Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknąca Smoła


kj131182

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z piecem piec firmy Termo-tech 19KW z podajnikiem slimakowym od tamtego roku mam problem mianowicie kopci mi się z podajnika cały dym cofa się i wydobywa się przez podajnik do tego cieknie z niego smoła (czarna ciecz jak smoła) a temperatura na piecu ustawiona jest na 65C a dochodzi do 29 niekiedy do 33C wcale nie chce się podnieść... może ktoś wie o co chodzi i co moge zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin mam drożny . sory że pytam ale co to jest czopuch ? mam taki piec z jedną komorą bez dodatkowego ruszta tylko na sam ekogroszek jak już zamkne drzwiczki to już się nic nie uchyla co prawda jak już otwieram i wygrzebuje popiół to temperatura się podnosi szybko jak zamykam to spada moment ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z piecem piec firmy Termo-tech 19KW z podajnikiem slimakowym od tamtego roku mam problem mianowicie kopci mi się z podajnika cały dym cofa się i wydobywa się przez podajnik do tego cieknie z niego smoła (czarna ciecz jak smoła) a temperatura na piecu ustawiona jest na 65C a dochodzi do 29 niekiedy do 33C wcale nie chce się podnieść... może ktoś wie o co chodzi i co moge zrobić?

Witam,'od tamtego roku,a wcześniej nie było tej smoły?.Ja miałem identyczną sytuację,co prawda kocioł to żeliwniak Viadrus u24 i bez żadnych podajników i także ta wodnista ciecz wręcz ciekła po kotle na posadzkę.W moim przypadku wystarczylo zmienić sprzedawcę węgla-a ten "lejący czarną wodą kupiłem od obwożnego handlarza wegla podobno węgiel był z krajowej kopalni -cena tego badziewia nawet nie była za bardzo atrakcyjna.Proponuję zakupić kilkadziesiąt kg w lokalnych składach opału i porównać czy to problem jakości węgla.Obecnie już drugi raz kupuję opał u tego samego sprzedawcy i ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega napisał że jak uchyla drzwiczki żeby wyjąć popiół cytuję; [ jak już otwieram i wygrzebuje popiół to temperatura się podnosi szybko jak zamykam to spada moment ) według mnie za mało albo brak powietrza do spalania, jeśli jest tak jak napisałeś.Bo z tego wynika ,że przy otwartych drzwiczkach zaczyna się palić, czyli dostaje tlen do spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem może i nie mam dużego pojęcie o piecach z podajnikiem bo jestem Kobietą" ale mam ten piec już 6lat i wcześniej nie było problemów dopiero rok temu tak się zaczęło dziać i teraz też jak już zaczęłam palić. więc po kolei komin mam drożny bo sprawdzał kominiarz, dmuchawa jest otwarta na 45%nawiewu, a ustawienia no cóż na początku były u0-64. u1-20. u2-60.u3-20.u4-20 A teraz metodą prób i błędów doszło do u0-65.u1-13.u2-50. u3-25. u4-10 takie teraz są ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro piszesz że jak otworzysz drzwiczki żeby wybrać popiół to się lepiej pali, a jak zamkniesz t o cytat.[ jak już otwieram i wygrzebuje popiół to temperatura się podnosi szybko jak zamykam to spada ), to trzeba sprawdzić czy powietrze zaciągnięte przez wentylator dostarczane jest na palnik i w jakiej ilości ,najlepiej by było , żeby zajrzał do niego ktoś kto zna ten piec , najlepiej serwisant. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.