Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy 2Funkcyjny


unior

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

posiadam 2funckyjny kocioł gazowy w mieszkaniu dwykondygnacyjnym. kocioł zainstalowany jest w łazience na piętrze (na górze). ustawilem pokretlo na minimum tzn na 1, poki co nie jest bardzo zimno na dworze wiec wlaczylem tylko 2 kaloryfery. problem w tym, ze pochlonelo w ciagu 2 pierwszych miesiecy niesamowicie duzo gazu. Rachunki sa przygnebiajace. w czym tkwi problem? czy moze ktos wspomoc mnie radą i fachowa opinia?

bede wdzieczny

pozdrawiam

unior

Edytowane przez unior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj hmm ja napisałem na forum o podobnym problemie tez mam kocioł dwu-funkcyjny z zamknięta komora spalania lecz Ferroli Domitech f24 lecz na razie nie uzyskałem żadnej odpowiedzi ani podpowiedzi,moim zdanie to u ciebie jest znakomity wynik 150 metrów na 30 dób to masz 5 metrów na dobę wiec wynik jest ok ja mam taki sam metraż lecz w mieszkaniu jedno kondygnacyjnym na poddaszu u mnie chodzą dwa grzejniki na 90 procent a dwa na 40 procent w pokojach mam stała temperaturę teraz 23 stopnie a zużycie gazu na dobę mam 2,5 razy większe niż ty bo ciągnie mi 13 metrów na dobę co da na miesiąc 390 metrów przy obecnej cenie gazu to jakies 800zł i tu jestem w szoku bo spodziewałem się zużycia w granicach 200m na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej instrukcji obsługi kotła jest rozdział o temperaturach pomieszczeń i sposobach oszczędzania energii co proponuję przeczytać i zastosować. Producenci kotłów twierdzą że każde podniesienie o jeden stopień temperatury w pomieszczeniach to zużycie gazu wyższe o 6% (!!!). Niestety nic nie ma za darmo Utrzymujesz temperaturę 23 C czyli masz w plecy zużycie wyższe 18%, kocioł działa cały czas, nie stosujesz termostatu do regulacji temp. w pomieszczeniach głowice na grzejnikach na 90%, nie stosujesz obniżenia nocnego to żużycie wyższe o kolejne kilkanaście procent. Odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie sam. Podsumowując jeżeli kocioł został prawidłowo dobrany do instalacji, prawidłowo zmontowany, uruchomiony zgodnie z zaleceniami producenta, a budynek nie jest wyjątkowo energochłonny to problemem nie jest kocioł ale sposób eksploatacji instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMM w tej instrukcji nic nie ma o tym.http://www.ferroli.com.pl/media/_products/259/Domitech_F_24_pl.pdf

Piecyk zamontowany jest na miejsce starego a instalacja jest w jednej części jak się przyjrzałem z rurek miedzianych a w drugiej chyba ze starszych metalowych mieszkam tu dopiero dwa lata,komin do nowego piecyka zrobiony nowy bo stary piecyk był z otwarta komora spalania,temperatura na piecyku ustawiona na 46 stopni wiec minimum ,chciałbym mieć stała temperaturę w pomieszczeniach na jakieś 20 stopni,lepiej zamontować termostat w pokoju czy przykręcić grzejnik nie mam bladego pojęcia jak to rozwiązać, całość sytuacji opisałem w swoim temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zakupiłem jeden termostat instalator ma mi podjechać na dniach zamontować chyba w pokoju bo w nim jest najcieplej i temperatura tu trzyma się najlepiej pewnie z tego względu ze jest najlepiej ocieplony,sprzedawca informował mnie ze jeden stopień ciepła to mniej czy więcej, to nawet 10 procent oszczędności,wiec jak zamontuje to zobaczymy czy się zmniejszy i napisze ostatnie dwie doby zużycie gazu wynosi 9m3 wiec zmalało mimo że nic nie było regulowane jak kupowałem termostat sprzedawca powiedział że pewnie mieszkanie było mocno wychłodzone a teraz już dogrzane wiec się wyrównało mówił że piece ferroli nie nalezą do najoszczędniejszych ale powinien średnio pobierać 5-6 metrów na dobę nie więcej wiec zostało do zrzucenia 3-4metry, jak się uda to będę szczęśliwy bo jeśli nie to ręce mi już opadną bo nie wiem jak ma wyrobić na takie rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla rzetelnego podejścia do tematu troszke mało danych.

 

Napisz:

Czy 80 m2 to całkowita powierzchnia budynku czy 1 kondygnacji aby być pewnym.

W jakiej technologi bydynek wykonany bo nic o tym nie wiemy ( nowe czy stare budownictwo, jakie ocieplenie na podłodze na gruncie czy też nad piwnicą, jakie ocieplenie scian, jakie ocieplenie dachu

jakiej mocy jest ten kocioł czy też zakres mocy pracy.

Czy temperatura w pomieszczeniach jest osiagana i czy są zawory termostatyczne które wyłączają grzejniki i czy ewentualnie jest termostat albo regulator pogodowy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.