Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dmuchawa Po Rusztem Wodnym


zygyt12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów. Posiadam od tego sezonu piec marki Defro optima komfort 12 kW. Założyłem do niego dmuchawe RV-14R i sterownik tech st-28. Według producenta dmuchawy jej wydajność wystarcza dla pieców do około 35 kW.

Wstępnie ustawiłem obroty maksymalne na połowe zakresu. Mam pewne wątpliwości czy dmuchawa ta nie powoduje ochładzania rusztu wodnego ponieważ wzrost temperatury w trakcie spala nastepuje bardzo powoli.Jak wyłącze dmuchawe to temperatura wzrasta bardzo szybko o kilka stopni po czym zaczyna naturalnie spadać.Instalacja narazie bez zaworu mieszającego ale napewno będzie,już sie do niego przymierzam. Dom ma 100m2.Ocieplony styropianem 8 cm.Pietrowy.Komin około 10 m 25*25. Pale dębem sezonowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zapytałeś przed zakupem defro z dmuchawą , zanim stałes się ofiarą marketingu . . Jedyne usprawiedliwienie dmuchawy w takim piecu to palenie miałem , do każdego innego paliwa jest zbyteczna chyba że się ma byle jaki komin i nie radzi sobie nawet z górniakiem jakim jest piec który zakupiłeś ( ale ta przypadłosc w Twoim przypadku nie wystepuje ) . żeby nie przedłużać . Skoro już masz tę dmuchawe to się z nią pomęcz , na początek obroty dmuchawy na możliwe minimum , jeśli piec nie będzie osiągał temperatury stopniowo podnoś wydatek dmuchawy ale nie spiesz się bo efekt bedzie odwrotny do zamierzonego . Ten piec służy do palenia od góry ale to mam nadzieje wiesz . Czas i częstotliwość ewentualnych przedmuchów musisz ustalić sam na podstawie obserwacji pracy pieca .

A o ile prościej i oszczędniej było by na miarkowniku ciagu laugh.gif

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawe i sterownik miałem z poprzedniego pieca dlatego nie pytałem. Poeksperymentuje jeszcze troche i zobacze. Jak mi nie podpasi to miarkownik zamontuje :).

Jak coś nie wyjdzie to pytaj śmiało zawsze ktoś pomoże smile.gif Do miarkownika też przydało by się powietrze nad zasyp nie wiem którą masz wersje w tych starszych była taka możliwość . Na razie popracuj nad tą dmuchawą chociaż nie wiem czy nie strata czasu , do drewna zdecydowanie ciąg naturalny bo przy nim się najlepiej pali i samo decyduje ile chce powietrza .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dmuchawa tylko do pieca miałowego , a do drzewa ciąg naturalny. też kupiłem piec z nadmuchem i sterownikiem ,pierwszy sezon 3 tony węgla bo nie umiałem za bardzo ustawić a jak się nauczyłem to koniec sezonu,drugi sezon 2 tony węgla + 6 m3 drzewa , dalej nauka , trzeci sezon bez dmuchawy 1,2 tony węgla + 8 m3 drzewa a w tym sezonie piec przerobiony u producenta ,jest miarkownik ciągu ;wydłużony czas palenie , jestem zadowolony.aha węgiel oczywiście kamienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.