Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ja Interperetować Te Odczyty?


mlodzieniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w instalacji zawór 3D, i tak: temp. na kotle 62, na wyjściu grzejników 54, a na termometrze z przodu kotła wskazuje wtedy ok. 52 - 56 st. Wyjście wody grzewczej jest w lewym tylnym rogu kotła, czujnik od sterownika gdzieś pośrodku a termometr zwykły wkręcany w prawym przednim rogu,i zawsze na nim wskazuje o 5 - 8 stopni mniej jak na sterowniku. Czy ten wynik na termometrze "analogowym" to może być temperatura powrotu? podmieniłem nawet termometr na inny - tak samo wskazuje, na sterowniku np. 65, na termometrze 56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmieszczenie podałem tak, jakby patrzeć z góry stojąc przodem do kotła. Trochę wyobraźni wystarczy. Poza tym nie udzieliłeś odpowiedzi na moje pytanie, a własne uwagi możesz zachować dla siebie. Pozdrawiam, w dniu życzliwości wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wynik na termometrze "analogowym" to może być temperatura powrotu?

Jeżeli jest to termometr zanurzeniowy wkręcony w górną część kotła, to jak miałby wskazywać temperaturę powrotu?

 

Przepnij czujnk sterownika tuż obok miejsca pomiaru termometru analogowego i dowiesz się w czym rzecz.

Albo problem różnego wyskalowania albo odległości (miejsca) pomiaru. Ewentualnie kup termometr przylgowy do montażu na rurę, zamontuj go na wyjściu lub dowolnej rurze zasilania, a tuż obok przypnij czujnik sterownika. Pomiar powinien być ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się wydaje to dziwne, ale wskazania są różne zawsze o kilka stopni. Dziękuję za informacje o tym termometrze przylgowym, czegoś takiego szukałem do pomiaru temperatury powrotu. Czujnik sterownika ma studzienkę swoją bliżej wyjścia wody grzewczej, stąd pewnie różne wskazania. Nawet jak paliłem bez "elektryki", czyli na grawitacyjnym obiegu powinny być temperatury wyrównane - jednak po podłączeniu zasilania sterownika znów wyszły rozbieżne. Albo to wina czujnika sterownika, albo tak z budowy kotła wychodzi. Pod powrót jest podpięta rura powrotna cwu więc to podnosi temperaturę. Ręką trudno dotknąć powrotu tuz przy kotle, czyli dobrze to działa. Na wyjściu wody na grzejniki mam termometr tarczowy, i na nim widzę, jak działa zawór 3D i ile stopni jest podawane na grzejniki. I zawsze na tym term. na wyjściu 54, na kotle 65 a na tym analogowym wkręcanym 46 - 48.

Edytowane przez mlodzieniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli paląc bez "elektroniki" muszę nieco uważać, bo na tym analogowym termometrze 70 stopni da faktycznie na wylocie ponad 80. W sumie dobrze to wiedzieć wcześniej niż potem się martwić konsekwencjami przegrzania kotła i ew. rozszczelnienia. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.