu dnia (5-21) w nocy narazie nie ogrzewam mam zuzycie 10m3 gazu

Pozdrawiam
Darek
  • 0

#2 OFFLINE   mak

mak

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1508 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 22 listopad 2011 - 10:39

Póki nie ma mrozów mozesz spokojnie obniżyć temperaturę zasilania. 75 C może być temperaturą max przy -20 C. Który sposób lepszy? Trudno powiedzieć. Przy kotłach ze sterownikiem stałotemperaturowym jestem zwolennikiem stosowania termostatu z programatorem tygodniowym, w pozostałych pomieszczeniach zawory z głowicami termostatycznymi. Nie ma idealnego sposobu sterowania, o czym przekonasz się czytając posty na forum. Wybór oczywiście należy do ciebie bo to Ty płacisz rachunki, ustawiaj tak żebyś był zadowolony i płacił jak najmniej.
  • 0