Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki System Ogrzewania Do Pomieszczenia 15M2?


joka013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Muszę ogrzać małe biuro (15m2) - w dzień, 8 godzin. Obecnie dogrzewam się piecem gazowym (coś takiego: http://ztpropan.pl/admin/upload/74/piecyk_gazowy_master450cr.jpg), ale ze względu na brak wentylacji zbiera się sporo CO2.

Proszę o radę jaki system ogrzewania zastosować - dodam, że niskie koszty są czynnikiem bardzo ważnym. Myślałem o jakimś konwektorze, ale nigdy nie miałem z nimi do czynienia więc proszę o opinię jakiej mocy powinien być oraz jakie byłyby koszty jego użytkowania.

Dodam jeszcze, że w biurze jest zamontowany klimatyzator z możliwością ogrzewania, ale pożera on sporo energii (wg. specyfikacji 5100W), więc raczej do ekonomicznych to nie należy. Poza tym wydajność pozostawia wiele do życzenia.

 

Dziękuje i Pozdrawiam

Edytowane przez joka013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwektor ma moc ok. 2 kW, i na małej powierzchni się sprawdzi, moi znajomi ogrzewali kiedyś takim pokój 18 m2 wysoki na 4 m - kamienica, i zimą przy mrozach -25 było w środku + 24. Co prawda chodził on niemal bez przerwy. Policzmy, 2 kW daje na godzinę pracy ok. 1 zł, w zależności od dostawcy energii elektryczne. Poza tym konwektory mają czasem termostat i same pilnują temperatury w pomieszczeniu. Wydajność konwektora byłaby najlepsza, gdyby pracował w miarę ciągle - po nocy temperatura w pomieszczeniu mocno spadnie i nim znów się ogrzeje, minie trochę czasu. Niemniej to najbezpieczniejsze rozwiązanie, bo nie wydziela żadnych gazów. Jeśli już się zdecydujesz, to wybierz model przenośny z wentylatorem, koszt ok. 200 - 300 zł. Możesz też pomyśleć o grzejniku olejowym - coś jak kaloryfer żeberkowy na kółkach, używałem, nie ma rewelacji ale daje ciepła trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haczyk? Za markę się często płaci. Te tanie są dobre, bo tanie, i na tym kończą się ich zalety, pokrętła mogą odpadać, plastiki się topić. Lepiej zainwestować w coś lepszego, np. DeLonghi czy Ravanson - wcale nie są droższe biorąc pod uwagę dłuższe użytkowanie, a sprawdzone. Ja wychodzę z założenia, że nie stać mnie na tanie rzeczy. Ravansona olejak używałem i nie było kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.