Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka+Grzejniki - Sterowanie - Prośba O Pomoc


zep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po prześledzeniu postów związanych z nurtującym mnie problemem, postanowiłem zapytać - prośba o pomoc w realizacji modyfikacji sterowania CO.

 

Sytuacja jest następująca:

- Kocioł: Saunier Duval Isotwin F25 (http://www.saunierduval.pl/produkty/...cyjne/isotwin/) + czujnik/automatyka pogodowa

- Rozdzielacz: Tece (http://www.tece.pl/aktualnosci/ogrzewanie-podlogowe/227) - 8 sekcji podłogówki, 3 sekcje na grzejniki (To co mam jako "jeden" rozdzielacz pełni rolę dwóch osobnych rozdzielaczy ze specjalną wkładką regulacyjną , głowicą termostatyczną z czujnikiem zanurzeniowym do ustawiania temperatury zasilania ogrzewania podłogowego, dedykowaną pompą do części podłogowej)

 

Dół - podłogówka (+ drabinka w dolnej łazience + grzejnik garaż)

Góra - grzejniki (+ podłogówka górna łazienka)

 

Aktualnie jeden termostat (SD Exacontrol E7, http://www.saunierduval.pl/produkty/.../exacontrol-e/) umieszczony w centralnym miejscu na parterze (klatka schodowa, przy salonie). Wszystko działa jak należy, układ traktowany jako "wyjściowy" do ew. kombinacji w razie konieczności - a konieczność jest, z uwagi na tradycyjną (jak rozumiem) przypadłość przy takich instalacjach (czyli dół z podłogówką nagrzewa się na dłużej - góra się szybciej wychładza).

 

Stąd też prośba o wsparcie/pomoc w modyfikacjach.

Idee, niekoniecznie słuszne, mam takie:

 

1. "prosta".

Przenosimy termostat na górę.

Tutaj raczej będzie problem z temperaturą na dole (chyba że to można wyregulować na przepływach/regulacji głowicą termostatyczną rozdzielającą część podłogową od grzejnikowej na rozdzielaczu).

 

2. "mniej prosta".

W przypadku górnego ogrzewania mam 2 obiegi kaloryferów, które z racji przeznaczenia pomieszczeń mogą być rozdzielone temperaturowo.

Dół traktujemy jako jeden cały obieg (otwarty charakter "pomieszczenia").

Jak zabrać się do tego by posiadać na górze jeszcze 2 dodatkowe termostaty (w "reprezentatywnych" miejscach wspomnianych "stref"), tak by system działał następująco:

 

- gdziekolwiek temp < od nastawy = piec się włącza (tam zgodnie ze sterownikiem, histereza czy tam inne akcje).

 

- siłowniki na rozdzielaczu (jeszcze nie posiadam, jeden na obiegu całej podłogówki, dwa na obiegach górnych kaloryferów) - otwierają/zamykają zawory w zależności od tego, którego obiegu "nie trzeba" grzać.

 

 

W przypadku pomysłu numer 2 - Serdeczna prośba o pomoc w doborze/wymianie sprzętu (inny sterownik, jakaś centralka?).

W załączeniu informacja o i/o pieca.

post-35139-0-35527200-1320834558_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.