Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dmuchawa A Miarkownik


mati82

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam piec z firmy Termix plus bkw-gn ,ja także po złym doradzeniu kupiłem ten piec z nadmuchem i sterownikiem yeti,po trzech sezonach zawiozłem ten piec do producenta i przerobił mi na miarkownik ciągu i dospawał klapkę , tak więc mam wersję bkw -g.Bo te piece oryginalnie są z nadmuchem lub bez,ale do rzeczy; I sezon 2,8 tony węgla kamiennego na nadmuchu(oczywiście nauka palenia -czytaj ustawianie sterownika)krótki okres palenia załadunku około 2 godz.. II sezon 2 tony węgla brunatnego,1 tona kamiennego,6 m3 drzewa ( już dobrane ustawienia do węgla kamiennego, ale palenie brunatnym i drzewem na nadmuchu to porażka)też krótki okres palenia na 1 załadunku, III sezon 1,2 tony węgla kamiennego , 8 m3 drzewa - palenie bez nadmuchu ( dorobiłem dolne drzwiczki i zamontowałem w nich klapkę do otwierania powietrza wtórnego ),wydłużył się okres palenia na 1 załadunku, lepiej ale wynik mnie nie zadowalał, oczywiście palenie w piecu zgodnie z zaleceniami producenta.Po przeczytaniu na którymś forum instruktaż palenia w piecu od góry , moim zdaniem mądrego gościa Last Rico,DZIĘKI MU WIELKIE ZA TO ,wcieliłem to w życie ; czyli przeróbka na miarkownik ciągu ( u producenta -żeby nie stracić gwarancji na spawy),otwór w górnych drzwiczkach na powietrze wtórne.Podsumowując ; pali się trzy razy dłużej ,spaliny czyste, piec prawie wcale nie zarasta ( wiem będą komentarze za mała była temperatura na piecu , ale zapewniam że cały ten czas na piecu 65- 70 stopni C.), Jedno jest pewne , palenie wychodzi na plus.Panowie nadmuch jest dobry ale w piecach gdzie potrzeba dostarczyć dużo powietrza do spalania np.miałowe.A jeszcze jedno kiedyś na nadmuchu piec nieraz mi fuknął , a teraz nie wiem co to znaczy.Pozdrawiam palaczy amatorów Albert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać jakie są różnice w spalaniu albo stałopalności jeśli ktoś przeszedł z dmuchawy na miakrkownik ciągu prosze o wypowiedz tylko osoby które przesiadły sie z nadmuchu na miarkownik i podanie czy sterowanie było z PID czy bez

Witaj!

Mam od ubiegłego roku "z drugiej ręki" piec dolnego spalania Buderus Logano 111S, który fabrycznie posiada miarkownik.

Tak się złożyło, że kupiłem go bez miarkownika. Podłączyłem do niego sterownik z funkcją PID (ST-10), który pracował z moim poprzednim piecem.

Ten sterownik posiada płynną i bardzo precyzyjną regulację obrotów dmuchawy, co w przypadku dolnego spalania jest ważne.

W ubiegłym miesiącu zainstalowałem miarkownik.

Jak na razie nie widzę większych różnic w spalaniu zarówno z miarkownikiem i sterownikiem. Sterownik precyzyjnie z dokładnością do 2 stopni odcina dopływ powietrza po osiągnięciu zadanej temperatury, za to miarkownik nie pobiera prądu. Nieco łatwiej jest rozpalić w kotle ze sterownikiem, gdyż na początku można ustawić wyższe obroty dmuchawy i wymusić przepływ powietrza do komina.

Pozdrawiam

vr5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze nie chodzi o miarkownik tylko sterownik z dmuchawa przez takie odpowiedzi to tylko jest forum zasmiecane

Kolego, ta wypowiedź była na poważnie.

Jak ktoś wie o co chodzi w algorytmie PID, to ją rozumie.

Miarkownik ma w sobie PID a na przykład sterownik dwustanowy - nie.

Tak więc miarkownik, jak się okazuje, jest bardziej zaawansowanym urządzeniem pod względem sterowania.

To bardzo ważna informacja moim zdaniem.

 

Widze, że nikt nie broni tego zdania więc się dlatego ponownie wypowiadam bez intencji zaśmiecania a wręcz przeciwnie. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik z funkcją PID (ST-10)

 

Witam ponownie!

Do mojej poprzedniej wypowiedzi wkradł się błąd - mam sterownik z PID SPR -10 ze stycznia 2008 roku.

vr5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.