Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 4D; Proszę O Poradę


siedlaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę o poradę:

- piec Ling Combi 28kW

-pełna pogodówka

-piec chodzi w tej chwili pomiędzy 55 a 57 stopni (po wyłączeniu dochodzi do 59)

-temperatura na gałce ustawiona na 20 stopni

-w domu około 22,5 stopnia

-temperatura zewnętrzna -1 stopnia

-krzywa grzania 7

-siłownik na zaworze 4d

-zawór 4d otwarty na max

Co zrobić aby zawór nie otwierał się całkowicie przy takiej temeraturze, słyszałem, że zawór 4d nie powinien nigdy otwierać się na maxa.

Myślę, że gdyby nie otwierał się całkowicie to dłużej wytrzymałby w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o poradę:

- piec Ling Combi 28kW

-pełna pogodówka

-piec chodzi w tej chwili pomiędzy 55 a 57 stopni (po wyłączeniu dochodzi do 59)

-temperatura na gałce ustawiona na 20 stopni

-w domu około 22,5 stopnia

-temperatura zewnętrzna -1 stopnia

-krzywa grzania 7

-siłownik na zaworze 4d

-zawór 4d otwarty na max

Co zrobić aby zawór nie otwierał się całkowicie przy takiej temeraturze, słyszałem, że zawór 4d nie powinien nigdy otwierać się na maxa.

Myślę, że gdyby nie otwierał się całkowicie to dłużej wytrzymałby w podtrzymaniu.

Może masz obluzowany czujnik ciepłej wody urządzenia sterującego ? Używam Landys Gyrr Siemensa który mierzy temperaturę mieszkania, cztery zakresy regulacji temperatury pozwalają na bardzo dokładne uzupełnianie temp. wewnątrz budynku. Przy sterowniku opartym na zewnętrznych danych nie było tak idealnie i spalanie też różniło się diametrialnie. Przeszedłem obydwa systemy i pozostałem przy wewnętrznym. Kocioł przy obecnych minus 2 na 62 `C. i tutaj przy ustawianiu temp. kotła przyjąłem zasadę że kocioł ma konstans 60`C do temperatury 0`C a przy spadku przewidywalnym w nocy do np. - 5 dodaję to do temp. kotła nie ruszając przy tym mieszaczem. Czyli jak dzisiaj przewidywane jest - 3 w nocy to ustawiłem kocioł na 63`c rano jak będzie plus to zmienię na 60`C. Robota żadna a któż nie lubi sobie zaglądnąć do kotłowni (hobby).Temp. w pokojach w granicy 22,5 `C . Nie obniżam na noc gdyż rano i tak kocioł musi to wszystko nadgonić - no to gdzie te oszczędności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.