Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Pompą Cyrkulacyjną


Balzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziś chciałem uruchomić pompę cyrkulacyjną no to w sterowniku na kotle ustawianie przestawienie zatwierdzam i co??? i ZONK jak nic pompa zaczęła buczeć głośno chodzić no to ja oczy w słup i o co kaman, szybko wyłączyłem i zacząłem myśleć raz po raz dlaczego tak sie dzieje ale nic konstruktywnego nie wymyśliłem i dlatego zwracam sie do was z prośbą o pomoc.

 

Napisze tak póki co nie mam żadnego kranu założonego w domu wszystko zaślepione zbiornik CWU ładnie mi sie nagrzał i chciałem wypróbować pompę cyrkulacyjną, i stało sie co sie stało.

 

Dlatego proszę o jakoś pomoc może ja czegoś nie rozumiem

 

pozdrawiam

 

taką mam pompkę : Pompa IBO 15-14

Edytowane przez Balzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz odpowietrzoną instalację - bo jeśli nie masz żadnego kranu to jak ją napełniłeś i odpowietrzyłeś?

w dobrą stronę zamontowany zawór zwrotny?

odpowietrz instalację, jeśli nie pomoże to zdemontuj pompę, wsadź do wiadra z wodą - tylko nie całą ;-) i włącz, będziesz wiedział o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik mam napełniony ale hmm do kranów faktycznie nic nie było puszczane jutro spróbuje to sprawdzić jakiś kran uruchomić, ale czy pompka nie powinna sie sama odpowietrzyć?? zawór zwrotny mam strzałką skierowaną w stronę zasobnika tak jak strzałka na pompce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proszę o jakoś pomoc może ja czegoś nie rozumiem

Normalne. Bez użytkowanego punktu czerpalnego odpowietrzenie rury cyrkulacyjnej jest rudne.

Najlepiej wypiąć pompę ze śrubunków i odpowietrzyć zaworami. Pytanie jak instalator założył zawór zwrotny. Ja wpinam go bezpośrednio na pompie. Dzięki temu odkręcając pompę ze śrubunków pozbywam się zaworu zwrotnego i z obu stron mogę usunąć powietrze z rury.

Jest szansa, że pozbędziesz się powietrza gdy uruchomisz obieg CWU. Inaczej jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam. mam pytanie dot. pompy obiegowej. mianowicie mam zakupioną nową pompę obiegową podłączaną do prądu z własnym ustawieniem mocy, lecz do mojego pieca potrzebna jest pompa podłączona bezpośrednio do sterownika. i tutaj mam pytanie: czy pompę tę mogę podłączyć do pieca tak, aby można było ją sterować z głównego sterownika pieca oraz żeby mogła automatycznie dostosowywać moc do wybranej temperatury? proszę o odpowiedź. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.