Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ogrzać Mieszkanie?


tomasz007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szanowni Państwo!

 

Przepraszam,jeżeli umieszczam post w złym miejscu.

 

Potrzebuję porady.

Jak mogę dodatkowo ogrzać mieszkanie o powierzchni 29 m kw. w budownictwie z 1960 r.,okna stare drewniane (niewymienione i nieszczelne).Zastanawiam się nad tym,jaki grzejnik mogę kupić,olejowy,konwektorowy,czy może jeszcze inny? Ilu żebrowy? O jakiej mocy? Z jakimi potrzebnymi funkcjami dodatkowymi?Szukam takiego grzejnika,w którym będzie można regulować stopień grzania.oraz takiego,który będzie mógł działać bez przerwy,24 h na dobę,jak i co jakiś czas..Jaki grzejnik będzie najlepszy i najwydajniejszy? Ile prądu będzie zużywał i jaki będzie zasięg grzania (ciepła) ?

 

 

 

A co to jest termostat i funkcja antifrost?

 

 

Proszę o poważne potraktowanie mojego postu,oraz o pomoc.

 

 

Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej kupić gotowy grzejnik elektryczny w sklepie, wtyczkę do gniazdka i po sprawie. Ale to kosztuje, bo 1000W mocy oznacza, że grzałka podczas pracy przez 1 godzinę zużyje 1 kWh prądu i odpowiednio 2000W 2kWh. Termostat jest to urządzenie które powoduje wyłączenie urządzenia powyżej ustawionej temperatury i włączenie poniżej. Antifrost oznacza zabezpieczenie przed zamrożeniem pomieszczenia, około 5-6 stopni, jeżeli grzejnik podpięty jest do sieci elektrycznej i włączony to przy tym ustawieniu włączy się gdy temperatura powietrza spadnie do 5-6 stopni.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytać u dostawcy energi o możliwość rozliczania dwutaryfowego , Jeżeli uzyskasz pozytywną odpowiedż to zakupić piec akumulacyjny ze statycznym rozładowaniem . Bedzie pobierał energie przy tańszej taryfie a potem oddawał kiedy zajdzie taka potrzeba . Piec z rozładowaniem dynamicznym posiada wewnątrz wentylator i nie nadaje sie do pomieszczeń gdzie się wypoczywa bo jednak troche go słychać .Wszystko zależy od funduszy jakie chcesz na to przeznaczyć i od możliwości Twojej instalacji elektrycznej , bo może się okazać że nawet ten olejak przy mocy 2kW może doprowadzić do pożaru instalacji elektrycznej . Ponadtto żadne z tych urządzeń nie moze pracowac bez nadzoru a zwłaszcza w nocy kiedy domownicy śpią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego może doprowadzić do pożaru instalacji elektrycznej? Dzwoniłem do sklepu i powiedzieli mi,ze grzejnik może pracować bez przerwy,24 h/dobę.Pieca akumulacyjnego kupić nie mogę,gdyż mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu gdzie jest diabelnie zimno i nie mam pojęcia jak ogrzać mieszkanie przy jak najmniejszym zużyciu prądu.

Edytowane przez tomasz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też takie coś: http://tanio.pl/pid,82163521,przejscie.html?orgurl=http%3A%2F%2Fwww.klimatop.pl%2F308%2Cpl-grzejnik-olejowy-11-zeber-hb-ofr-2502-t-font-color-orange-b-i-odbior-od-reki-lub-wysylka-24h!-i-b-font-.html Co o tym myślicie?

 

Na dogrzanie mieszkania chcę przeznaczyć do 500 zł.

Edytowane przez tomasz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego może doprowadzić do pożaru instalacji elektrycznej? Dzwoniłem do sklepu i powiedzieli mi,ze grzejnik może pracować bez przerwy,24 h/dobę.Pieca akumulacyjnego kupić nie mogę,gdyż mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu gdzie jest diabelnie zimno i nie mam pojęcia jak ogrzać mieszkanie przy jak najmniejszym zużyciu prądu.

W sprawach bezpieczeństwa użytkowania tego typu urządzeń ostatnie zdanie zazwyczaj mają strażacy a nie sprzedawcy i oby do tego nie musiało dojść . Skoro mieszkanie wynajmujesz to faktycznie nie ma sensu inwestować w coś czego możesz potem z sobą nie zabrać , nie ma też sensu ingerować w konstrukcje budynku . Pozostaje więc poczciwy olejak jaki znalazłeś . On będzie pobierał ok 2kWh na godzinę pracy co daje ok. 1 Pln za godzinę a przy tej mocy ogrzejesz nim ok 20m2 powierzchni mieszkania więc szału nie ma . Dobrze żeby miał termostat to może nie będzie pracował non stop . A wracając do instalacji to może jednak poszukaj jakiegoś znajomego elektryka który sprawdzi czy gniazdka i średnice przewodów pozwalają na podłączenie tego urządzenia i jakie jest zabezpieczenie za licznikiem bo może się okazać że włączenie pralki lub żelazka będzie skutkowało wybiciem bezpieczników . To jest tylko dla bezpieczeństwa Ciebie i domowników bo te urządzenia z racji swojej zazwyczaj ciągłej pracy i dużego zapotrzebowania na prąd powodują przegrzanie instalacji , stopienie izolacji przewodów i zwarcie instalacji elektrycznej a stąd już do pożaru krótka droga , dlatego pisałem wcześniej że nie mogą pracować bez nadzoru . Niestety inne sposoby chyba nie wchodzą w grę piecyki gazowe czy olejowe z otwartym płomieniem zabierają powietrze z pomieszczenia a poza tym jednak smrodzą niemiłosiernie i można się przy nich udusić. Innych pomysłów niestety nie mam , może któryś z forumowiczów jeszcze coś dopowie ale w skrócie to zakup tani ale eksploatacja po pieronie droga .dry.gif

A tak na marginesie to jak to mieszkanie jest ogrzewane ? jakieś ogrzewanie przecież mieć musi może tu można poszukać jakiejś rezerwy napisz coś na ten temat.

Edytowane przez mac65
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi mac65,bardzo dziękuję Ci, za dokładne wyjaśnienie oraz jasną i rzeczową odpowiedź.Wielkie dzięki. :)

 

A wracając do ogrzewania... Jest c.o.,ale popsute,a naprawa kosztować będzie około czterech tysięcy zł.Nie stać mnie na inwestowanie w mieszkanie,w którym mam nadzieję długo nie zabawię.

Napisałeś "ogrzewanie przecież mieć musi może tu można poszukać jakiejś rezerwy". - o jaką rezerwę chodzi?Co to takiego?

Ilu żebrowy grzejnik olejowy kupić na mój metraż (29 m kw.) ?Jedenasto,piętnasto,czy więcej?

 

Czy moglibyście poszukać mi odpowiedniego grzejnika? Takiego,który będzie mocno grzał,szybko się nagrzewał,zużywał jak najmniej prądu,działał 24 h/dobę i będzie w miarę bezpieczny?

Jakie specyfikacje ma mieć dobry grzejnik olejowy?

 

 

 

Dzięki również piotr1304.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o rezerwie miałem na myśli jakiś piec węgiel drewno itp kominek wolny komin lub coś w tym rodzaju żeby można było wykorzystać do ewentualnego podłączenia jakiegoś małego piecyka na węgiel drewno bo naprawdę na tym prądzie do wiosny wydasz chyba więcej niż koszt naprawy tego CO . A tak ogólnie to co jest nie tak z tym centralnym bo 4000 to koszt nowego pieca i to niezłej firmy i to na pewno na zdecydowanie większą powierzchnie jak Ty posiadasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj olejaka jest bez znaczenia. Nic nie oszczędzisz wybierając "lepszy/gorszy".

W grudniu, styczniu i lutym pewnie grzejnik 2 kW będzie musiał grzać bez przerwy. To kosztuje około 1 zł na godzinę, czyli jakieś 750 zł miesięcznie. Jeśli to mieszkanie składa się z kilku pomieszczeń i jest tak "dziurawe" jak piszesz to zapewne grzejniki muszą być co najmniej dwa (powiedzmy jeden mniejszy - 1 kW). W takim układzie pomnóż koszty miesięczne x 1,5. Stąd sugestia mac65 żeby wstawić tam cokolwiek na węgiel/drewno bo koszty grzania prądem będą ogromne.

Może poszukaj innego lokalu?

Koszty będą zależeć również od komfortu jakiego oczekujesz. Całe mieszkanie musi być zawsze ciepłe?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,innego znaleźć nie mogę,niestety.:( Całe mieszkanie nie musi być zawsze ciepłe,to jest pokój z kuchnią i łazienką (kawalerka).Ale jedenastożebrowy grzejnik ma być,czy więcej?

Witam!

Mam takiego olejaka. Chyba 11 żeberkowego, produkcji szczecińskiej Selfy. Stary jest, ale sprawny, ma regulowany termostat. Zagraca mi garaż. Jak miałem małe dzieci dogrzewałem nim pokój podczas ostrych mrozów. Nie wiem gdzie mieszkasz bo mógłbym Ci go pożyczyć na 2 lata. :) Ja mieszkam niedaleko Szczecina. Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w okolicy Wrocławia.Bardzo dziękuję za taką propozycję.Wiesz,zawsze możemy podpisać umowę,że na dwa lata (lub ewentualnie na 3-4) pożyczysz mi,a ja Ci oddam.Byłbym bardzo wdzięczny.Ale mam jedno pytanie: czy nie dojdzie do zwarcia instalacji elektrycznej,ani do pożaru?Ile czasu taki grzejnik może działać?Bez przerwy?

 

A co sądzicie o grzejnikach halogenowych,np. takie coś: http://allegro.pl/grzejnik-promiennik-kwarcowy-farelka-sloneczko-i1891473567.html , http://nietylkoagd.pl/energooszczedny-grzejnik-halogenowy-elta-9735n1w.html , http://climatic-home.com/Grzejnik_halogenowy_Climatic_3302-14.html

 

Pozostaje ewentualnie to: http://www.dobryklimat.net.pl/grzejniki-olejowe/ofr-2502t-p-11'>http://www.dobryklimat.net.pl/grzejniki-olejowe/ofr-2502t-p-11 , http://www.ceneo.pl/1844823s , lub coś z tego: http://www.ceneo.pl/Ogrzewanie_przenosne;017Grzejniki_olejowe_P1-50551.htm?se=_SZXHgRp11Gs3Olmel7ZFz_H4ZjbMHZt&gclid=CKzelcjAuKwCFQkLfAodtDs9IQ ,albo z tego: http://www.dobryklimat.net.pl/grzejniki-olejowe

 

Może sami wybierzecie coś odpowiedniego dla mnie?

 

Najbardziej się obawiam zwarcia instalacji elektrycznej i pożaru,bo ten blok,w którym mieszkam,ma już 50 lat... Doradźcie mi,proszę,co mam zrobić,aby nie doszło do pożaru i abym nie zmarzł... :(

Edytowane przez tomasz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Tomaszu musze się podzielić odczuciami jakie mam w stosunku do Twojego "układu " z właścicielem lokalu który wynajmujesz . Powiem szczerze ten układ wydaje mi się bardzo niezdrowy żeby nie powiedzieć nieuczciwy . Jeżeli ktoś wynajmuje lokal i chce za to brać pieniądze to powinien chociaż zapewnić minimum komfortu przystającego na XXI wiek. czyli bierzącą wodę i ciepło w zimie a nie robić jeszcze przeszkód . Skoro nie jest w stanie zapewnic takich warunków to powinien Ci dopłacić za to że chcesz ten lokal użytkować , ogrzewać bo zostawiając go bez ogrzewania przez kilka kolejnych miesięcy może się okazać że po jednej zimie nie będzie się nadawał do zamieszkania bez gruntownego remontu. Reasumując na Twoim miejscu szukał bym innego mieszkania albo uzmysłowił właścicielowi lokalu że żadnej łaski Ci nie robi .

Na dobrą sprawe to biorąc pod uwage ewentualne koszty eksploatacji tego lokum to hotel by wyszedł troche taniej a może i śniadanie było by wliczone w cene .

Budynek lata 50-te to instalacja elektryczna pewnie i wersja wczesny Gomółka , nawet nie chce pomyśleć po jakich sądach by cie nie ciagał gdybyś mu to g....o w złotku spalił przez awarie instalacji skoro ma takie podejście do swojej własności .

Powiem brutalnie olej to mieszkanie jezeli nie znajdziesz innego lokum o przyzwoitych warunkach socjalnych to kup promiennik gazowy z butlą 20 kg , uchylaj zawsze lekko okno i tak się ogrzewaj bo na tym prądzie to cię ten najemca puści z torbami a jak Ci braknie na chleb to Ci na pewno nie dołoży a po czynsz na pewno przyjdzie. Szlak mnie trafia ze sa jeszcze tacy ludzie .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi mac65,bardzo dziękuję za Twoją wypowiedź.W tym mieście,gdzie mieszkam,wynajem kawalerki kosztuje od 900 zł do nawet 2500 + opłaty + czynsz.Ja zarabiam 1400 zł.Udało mi się znaleźć kawalerkę,którą opłacam 300 zł+opłaty i czynsz-tylko dlatego,że,jak to powiedział na początku właściciel "warunki mieszkaniowe nie są luksusowe"... Stać mnie jedynie na to mieszkanie,które obecnie wynajmuję.Ogrzewanie,z tego co mi wiadomo,nie działa już od 3 lat,a ja mieszkam dopiero 5 miesięcy.Właściciel robi wielką łaskę.:(

Właściciel jest prokuratorem,podpisał ze mną umowę najmu lokalu,w której jest paragraf mówiący o tym,że "jeśli zrezygnuję wcześniej niż przed 10 miesiącami (okresem próby), zapłacę karę 5000 zł i będę ścigany z urzędu tytułem polskiego Prawa"

Umowa zawiera 18 stron. :(

 

 

Dobrze to powiedziałeś.

Edytowane przez tomasz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja.

Prokurator napisał "ścigany z urzędu" za odstąpienie od umowy? A od kiedy to jest przestępstwem ściganym z urzędu? Zbrodnia to jakaś?

Oj chyba tytuł zawodowy na bazarze kupowany. Pokaż umowę jakiemuś prawnikowi (byle nie znajomemu tego "prokuratora").

Niewspółmiernie wysoka kara (powinno być raczej "zadośćuczynienie" bo za co tu karać?) za wcześniejsze rozwiązanie umowy rodzi podejrzenia o chęć wzbogacenia się Twoim kosztem. Zmykaj stamtąd czym prędzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze się nie pomyliłem co do oceny właściciela ,a profesje to sobie wybrał chyba stosowna do charakteru . Krótko mówiąc masz trochę czasu żeby się pożegnać z cwaniakiem. Nie ustawaj w poszukiwaniach ,A tym czasookresem to się też cwaniak zabezpieczył do tego czasu zima minie a ty się męcz człowieku bez ogrzewania ale z tym towarzystwem wzajemnej adoracji nie wygrasz . Uciekał bym z tego smrodu przy pierwszej nadarzającej się okazji . Tylko gościu głupio rozumuje bo mógłbyś mu wyremontowac to centralne na poczet czynszu który mu płacisz a to zdecydowanie podniosło by wartość lokalu . No ale może ma tak dobrze że go to nie interesuje tylko czego każdy z nas za to płaci . No cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam,za takie mądre wypowiedzi.Cały czas szukam jakiegoś sensownego lokalu,ale na razie nie stać mnie na takie koszta wynajmu. :( Boję się też bardzo tej kary...Prokurator ten zna moje miejsce pracy,adres zamieszkania dalszej rodziny (powiedział,że ustalił to podpisując ze mną umowę i że wie już o mnie wszystko,więc nie odstąpię od umowy...") Nie stać mnie na prawnika,a poza tym,ten dziad (właściciel) zna wszystkich a oni jego,bo to małe miasto.Nie wiem co mam robić.:( On mnie straszy,że podniesie mi czynsz,jeżeli spróbuje gdzieś uciec przed nim,bo on mnie zawsze znajdzie-tak mówi.Okropny człowiek,nie zgadza się na żadne remonty w mieszkaniu.Mało tego,poprzednia osoba,wynajmująca u niego lokal,zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach,a sprawa została umorzona...Boję się...:(

 

Gdy podpisywałem z nim umowę,nie wiedziałem, że ogrzewanie nie działa.Powiedział mi o tym jakieś dwa miesiące po podpisaniu tej cholernej umowy... :(

Na początku mówił,że wynajmuje tak tanio dlatego,że "warunki mieszkaniowe nie są luksusowe,tu nie jest jak w hotelu pięciogwiazdkowym..."

Edytowane przez tomasz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz coraz straszniejsze rzeczy.

Poszukaj jakiejś darmowej porady prawnej jeśli nie stać Cię na prawnika. Możesz popytać na prawniczych forach dyskusyjnych. Możesz spróbować na forum muratora - tam jest odpowiedni dział.

 

Zbieranie infomacji o Tobie i Twojej rodzinie to już chyba przestępstwo. A straszenie jest nim na pewno.

Moim zdaniem bez problemu mógłbyś odstąpić od umowy - pod warunkiem, że udowodnisz, że nie wiedziałeś o braku ogrzewania. Facet wprowadził Cię w błąd i naraził na straty.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co ja wiem,to prokuratorzy,policjanci,adwokaci,sędziowie,radcy prawni,mają dostęp do bazy danych,w której mogą sprawdzać wszystko o danej osobie.W necie szukałem,nie ma DARMOWEJ porady prawnej.

 

Piszę straszne rzeczy,wiem,ale piszę 100% prawdę.

 

HP79 bardzo Ci dziękuję za mądrą poradę.Spróbuję skorzystać, może przejdę się do Sądu.

Edytowane przez tomasz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać mnie na prawnika,a poza tym,ten dziad (właściciel) zna wszystkich a oni jego,bo to małe miasto.Nie wiem co mam robić.:( On mnie straszy,że podniesie mi czynsz,jeżeli spróbuje gdzieś uciec przed nim,bo on mnie zawsze znajdzie-tak mówi.Okropny człowiek,nie zgadza się na żadne remonty w mieszkaniu.Mało tego,poprzednia osoba,wynajmująca u niego lokal,zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach,a sprawa została umorzona...Boję się...:(

 

Gdy podpisywałem z nim umowę,nie wiedziałem, że ogrzewanie nie działa.Powiedział mi o tym jakieś dwa miesiące po podpisaniu tej cholernej umowy... :(

Na początku mówił,że wynajmuje tak tanio dlatego,że "warunki mieszkaniowe nie są luksusowe,tu nie jest jak w hotelu pięciogwiazdkowym..."

Witaj!!!

Zglos się do RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA- po to oni są żeby pomagać w takich sprawach.

Zapewniam że postawią tego "fachowca od prawa" do pionu.Zrobią to z przyjemnością i bezpłatnie.

pozdrawiam. henryk1953

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.