Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompka Cyrkulacyjna (Naprawa)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adamosky

adamosky

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 16:33

Witam posiadam pompke cyrkulacyjna LFP Leszno model 15PWr14C
zobaczyłem ze dzisiaj przestała działać, mianowicie dioda sie pali lecz nic nie chodzi.odkrecilem i podpialem do pradu na sucho - ani drgnie.
Bardzo prosze o porade jak mozna sprawdzic czy jest sprawna czy cos do wymiana. Nie ukrywam ze koszt takiej nowej pompki to wydatek 300zł :D moze uda sie cos zrobic? pozdrawiam ?
ludzie ratujcie czy isc od razu do sklepu po nowa hehe?
  • 0

#2 OFFLINE   kiminero

kiminero

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1588 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 19:34

A do wirnika dotarłeś? Może coś go blokuje.
  • 0

#3 OFFLINE   adamosky

adamosky

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 21:20

nie mam jak rozebrac ? :P ciezko jest
  • 0

#4 OFFLINE   tqlis

tqlis

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 485 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 21:28

pewnie sie zawiesiła. Proponuje rozkręcic i wyczyscic. Ja tak miałem i mi przeczyszczenie pomogło.
  • 0

#5 OFFLINE   adamasz

adamasz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • Zainteresowania: kotłowanie podajnikowe, rowerkowanie po kraju i dalej, turystyka, języki, mechanika stosowana

Napisano 21 listopad 2011 - 22:46

Witam posiadam pompke cyrkulacyjna LFP Leszno model 15PWr14C
zobaczyłem ze dzisiaj przestała działać, ...

Sprawdź ew zablokowanie wirnika - przy potrząsaniu wirnik powinien mieć słyszalny luzik (klapanie osiowe); dodatkowo pod lampką włóż prosty drut np.do robótek od strony WYLOTU i po natrafieniu na wirnik - spróbuj go nim poruszyć. Powinien lekko dać się obracać. Jeśli OK, to pozostaje kondensator przesuwu fazy - bez niego motorek nie ma 'motywacji do pracy'Dołączona grafika. Znajdź go i podmień na nowy (pojemność 1-2 mikrofarady/400V AC) nawet o większej o połowę pojemności! Powinno pomóc, ale najpierw zmierz omomierzem(powinno tam być ok.200-500 Ohm), albo próbnikiem neonowym/diodowym przepływ uzwojenia głównego, czyli pomiędzy przewodami zasilającymi (po odłączeniu od sieciDołączona grafika). Jeśli jest przepływ to i uzwojenie niespalone (powąchajDołączona grafika)...
Powodzenia - PozdrA.
Acha, te pompki muszą być zawsze mokre w środku, bo woda smaruje łożyska ślizgowe wirnika - unikaj uruchamiania na sucho (przelana wodą, podłączona na momencik do próby, a zaraz potem-do roboty-zakładać do cyrkulacji, i 'rozpoznanie walką')

Użytkownik adamasz edytował ten post 21 listopad 2011 - 22:56

• 0

SEKOM Opal25 - tłokowiec podwójnie wymiarowy doskonalony własnoręcznie i uporczywie...dzięki PT Forumowiczom.

#6 OFFLINE   adamosky

adamosky

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 23:30

Zrobiłem wczesniej przed przeczytaniem posta, troszke potrzepalem pompke, pod cisnieniem przelalem wode (wypadł jakis mały paproszek mysle to to było powodem jak nie co innego. Teraz pompka działa i huczy jak nalezy. Zobaczymy do jakiego czasu :) potem replay. Dziekuje wwszysktkim forumowiczom za zainteresowanie. Widocznie prawdopodobienstwo uszkodzenia takiej pompki jest nikłe. A juz chcialem leciec po nową pompke juz mnie szlak trafiał. pozdrawiam i jeszcze raz Dzieki!!!!!
  • 0

#7 OFFLINE   Panjarekp

Panjarekp

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 12:54

Ja mam też problem z pompą cyrkulacyjną Grundfos UP15-14B. Po pięciu latach pracy zaczęła rzęzić. Czy jest szansa na naprawę, czy muszę kupić nową (koszt 370 zł  :( )?

• 0

#8 OFFLINE   Mushasi

Mushasi

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania: Technika grzewcza,własne opracowania techniczne.

Autoryzowany instalator kotłów grzewczych gazowych Vaillant , Sunier duval ., termet oraz junkers
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 07 grudzień 2013 - 13:24

sprawdź wirnik i czy nie ma luzów jak ma luzy to po ptakach

Czasami jest to tylko wina zakamienienia wystarczy poskrobać i dalej działa

Użytkownik Mushasi edytował ten post 07 grudzień 2013 - 13:25

• 0

w kupie cieplej :)