Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kotly Defro


boru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

stanelem przed wyborem kotla i doszedlem do firmy DEFRO.

W internecie calkiem dobre opinie i koszt nie wygorowany.

zastanawiam sie ktory z nich bedzie lepszy:

DEFRO EKO

czy

KOMFORT EKO

 

z tego co widze to glowna roznica jest w kierunku polozenia zeberek plaszcza.

Niestety nie znalazlem informacji ktore rozwiazanie jest lepsze i dlaczego.

 

 

A tak wogole topolecacie te piece??

Jak rozwiazac sprawe sterowania takiego pieca majac obieg c.o. obieg. cuw z cyrkulacja oraz obieg podlogowki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak chyba zdecyduje sie na kompakt.

z tego co widze to rozni sie brakiem dodatkowego rusztu ale ma tez inaczej rozwiazan odbior ciepla ze spalin i przez to wieksza sprawnosc.

 

co sadzisz?

 

druga sprawa: jakie sterowniki maja te kotly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. dostalem informacje ze nowe piece maja nowe sterowniki ST60 - ale nie moge takich namierzyc w necie.

 

Jezeli chodzi o ten st37 to ma on mozliwosc sterowania piecem pompami i silownikiem?

chodzi mi o zrobienie ukladu z zaworem czterodroznym z c.o. c.u.w. i podlogowka.

czy mozna w tym sterowniku nastaawiac godziny grzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na innym forum taki wpis:

 

Witam,

 

mam piec ze Defro Eko ze sterownikiem Tech St37. Dwa miesiące temu dołożyłem sterownik pokojowy Novoterm Thermo Tronic t300 (działa identycznie jak Auraton ). Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiazania bo zauważyłem spore oszczędności w porównaniu z rokiem poprzednim. Ustawiłem sobie tryb grzania od 6 do 11 rano a potem od 15 do 23. między godziną 23 a 6 rano piec jest w podtrzymaniu a temperatura w domu jest obniżona do 18.5 stopnia (do tej temperatury i tak nigdy nie spada, a piec działając w podtrzymaniu przez kilka godzin spala znikome ilosci groszku. podobnie miedzy 11 a 15 kiedy nikogo nie ma w domu. W trybie grzania temperatura w domu ustawiona jest na 22 stopnie i to mi wystarcza. Jest ciepło i miło, a temperatura powyżej nastawionych 22 stC nie rośnie, po prostu piec przechodzi w podtrzymanie.

Bardzo wygodne rozwiazanie zwłaszcza w miesiacach przejsciowych. Poprzednio zużywałem jeden zasobnik na 5-6 dni, teraz wytrzymuje nawet 10 -14!

Jesli chodzi o moje ustawienia:

temp zadana 65 stC

histereza 2 st C

pompy 62 st C

mam zawór trójdrożny

dzięki takim ustawieniom piec nawet pracując przez całą noc w podtrzymaniu nie wychładza się poniżej 54-55 st C.

A działa to tak: o 7 rano sterownik pokojowy załącza piec, piec grzeje się do 65 stopni (po drodze przy 62 st włacza sie pompa) kiedy piec osiągnie zadane 65 stopni sterownik na piecu wyłącza piec i działa jeszcze cały czas pompa, temperatura z powodu bezwładności rośnie jescze na piecu do ok 70 st i zaczyna spadać. kiedy tempspadnie do 63 st. włłącza się piec i od nowa się grzeje...i tak w kółko dopóki temperatura w pokoju nie osiagnie zadanej na sterowniku pokojowym.

Kiedy temperatura w pokoju osiągnie zadaną, sterownik pokojowy przełacza piec w podtrzymanie (oczywiście jeśli temp na piecu jest wyższa niż 62 stopnie pompa jescze pracuje, kiedy temp spadnie do 60 pompa przestaje pracować - temperatura na piecu spada jeszcze o jakieś 2 st do 58stC). Potem przez kilka godzin temperatura spada jeszcze do 54 -55 st dzięki temu nie ma mowy o roszeniu.

UFFF...

mam nadzieję że w miare zrozumiale to opisałem...

 

 

Pionio

 

czy te ustawienia godzinowe sa wynikiem zastosowania sterownika st37 czy tego pokojowego t300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie zorientowalem to na st37 nie ma takich opcji.. trzeba dokupic regulatro pokojowy z takimi funkcjami.. nie jest to jednak duzy koszt wiec pewnie tak zrobie. Ale prosze o porade jak najlepiej to wszystk ozrobic:

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=1211

 

pozdrowienia i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hmm.. dostalem informacje ze nowe piece maja nowe sterowniki ST60 - ale nie moge takich namierzyc w necie.

 

Jezeli chodzi o ten st37 to ma on mozliwosc sterowania piecem pompami i silownikiem?

chodzi mi o zrobienie ukladu z zaworem czterodroznym z c.o. c.u.w. i podlogowka.

czy mozna w tym sterowniku nastaawiac godziny grzania?

 

Witam,

1. Rozmawiałem z Defro i firmą Tech, faktycznie mają być wprowadzone nowe sterowniki do kotłów Defro, z tym że, nie ST-60 lecz ST-40.

Zasadnicza różnica (pomiędzy ST-37 a ST-40), to ST-40 posiada dodatkowe sterowanie podłogówką i pompą cyrkulacyjną. Jeśli chodzi o sterowanie tygodniowe w ST-40 to nie ma jeszcze napisanego softu ale ma być. (tel do TECH-u 033 875 93 80)

 

2. ST-37 ma możliwość sterowania tylko pompą CO i CWU.

 

Pozdrawiam, Igor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.