Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcyza Na Węgiel


darsalam

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym mial siec gazowa, to bym wogole sie w wegiel nie pchal, juz teraz w dobrze ocieplonym domu i zainstalowanym kotle kodensacyjnym koszty ogrzewania gazem wychodza taniej jak weglem, takze akcyza jeszcze bardziej zwiekszy ta rozbieznosc :P

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Gdybym mial siec gazowa, to bym wogole sie w wegiel nie pchal, juz teraz w dobrze ocieplonym domu i zainstalowanym kotle kodensacyjnym koszty ogrzewania gazem wychodza taniej jak weglem, takze akcyza jeszcze bardziej zwiekszy ta rozbieznosc tongue.gif

a jak bys miał wiedze w zakresie pompy ciepła tobyś nawet o kotłowni nie myslał tylko pompę zamontował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

spręzarka ok 4500zł ,płyta steująca sterownik ok 4000 do tego falownik ok 1500zł a gdzie pozostałe elementy

jesli pompa na dzień dzisiejszy do domku 100m2 kosztuje niewiele powyżej 25 tys plus dolne zródło chyba że powietrze woda

 

aodnośnie akcyzy to jest na każdy węgiel ale nie musi oznaczać że cena egla narazie bedzie rosła bo niestety w zeszłym roku sprzedaż węgla spadła i ceny narazie są normalne tzn takie jak w zeszłym roku bez akcyzy

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę, nawet za następny minus kolego @automatyk - kasa, kasa i jeszcze raz kasa - przecież sam piszesz 25 tys plus instalacja (dolne źródło), które może być droższe od wszystkich urządzeń - wymaga miejsca na odwiert lub w układzie poziomym przestrzeni, ponadto wszystko wymaga energii elektrycznej.

Co zrobisz jeżeli jej na 6-10 godzin zabraknie?

 

Wtedy za późno na wizytę z siekierą w lesie.

 

Pozdr.

 

PS Większość z nas ma domy większe niż 100m2, ja mam 280m2 i dla mnie to inwestycja rzędu 50 tys. to trochę dużo na jeden wydatek.

Edytowane przez sambor
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dużych kosztów jeszcze wymienniki dobrej firmy po 2 tys, reszta drobnica, zawór rozprężny, odwadniacz, wziernik, rurki, gaz, glikol i pompy wody.

Jak dla mnie nie ma to większego sensu, szczególnie jak to dolne źródło będzie nie bardzo udane. Na te dwa-trzy tygodnie lepiej zapewnić sobie awaryjne dodatkowe źródło ciepła, a na resztę sezonu powietrze/woda. Koszt instalacji będzie 1/4 pompy wodnej, a w użytkowaniu porównywalny.

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę, nawet za następny minus kolego @automatyk - kasa, kasa i jeszcze raz kasa - przecież sam piszesz 25 tys plus instalacja (dolne źródło), które może być droższe od wszystkich urządzeń - wymaga miejsca na odwiert lub w układzie poziomym przestrzeni, ponadto wszystko wymaga energii elektrycznej.

Co zrobisz jeżeli jej na 6-10 godzin zabraknie?

 

Wtedy za późno na wizytę z siekierą w lesie.

 

Pozdr.

 

PS Większość z nas ma domy większe niż 100m2, ja mam 280m2 i dla mnie to inwestycja rzędu 50 tys. to trochę dużo na jeden wydatek.

przecież jak masz ciepły dom co cisie stanie przez 6 godzin??? co sie stanie prze 20 godzin ,nic

reprezentujesz klasyczny przykład braku zaznajomienia sie z tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na tym forum że za pisanie prawdy dostaję się minusy to jakiś ewenement w skali wszytkich portali tego typu pierwszy raz spotykam sie żeby gośc z łopatą i siekierą który lata do lasu karcił kogoś kto wspomina o logicznym wydawaniu kasy zostaje skarcony przez ludzi z epoki kamienia łupanego ...

widac czasy świetności forum juz przeminęły skoro gośc z siekierą i łopatą jest wykładnią sposobu ogrzewania na podstawie własnych doświadczeń albo stereotypu gratulacje ...

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolego ale :

aby logicznie wydawać pieniądze trzeba je mieć i to dużo - wiadomo, że biedny dwa razy traci, w większość na tym forum takich pieniędzy nie ma, to raczej nie forum dla bogaczy

siekierę proponowałem w celu przykładowego uzysku opału w nagłym przypadku, co do kamienia łupanego mam nadzieję że piszesz o naszym podstawowym paliwie - kamieniu węglowym( węglu kamiennym) :)

Tematu łopaty nie poruszałem, wykonanie dolnego źródła przy pomocy łopaty jest nieopłacalne tak samo jak wydobycie za jej pomocą węgla kamiennego.

 

Gratuluję poczucia humoru w momencie wyboru nicka - za moich czasów "automatyk" to był Gość który miał co najmniej ocenę 3,0 na egzaminie u Profesora Tadeusza Kaczorka na Politechnice Warszawskiej ;)

 

Pozdr.

 

PS Niech lecą te ujemne punkty, prawda musi zwyciężyć - widzisz nawet cię popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kol automatyk prawie mnie przekonałeś na 99 procent.W takim razie ja człowiek minionego wieku chcę Tobie zaproponować układ .

Wykonyjesz u mnie całą instalację razem z bajerami na własny koszt (pompy ,eksploatacja cała )ja natomiast w Twoją stronę wypłacam kasę za moje ogrzewanie(wszystkie koszty)+dajesz mi zajęcie na 1 godzinę dzinnie w sezonie,niepłatne ale i bez kosztów z mojej strony.Oczywiście cały zzysk pozostaje u Ciebie. poz Hermogenes

ps Nie widziałem abyś miał w tym wątku jakiekolwiek minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że taka propozycja zakończy się jak u "Pana Twardowskiego" Adama Mickiewicza

 

 

"Ja na rok u Belzebuba

Przyjmę za ciebie mieszkanie,

........

Gdy mu Twardowski dokucza,

Od drzwi, od okien odpycha,

Czmychnąwszy dziurką od klucza,

Dotąd jak czmycha, tak czmycha." :P

 

Kolego Hermogenes nie wywołuj diabła ( wilka) z lasu :D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna poprawka ty zaczynasz się budowac i dajesz mi kasę za kotłownie jako budynek za komin za infrastrukturę i zakocioł wraz z armaturą i zapewniam cię ze mnie jeszcze sporo zostanie a ty mozesz dodatkowo za twoje godziny mi jeszcze dopłacac co miesiąc i bede miał przynajmniej co miesiac na waciki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że prawda sie obroni to jest fakt ale nie na tym forum bo na innych mam wiecej niz 3 ,a nawet 30

i dlatego mozecie mi nawet -1000 zrobić i tak to bedzie niewiarygodne bo ludzie co sie do mnie odzywają to patrza na posty i ich treśc a nie na punkty bo idiotycznym pomysłem jest aby garśc ludzi robiła z tego forum opiniotwórczym to czy komuś da minus czy też nie

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pojechałeś po bandzie ja nie chcę się budować sytuacja jest zastana ,kilka miloinów budynków stoi mają kominy (elektrownia też) i jakieś instalacje co proponujesz? Skąd weżmiesz energię do zasilenia tych pomp ? mam zadawać dalsze pytania? poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.