Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Sas Eco 17Kw- Szufladowy


art102

Rekomendowane odpowiedzi

Następny mankament to że zasilanie bojlera mam przed zaworem 4-drożnym i jak załączy się pompa od bojlera totalnie mi spada podawanie ciepła na grzejniki i podłogówkę do poziomu 40 - 45stopni a ustawione jest na około 55stopni..

To jest jak najbardziej OK. Praw fizyki nie zmienisz. Też tak mam i trzeba z tym żyć.

Do zasilania bojlera stosuje się typowe pompy obiegowe od CO. Wg. mnie pompa do CWU powinna mieć znikomą wydajność aby tylko wprawiła w ruch wodę bo ta typowa od CO "przeciąga na siłę" wodę od kotła do bojlera, a mając za kotłem jeszcze zawór 4d, który w dodatku jest ustawiony tak, że więcej wody ciepłej krąży w kotle niż puszcza na grzejniki to siłą rzeczy woda będzie krążyła w obiegu kocioł-bojler przy załączonych dwóch pompach ( CO i CWU)

Edytowane przez Blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-16946-0-95220700-1323820124_thumb.jpg

Tylko narazie kumpel tam nie mieszka tylko wykańcza reszte domu I CWU będzie jak się wprowadzi , bo szkoda gwarancji na bojle ;)

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zdjęciem u kolegi mironw. W jaki sposób spełni swoją rolę zawór różnicowy jeśli ktoś zamknie zawór czterodrogowy i zabraknie prądu, lub jeśli zamknie go sterownik jeśli tam taki jest i wtedy zabraknie prądu. Instalacja grawitacyjnie nie zadziała bo piec będzie w krótkim obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik jest tak ustawiony że nie ma prawa całkiem zamknąć zaworu 4D , a przy braku prądu zawór stoi , grawitacja DZIAŁA (JEST PIĘTRO ) a ZW jest na TRZECH rurach i jak się nawet woda zagotuje ( a nic o tym jeszcze nie słyszałem) to powróci do pieca a para uleci do atmosfery TEST był -kontroowane wyłączenie prądu ,piec z zadanej 60*C doszedł aż i może tylko o58C WIĘCEJ , PIEC Z PODAJNIKIEM NA EKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , dzięki mironw że przesłałeś zdjęcie - widac że instalacja jest zrobiona podobnie jak u mnie - róznica jest w tym podmieszaniu na pompie podłogowej i to musi mi tem hydraulik przerobić.

Czyli teraz mogę walczyć jeszcze z ustawieniami aby spalał jeszcze mniej.

Myślę że temat już chyba wyczerpałem , zadałem duzo pytań i dostałem od Was odpowiedzi za które dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Blackbird za kilka słów - wiem że praw fizyki sie nie zmienię , myślałem tylko że mam jakiś błąd w wykonaniu instalacji. Temat jest juz jasny i przy tym pozostaję.

Piszesz o pompie do CWU - czy masz jakiś namiar na te pompy i czy coś polecasz ?

Ja mam załozoną jak piszesz zwykłą pompę LFP a ona trochę mocy ma.

Za info z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie (ale nie szukałem) nie ma pompy dedykowanej konkretnie do CWU. Napisałem jak być powinno choć może ktoś zacznie produkować takie pompy bo problemy będą się nasilać nie jednemu podczas pracy dwóch pomp.

Jak bojler nie jest daleko od pieca to można pokusić się o wstawienie zamiast pompy elektrozaworu, którym tak jak pompą będzie sterował sterownik. Wówczas grawitacja powinna też sprawnie nagrzewać wodę choć może pojawić się problem tego typu, że pompa CO będzie przeciągała wodę przez obieg CWU.

Tu pozostaje tylko robienie doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych moim problemem.

 

Powód takiego działania pieca tkwił w uszkodzonym sterowniku pieca - sterownik dawał przez cały czas na wentylator sygnał 100% pracy. W tym tygodniu nastąpiła wymiana sterownika na nowy. Muszę też pochwalić Firmę SAS za szybką reakcję serwisu. Naprawa dokonana w

ciągu nie całych 24 godzin od zgłoszenia - Duże brawa.

Teraz mam nastawienia :

- podawanie co 3 min

- nadmuch 30%

Wszystko działa OK - i to co mnie interesowało - MAŁE SPALANIE.

Do przerobienia jest tylko rodzielenie powrotu z grzejników od podłogówki, bo tu mam małe zamieszanie przy zaworze 3-drożnym podczas mieszania.

 

Jeszcze raz dziękuje wszystkim.

 

 

Witaj art,

Podejrzewam, że mam podobny problem ze sterownikiem.

Zdradź mi proszę tajemnice co rozumiesz przez małe spalanie??? Jaki wynik oduagnąłeś?

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeszcze zmieniłem ustawienia , teraz mam :

- Podawanie : 4:10min

- Nawiew : 25%

------------- podawanie w podtrzymaniu : 60 min

-------------wentylator w podtrzymaniu : 20 min

 

Powiem tak - ja odkryłem moze się mylę ale duże znaczenie na wielkość ekogroszku. Teraz mam drobny i przez to zwiększyłem przerwe podawnia bo więcej podaje szuflada przez samą objetośc drobnych kawalków. Spalanie w takie dni jak teraz max 25kg/h - taki wynik jest juz dla mnie dobry.

Nie wiem czy masz regulator pokojowy w domu bo to znacznie tez redukuje ilosć spalanego paliwa. Ociepliłem juz też dokładnie poddasze które do tej pory było bez ocieplenia .

Suma tych czynników chyba na 100% dała taki rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez ustawienia sa podobne , podawanie 4 min ,jak wiekszy mroz 3,5 min, nawiew 17-20% , pie musi miec swoją sprawnosc ,mozna go ustawic co 6-8 min i jakos sie bedzie palil, ale tylko JAKOS . a moim zdaniem zbyt szybkie podawanie np. ponizej 1 min. marnuje wegiel , moim zdaniem piec nie nadaza z jego spalaiem , a sam miernik temp. jest dosc "ogolny" ,znajomy ma eco-gro i tam temperatura jest podawana z dokladnoscia po przecinku. ogolne spalanie 25kg na dobe jest ok, niewiem czy mozna ustawic zeby mniej spalał .

 

 

piec fajny ale chyba lepiej spala sie w nim mial nic groszek ,zreszta mial jest to jego podstawowym paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy wiec bez smiechow nie znam sie na CO instalator zalozyl mi piec SAseco 17kw. sterownik st45 pale w nim mialem i tez mam problemy z ustawieniami optymalnymi. Mam dom ok 140m dosc dobrze ocieplony .Napisze moze moje ustawienia jakie w tej chwili mam PALAC MIALEM nie polewam woda

Temp zad 45 stopni

Przerwa podawania 3 min

Sila wentylatora 30%

wentylator w podtrzymaniu 5min czas pracy 30sek

przerwa w podtrzymaniu 35min.

Koledzy pali chyba nie duzo ale mnie cos denerwuje histereze mam 2 i problem mam taki piec nie trzyma temp dlugo.(wydaje mi sie ze za krutko) jak mu spadnie o 2 stopnie od zadanej to wentylator dosc dlugo pracuje ok 5-6 min zanim osiagnie temp zadana. Czy u Was jest podobnie. Jezeli ktos ma taki piec i ten sterownik i pali mialem to niech podpowie jak to po ustawiac. Nie wiem za duzo o mojej instalacji wiem ze mam bojler duzy dostosowany pod solary wszystko jest zrobione na jednej pompie bo to ma fizyka w tym pomagac podobno mam jakis zawor 3 drozny i jeszcze jeden ale nie wiem jak sie on zwie ma czerwony korek i jest do sterowania podlogowym. tyle wiem :)

Jak mozna sprawdzic czy sterownik jest uszkodzony ??

popiol jest lekko poklejony ale nie sa to duze bryly kiedys takie mialem przy innych ustawieniach

Z gory dzienki za pomoc i życze wszystkim Wesolych Swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wojciech81kielce

 

Jeśli chodzi o miał to nie mam doświadczenia , paliłem tylko pelletem drzewnym i ekogorszkiem. Muszę własnie przetestować jeszcze miał. Mam tylko obawy że przy ładowaniu do podajnika będzie wszedzie czarno od tego miału. MIAŁU NIE MOŻNA MOCZYĆ !!!!.

Bardzo mnie dziwi Twoja zadana temperatura - 45st. To jest moim zdaniem dużo ale to duzo za mało - przeczytaj jak zaleca producent , chyba min. na poziomie 55st.

Teraz na zewnątrz jest w miarę ciepło , ale przy mrozach -10 czy -20st , to nawet grzejniki nie złapią min temperatury.

Powiem Ci tak - co Ty chcesz od tego że nagrzewanie masz na poziomie 5 czy 6 min. U mnie przy ustawieniach jak opisywałem wyżej trwa to o wiele dłużej około 12 do 17 min ( wtedy jest podawanie około 3 do 4 razy ) oczywiscie na ekogorszku. Nigdy nie robiłem pomiaru ile mi trzyma po osiągnięciu na kotle temperatury ( napisz mi ten czas jaki masz u Siebie ). To co mierzyłem to cały cykl, tzn od momentu załącznia się wentylatora do osiągnięcia zadanej temperatury i potem czas ile piec stoi do następnego załącznia się pieca aby znów grzał - czas u mnie od 30 do 40 min. Nie wiem czy to mało czy duzo bo nikt o tym tu wczesniej nie pisał choć pytałem o to. Sam też jestem ciekawy jak u innych trzyma.

Jak czytaleś wyżej to ja mam 3 pompy ( do CO , CWU i podłogówki ). Jeśli pracuje tylko podłogówka to jest super , mało podaje aby uzyskac odpowiednią temperaturę a i trzyma długo. Podobnie jak pracuje pompa od CWU ( zbiornik 200l izolowany ). Najgorzej jest jak włączy się pompa CO - wtedy są te najdłuższe czasy nagrzewania i też krótko trzyma - ale to normalka bo jednak grzejniki szybko wyziębiają wodę.

A co chcesz sprawdzać z tym sterownikiem ? - coś Ci się dzeje że myślisz o uszkodzeniu ?

Pozdrawiam : art102

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienki za szybka odpowiedz

Palac mialem nie mam brudu w kotlowni jest wmiare normalnie tez sie obawialm tego ze wszystko bedzie na czarno ale nie jest OK. wracajac do temp zadanej to mysl e ze 45 nie jest chyba zle skoro producent daje mozliwoasc ustawiena na 35 jesli by sie cos mialo stac to by chyba tak malej nie dawali . Palac na 55 to bym musial okno otwierac i tak przy 45 jest b cieplo. Mam taki sposob na mala oszczednosc wychodzac do pracy po 7 wylaczam na tryb czuwania mial sie tli i jak wracam ok 18 to jednym nacisnieciem piec sam startuje i sie rozpala nie wiem jak jest na groszku ale juz wiem ze na miale tak sie da. Sprobuje zmierzyc czas od momentu pierwszego podania opalu do nastepnego startu i porownamy. A co do sterownika to na wszelki wypadek chcialem sprawdzic czy jest z nimwszystko ok ale chyba tak. ciekawe czy mozna wymienic sterownik bardziej zawansowany co by dalo sie na nim programowac temp co do godzin kiedy ma byc wiecej kiedy mniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak zaleca producent

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/produkty/parametry_techniczne/eco_pt_2011.pdf

 

patrz poz.13

właśnie 4D pozwoli stwożyć niską temperaturę instalacji C.O przy wysokiej kotła

 

Wszystkiego najlepszego z okazji ŚWIĄT

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciech81kielce GDZIE JEST TAK NISKIE ustawienie 35*C w sterowniku ST-45

 

wyciąg z instrukcji ST-45

II.2. Zadana CO

Opcja ta służy do ustawiania temperatury kotła. Użytkownik może zmieniać zakres temperatury na kotle od 45*C do 80*C.

II.3. Zadana CWU

Opcja ta służy do ustawiania temperatury ciepłej wody użytkowej. Użytkownik może zmieniać zakres temperatury na kotle od 40*C do 75*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego u mnie moge nie od 35 ale nawet od 30 moj instalator tez byl zaskoczony moze ja mam jakis inny st45 zamontowany. Ja taki zakres mam na sterowniku a nie w instrukcj ktora jest taka sama dla wszystkich kotlow. jak ktos chce to moge foto zrobic wyswietlacza

Chcialem jeszcze zauwazyc ze przy tej pozycji 16 sa postawione ** opis na dole tabeli. Z tego co wiem to moja ma ten zawor trojdrozny wiec to mnie niedotyczy

Edytowane przez wojciech81kielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego u mnie moge nie od 35 ale nawet od 30 moj instalator tez byl zaskoczony moze ja mam jakis inny st45 zamontowany. Ja taki zakres mam na sterowniku a nie w instrukcj ktora jest taka sama dla wszystkich kotlow. jak ktos chce to moge foto zrobic wyswietlacza

Chcialem jeszcze zauwazyc ze przy tej pozycji 16 sa postawione ** opis na dole tabeli. Z tego co wiem to moja ma ten zawor trojdrozny wiec to mnie niedotyczy

no to chyba masz podłączone pod zawór C.O

TYLKO TO ZNALAZŁEM W INSTRUKCJI PRODUCENTA

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/sterowniki/eco/st_45_tlok.pdf

 

A OBRAZ WYGLĄDA TAK IAK W POŚCIE 21

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wojciech81kielce

 

Polecam zakup regulatora pokojowego ( ja mam Auratona 2005 X..... - podałem też na moim poscie link do niego, trochę wyżej ). To wyeliminuje Ci to przełącznie ręczne , a co za tym idzie będzie Ci sterowalo temperaturą w domu abyś nie musiał okien otwierać.

 

A co do mialu , hmmmm muszę zakupic ze 3 worki i zrobić test. A czy Ty kupujesz jakis specjalny ten miała ? , jeśli tak proszę napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ja kupuje zwykly mial 3 tony kupilem nie leje go woda od czasu do czasu trafia sie w nim jakas wieksza brylka to trzeba ja wyeliminowac bo czesco sie zdazalo mi ze gdzies dziwnie staje i blokuje opal do tloka. A co do zaworu CO to chyba tak mam podlaczone jak pisalem wczesniej to nie znam sie na tym. Aile kolego ten regulator kosztuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy wiec bez smiechow nie znam sie na CO instalator zalozyl mi piec SAseco 17kw. sterownik st45 pale w nim mialem i tez mam problemy z ustawieniami optymalnymi. Mam dom ok 140m dosc dobrze ocieplony .Napisze moze moje ustawienia jakie w tej chwili mam PALAC MIALEM nie polewam woda

Temp zad 45 stopni

Przerwa podawania 3 min

Sila wentylatora 30%

wentylator w podtrzymaniu 5min czas pracy 30sek

przerwa w podtrzymaniu 35min.

Koledzy pali chyba nie duzo ale mnie cos denerwuje histereze mam 2 i problem mam taki piec nie trzyma temp dlugo.(wydaje mi sie ze za krutko) jak mu spadnie o 2 stopnie od zadanej to wentylator dosc dlugo pracuje ok 5-6 min zanim osiagnie temp zadana. Czy u Was jest podobnie. Jezeli ktos ma taki piec i ten sterownik i pali mialem to niech podpowie jak to po ustawiac. Nie wiem za duzo o mojej instalacji wiem ze mam bojler duzy dostosowany pod solary wszystko jest zrobione na jednej pompie bo to ma fizyka w tym pomagac podobno mam jakis zawor 3 drozny i jeszcze jeden ale nie wiem jak sie on zwie ma czerwony korek i jest do sterowania podlogowym. tyle wiem smile.gif

Jak mozna sprawdzic czy sterownik jest uszkodzony ??

popiol jest lekko poklejony ale nie sa to duze bryly kiedys takie mialem przy innych ustawieniach

Z gory dzienki za pomoc i życze wszystkim Wesolych Swiat

jest taki magiczny kod :5162 do utawien instalatora czy jakos tak ,tam mozna wiele dodatkowo ustawic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wojciech81kielce

 

Jeśli chodzi o miał to nie mam doświadczenia , paliłem tylko pelletem drzewnym i ekogorszkiem. Muszę własnie przetestować jeszcze miał. Mam tylko obawy że przy ładowaniu do podajnika będzie wszedzie czarno od tego miału. MIAŁU NIE MOŻNA MOCZYĆ !!!!.

Bardzo mnie dziwi Twoja zadana temperatura - 45st. To jest moim zdaniem dużo ale to duzo za mało - przeczytaj jak zaleca producent , chyba min. na poziomie 55st.

Teraz na zewnątrz jest w miarę ciepło , ale przy mrozach -10 czy -20st , to nawet grzejniki nie złapią min temperatury.

Powiem Ci tak - co Ty chcesz od tego że nagrzewanie masz na poziomie 5 czy 6 min. U mnie przy ustawieniach jak opisywałem wyżej trwa to o wiele dłużej około 12 do 17 min ( wtedy jest podawanie około 3 do 4 razy ) oczywiscie na ekogorszku. Nigdy nie robiłem pomiaru ile mi trzyma po osiągnięciu na kotle temperatury ( napisz mi ten czas jaki masz u Siebie ). To co mierzyłem to cały cykl, tzn od momentu załącznia się wentylatora do osiągnięcia zadanej temperatury i potem czas ile piec stoi do następnego załącznia się pieca aby znów grzał - czas u mnie od 30 do 40 min. Nie wiem czy to mało czy duzo bo nikt o tym tu wczesniej nie pisał choć pytałem o to. Sam też jestem ciekawy jak u innych trzyma.

Jak czytaleś wyżej to ja mam 3 pompy ( do CO , CWU i podłogówki ). Jeśli pracuje tylko podłogówka to jest super , mało podaje aby uzyskac odpowiednią temperaturę a i trzyma długo. Podobnie jak pracuje pompa od CWU ( zbiornik 200l izolowany ). Najgorzej jest jak włączy się pompa CO - wtedy są te najdłuższe czasy nagrzewania i też krótko trzyma - ale to normalka bo jednak grzejniki szybko wyziębiają wodę.

A co chcesz sprawdzać z tym sterownikiem ? - coś Ci się dzeje że myślisz o uszkodzeniu ?

Pozdrawiam : art102

wejdz "ustawienia" te ktore sa zabezpieczone kodem ,(kod 5162 ) i zmien temp. załaczenia pompy co. u mnie niestety max. na 60st. nie mozna puzniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witaj wojciech81kielce

 

Jeśli chodzi o miał to nie mam doświadczenia , paliłem tylko pelletem drzewnym i ekogorszkiem. Muszę własnie przetestować jeszcze miał. Mam tylko obawy że przy ładowaniu do podajnika będzie wszedzie czarno od tego miału. MIAŁU NIE MOŻNA MOCZYĆ !!!!.

Bardzo mnie dziwi Twoja zadana temperatura - 45st. To jest moim zdaniem dużo ale to duzo za mało - przeczytaj jak zaleca producent , chyba min. na poziomie 55st.

Teraz na zewnątrz jest w miarę ciepło , ale przy mrozach -10 czy -20st , to nawet grzejniki nie złapią min temperatury.

Powiem Ci tak - co Ty chcesz od tego że nagrzewanie masz na poziomie 5 czy 6 min. U mnie przy ustawieniach jak opisywałem wyżej trwa to o wiele dłużej około 12 do 17 min ( wtedy jest podawanie około 3 do 4 razy ) oczywiscie na ekogorszku. Nigdy nie robiłem pomiaru ile mi trzyma po osiągnięciu na kotle temperatury ( napisz mi ten czas jaki masz u Siebie ). To co mierzyłem to cały cykl, tzn od momentu załącznia się wentylatora do osiągnięcia zadanej temperatury i potem czas ile piec stoi do następnego załącznia się pieca aby znów grzał - czas u mnie od 30 do 40 min. Nie wiem czy to mało czy duzo bo nikt o tym tu wczesniej nie pisał choć pytałem o to. Sam też jestem ciekawy jak u innych trzyma.

Jak czytaleś wyżej to ja mam 3 pompy ( do CO , CWU i podłogówki ). Jeśli pracuje tylko podłogówka to jest super , mało podaje aby uzyskac odpowiednią temperaturę a i trzyma długo. Podobnie jak pracuje pompa od CWU ( zbiornik 200l izolowany ). Najgorzej jest jak włączy się pompa CO - wtedy są te najdłuższe czasy nagrzewania i też krótko trzyma - ale to normalka bo jednak grzejniki szybko wyziębiają wodę.

A co chcesz sprawdzać z tym sterownikiem ? - coś Ci się dzeje że myślisz o uszkodzeniu ?

Pozdrawiam : art102

 

a czytałes naklejke na piecu i intrukcje ?? Pierwsze paliwo Miał a zastepczo Eko groszek ??? - ciekawe??!!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracuje tylko podłogówka to jest super , mało podaje aby uzyskac odpowiednią temperaturę a i trzyma długo. Podobnie jak pracuje pompa od CWU ( zbiornik 200l izolowany ). Najgorzej jest jak włączy się pompa CO - wtedy są te najdłuższe czasy nagrzewania i też krótko trzyma - ale to normalka bo jednak grzejniki szybko wyziębiają wodę.

A co chcesz sprawdzać z tym sterownikiem ? - coś Ci się dzeje że myślisz o uszkodzeniu ?

jesli chcesz ogrzewac grzejniki to włacz pompke zeby sie załaczała od np 45 jak chcesz np. rzeby od 45 załaczała sie podłogówka a grzejniki tylko w wyrzszych temp.gdy jest np -15 na dworze i musisz zwiekszyc temp na piecu i dogrzac dom to wtedy ustaw zeby wlaczała sie np przy 55. i bedziesz miał mniej wiecej tak ,ze jak są mniejsze mrozy chodzi podlogówka gdy temp spada ty podkrecasz piec i zaczyna grzac podloga i grzejniki .czas 30-40 min jest wydaje mi sie dobry ale przeciez wszystko zalezy od tem na zewnatrz bo jak byly mrozy -20 to pewnie nie wytrzymywał tak dlugo ,

jak juz pisze to napisze jak jest u mnie :

240m2 domu (tzw gierek )

23kw piec i jakies 250L wody w układzie (100 w piecu i reszta w moich pieknych 2calowych rurach na pionie i 1 cal w powrotach +grzejniki) i do tego jeszcze 200 L bojler

ustawienia na mróz

podawanie co 3,5-4,2min

nadmuch 15-18%

histeria ;-) 1 st

temp zadana 53-56st

przerwa podtrzymania 140min

went. w podtrzymaniu : praca 30s co chyba 30min

podaaje jakies 3-5 razy po czym przechodzi w podtrzymanie

spalanie ok 20-25kg na dobe przy -2dzien -8noc

w domu ok 23 st

na zime kupilem 2 tgroszku i 1 tone miału i jezcze zostalo mi ok 300-400kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.