Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Na Paliwo Stałe (Pellet)


mikołaj79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jestem nowym użytkownikiem forum ja również i nowym palaczem :)

 

od miesiąca ogrzewam nowy dom o powierzchni użytkowej 250m2. Posiadam piec FU-WI o mocy 30kW.

pragnę zaznaczyć, że prawie nie wychodzę z kotłowni bo próbuję ustawić mój piec tak aby nie wypalał mi więcej niż 30kg pelletu na dobę i mam z tym wielki problem...

 

... Może ktoś mi podpowie jaki poziom zadawanego tlenu ustawić, jaki nadmuch, ile sekund pracy podajnika itp.

 

obecnie praca pieca wygląda następująco:

- tlen na max. czyli 200

-nadmuch 40

-praca podajnika 5sekund co 10sekund

- temperatura zadana 65

 

Piec pracuje 15minut, uzyskuje temperaturę 72stopnie, przestaje pracować na 25minut i rozpala się jak temperatura na piecu spadnie do 63stopni, zasypuje ruszt przez 2minuty rozpala się w 2minuty i znowu pracuje 15minut.

 

spalanie pelletu mam około 45g na dobę.

 

bardzo proszę wszystkich, którzy użytkują piec na pellety aby zabrali udział w dyskusji....

 

Pozdrawiam serdecznie,

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-praca podajnika 5sekund co 10sekund

- temperatura zadana 65

 

Piec pracuje 15minut, uzyskuje temperaturę 72stopnie, przestaje pracować na 25minut i rozpala się jak temperatura na piecu spadnie do 63stopni, zasypuje ruszt przez 2minuty rozpala się w 2minuty i znowu pracuje 15minut.

 

spalanie pelletu mam około 45g na dobę.

Witaj Mikołaj.

Jaki masz ten pellet przy okazji zapytam.

 

Nie sądzę, żeby na 250m2 nowego domu mogło być dużo mniejsze zużycie.

Jeśli pellet wypala się w całości na popiól, to nie jest źle.

 

Możesz jedynie spróbować ustawić inną temperaturę zadaną (po co aż 72 stopnie?, 65 powinno wystarczyć).

No i jeszcze można zmierzyć temperaturę spalin.

Jeśli przekracza ona 180C, to też za wysoka trochę.

W takim przypadku można zmniejszyć moc, zwiększając przerwę podawania oraz zmniejszając nadmuch.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pellet mam sosnowo dębowy po 770/tona, wypala się w całości na popiół.

temperatura zadana jest 65 stopni ale piez jak już przestanie pracować to co jakis czas uruchamia wentylator i dobija temperaturę.

nie umiem zmniejszyć ani zwiększyć przerwy podawania - chyba mi nie działa ta opcja bo nawet jak pozmieniam to i tak zawsze podaje co 10sekund :(

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiem zmniejszyć ani zwiększyć przerwy podawania - chyba mi nie działa ta opcja bo nawet jak pozmieniam to i tak zawsze podaje co 10sekund :(

A wiesz jak jest temperatura spalin?

Bo widze, że założyłeś, że za wysoka...

Takie działanie w ciemno nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.