Skocz do zawartości
IGNOROWANY

De Dietrich City 24 Ff Bic - Help!


goluszysko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

z gory przepraszam jezeli post zamiescilem w nieodpowiednim miejscu ale nie jestem czestym bywalcem tego forum.

 

Wyzej wymieniony model wisi sobie w mojej kuchni.... i sprawia problemy od prawie samego poczatku. Nadeszla kolejna zima ( zamontowalem go w sierpniu 2008) a kociol po prostu cieknie.

 

wielu specjalistow juz na niego rzucalo okiem, w przenosni i doslownie - jakos nie wydaje mi sie zeby mozna bylo zlokalizowac usterke patrzac na niego z zewnatrz albo zdejmujac tylko przednia klape...

ale do rzeczy.

piec byl zdejmowany do remontu - kuchnia w ktorej wisi jest swiezo po remoncie!!!!!!!!!!!!!! - i mysle ze musial wtedy zostac uszkodzony. nie jestem tego zupelnie pewny ale zdarza mu sie "podciekac".

skad?

z dolu - podczas kolejnej proby znalezienia miejsca wyciekow zauwazylem ze plastikowa ochrona zeliwnego zasobnika na wode jest popekana - oblupalem wiec tyle ile moglem po to zeby dotrzec do tego zasobnika, ktory okazal sie mocno zardzewialy bo zbierala sie tam woda - ktora wyciekala przez popekany plastik. spuscilem wode ktora sie zebrala pomiedzy tym plastikiem a zeliwnym zbiornikiem i byl spokoj - przez jakis czas.

ostatnio znowu zaczal przeciekac.

w miedzyczasie zostal wymieniony trafiony odpowietrznik ktory znajduje sie na gorze nad zasobnikiem. to pomoglo o tyle ze wody w instalacji w domu nie ubywa, i nie musze dolewac co 1-2 tygodnie.

myslalem tez ze z tego odpowietrznika sie jakims cudem woda dostala pomiedzy ten plastik i zasobnik i to cieklo od dolu. ale jak sie pozniej okazalo - jednak nie.

 

mysle ze zasobnik moze miec jakies pekniecie, moze przy jakiejs rurce doprowadzajace/odprowadzajacej wode - nie mam pojecia.

 

potrzebny jest specjalista - z gdanska lub okolic ktory podjalby sie znalezienia przyczyny, choc jak znam zycie to pewnie lepiej sobie darowac i od razu zmienic kociol...

i tu zaczynaja sie schody - jako ze nie znam sie na temacie - prosze o pomoc fachowcow - czy to sie wogole da zrobic - jezeli zasobnik ma jakies pekniecie na polaczeniach - lutowac? spawac?

czy to sie wogole robi??????

 

a jezeli taka akcja sie zupelnie nie oplaca lub nawet jak sie okaze ze jest jakis przeciek - nie da sie tego polaczyc na nowo, to pewnie w gre wchodzi zmiana pieca i tu pytanie nr 2:

 

prosze o polecenie dobrego - solidnego - niezawodnego kotla ktory mialby zastapic w/w maszyne. mieszkanie ma ok 70 m2. wczesniejszy byl z "turbo" - zasysal zza sciany przy ktorej wisi - i chcialbym zeby tak zostalo. nie chce raczej kondensacyjnych bo wydaje mi sie ze to za male mieszkanie.

bardzo prosze o pomoc w tym temacie - z kazdym dniem jest zimniej - a miska pod kotlem moze niedlugo nie wystarczyc :)

prosze o odpowiedzi na forum albo o kontakt mailowy [email protected]

z gory bardzo dziekuje za pomoc!!!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.