Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Camino - Kolejny Problem


djdanhill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Udało mi się zdobyć używane ale w bardzo dobrym stanie drzwi do pieca camino, ale znów się pojawił problem. Stare drzwiczki zdjąłem.... ciężko było założyłem nowe a tu niespodzianka nie domykają sie. W miejscu gdzie mamy rączke do zamykania nie dochodzą i teraz nie wiem czego to wina. Jak dołożę je same bez wkładania śrub bo usztywnienia dochodzą ale jak sie spojrzy od góry na łącznik gdzie wchodzi śruba to trochę brakuje żeby weszła i teraz sie zastanawiam co zrobić. Może ktoś mi podpowie jak by to zrobić czy wyciągnąć sznur i zobaczyć wtedy ?

 

Trudno zlokalizować w którym miejscu sie opierają jak sa śruby ale przód nie dochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie za gruby sznur , nie pamiętam ale chyba powinien być 4mm. Jeżeli dasz rade odkręcić zawias stały na płaszczu kotła to możesz dać pod niego podkładki , to odsunie oś obrotu drzwiczek od płaszczyzny i pozwoli domknąć się drzwiczkom ale naprawdę trzeba przy tym uważać bo urwane śruby będzie bardzo ciężko wymienić . Jeśli nie to daj cieńszy sznur .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli szczelina będzie na tyle mała że temperatura na kotle nie bedzie radykalnie rosła a będzie się stabilnie paliło na jakimś poziomie powiedzmy 50-60 st to nie .

Jeśli szczelina będzie na tyle mała że kocioł nie bedzie palił bo bedzie za mało powietrza i trzeba będzie dodatkowo uchylić np. klapkę w drzwiach popielnika to tez nie.

Problem może być jak szczelina będzie taka duża że w kotle będzie się tak paliło że kaloryfery nie dadza rady odebrać tego ciepła i będzie to prowadziło do gotowania wody w kotle co raczej jest mało prawdopodobne w camino (kiedyś miałem taki kocioł) ale to trzeba sprawdzić obserwując kocioł podczas palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina nie jest duża - ale mnie to drażni i dziś sie z tym pobawie. Wczoraj w piecu z jakiegoś powodu paliło się gorzej i nie wiem czemu. Mam jeszcze jedno pytanie czy klapka w górnych drzwiczkach ma byc zamknieta czy otwarta - u nas zawsze jest zamknieta i tak sie zastanawiam po co ona wogole tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj mogło się palić gorzej, bo może było inne ciśnienie powietrza? W moim starym caminie kiedyś tak było. W zależności od pogody, raz paliło się lepiej, a raz gorzej.

Klapka w górnych drzwiczkach dostarcza powietrze wtórne, które powoduje lepsze dopalanie gazów powstałych podczas spalania, a które nie uległy całkowitemu spaleniu na palenisku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.