Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł C.o. Galmet Vs Bel-Met - Proszę O Pomoc W Wyborze - - Stary Kocioł Puścił.


grzala99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o szybką pomoc/radę bo stary kocioł puścił w szwach i teraz na szybko muszę kupić kocioł CO.

W mojej okolicy mam okazję kupić na szybko kotły od 2 producentów:

Galmet i Bel-met.

Dom ma ok 220m2 w sumie na 2 pietrach + zbiornik do ciepłej wody 100l

dobrze ocieplony, okna nowe

który z tych pieców wybrać?

Galmet Galmet

Bel-metBel-Met

http://www.belmet.pl/index.html

oba z sterownikiem i dmuchawą bez podajnika.

 

Zdjęcia i linki są przykładowe.

 

Potrzebuje na teraz i chce wydać jak najmniej za dobrą jakość.

Proszę - pomocy. Hydraulik już jest umówiony na przyszły poniedziałek - tj 14.11.2011

Jak to dobrze ze jeszcze temperatury powyżej zera i że nie trzeba palić.

Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch proponował bym galmet , to piec górno - dolny i poradzi sobie z drobniejszym opałem i mieszankami z miałem . Jest sporo lepszych konstrukcji ale z tych dwóch galmet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakość, niska cena - takie rzeczy to tylko w... Inne np. Zębiec Wenus 21 lub SAS NWT 29 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź, wydaje mi się że galmet jest tylko spalania górnego - ale może się mylę.

A może jakieś inne propozycje kotła c.o. za ok 3000zł - 25-27kw??

Z góry dzięki

 

Mam piec Galmeta KWR 27kW.

Jest to piec górno-dolnego spalania. Możesz palić normalnie od góry lub też przesunąć żar pod opłomkę pionową, zasypać drobniejszym opałem (np orzech i miał na wierzch) i wtedy pracuje jako kocioł dolnego spalania, przynajmniej do czasu aż warstwa opału się obniży nad ruszt. Wtedy zapala się reszta wsadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo krytyczny stosunek do kotłów górno-dolnych (otwarta dolna i górna droga spalin). Moim zdaniem one wogóle nie nadają się do użykowania.

Zapalenie od góry powoduje, że po pewnym czasie gazy z dolnej, rozgrzanej części zasypu uciekają dołem za przegrodę i nie spalają się. Tamtędy też śmiga powietrze z popielnika nie biorąc udziału w spalaniu.

Do kotłów dolnych z kolei bardzo dużo im brakuje, a otwarte ujście górne powoduje przyspieszone rozpalenie wsadu i dymienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na forum. Dużo jest napisane na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamierzasz sterować tą klapą co to ją dorysowałeś? jakie miała dy spełniać zadanie? Równie dobrze można by kupić piec Hajnówka i zamontować przegrodę z blachy dało by to na pewno lepsze efekty. Kotły takie jak ten Galmet to porażka, już lepszy typowy górniak -bynajmniej ma dłuższa stało palność i jest stabilniejszy temperaturowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym że spaliny szły by dołem, ale jaki byłby sens kupować taki kocioł i zaraz go przerabiać? Poza tym do prawidłowego działania potrzeba by było podać powietrze dopalające, a to wymagało by dalszą ingerencje w budowę kotła. Więc czy jest sens kupować tak drogi kocioł i przerabiać go zaraz po zakupie aby działał w miarę ekonomicznie i komfortowo.

Co do bicia piany to pytanie było czy warto kupić kocioł 1 czy 2 - odp. niewarte nerwów.

Ps kocioł ten niema palnika,i nie ma mowy o palniku z rusztem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mów nigdy ! Ja mam ruszt wodny, nad nim zrobiłem szamotowy, mozna zamontować żeliwny a w ceramikach jest wodny i chłopaki cieszą się i tak jak dzieci. Zawsze warto spróbować przerabiać, tylko robić to z głową i tak, żeby mozna było wrócić do stanu pierwotnego. Ja bym próbował. Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką klapę oferuje nawet producent kotła, niestety tylko dla kotłów o większej mocy. Co do mojego wyboru, to wahałem się między kwkd a właśnie tym galmetem. Wybrałem galmeta bo zależało mi na możliwości spalania śmieci (gałęzie z ogrodu, papiery, karton, odpady drewna itp.) a także mieszanki węgla z miałem. Myślę że w kwkd spalanie odpadówy byłoby możliwe jedynie przy otwartym kanale nad paleniskiem, tylko pytanie czy całe ciepło nie szło by od razu w komin.

Co do tej klapy to planuje też zrobić kilka otworów w miejscu zaznaczonym strzałką. W tym miejscu zwykle są płomienie (załączony przekrój jest dla kotłów o większej mocy, mój piec jest jakby płytszy), które mogłyby dopalać spaliny.

Robiłem próby i po zamknięciu kanału przegrodą narazie efekt jest taki, że praktycznie nie widać dymu z komina, na czym mi bardzo zależało (bliskie sąsiedztwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SONY23

sam widzisz masz szamotowy ruszt nad wodnym i nie dałeś go tam bo miałeś takie widzi mi się, tylko dlatego że daje to wymierne efekty. Co do Ceramików to jezeli jest tam ruszt wodny to jest to podyktowane chwytem marketingowym (że niby szybko się nagrzewa i takie tam pierdółki) A to ze użytkownicy są zadowoleni jest z kolei spowodowane tym że mają DoBrY kocioł oraz tym że nie widzieli jak spala się w ceramicznym/szamotowym palniku ;) O ceramice w strefie żaru można by długo dyskutować.

 

@dkrysiak

ja nie krytykuje Cię za to ze chcesz wprowadzać zmiany/ulepszenia w kotle który już posiadasz, ale temat ten założył @grzala95 i w odniesieniu do niego była moja odpowiedz (małe nieporozumienie)

Jeżeli chodzi zaś o idee spalania dolnego to nieco różni się od tego co próbujesz osiągnąć, albowiem powietrze dopalające powinieneś podać z zewnątrz i w twoim przypadku powinno ono być podane nie wyżej jak 10-15cm nad gardzielą (w strefie ognia) tak aby mogło brać udział w procesie spalania.

A co do kwkd to powiedz proszę co stoi na przeszkodzie aby spalić w nim umówmy się "śmieci"?

 

sorry za OT ale temat @grzala dawno by umarł gdyby nie był podtrzymany przez @dkrysiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po próbach palenia z przegrodą. Wynik jest pozytywny. Zasyp ok 25 kg orzecha wcześniej (przy paleniu od góry) wystarczał na ok 12 godz. Przy paleniu od dołu z zamontowana klapą paliło się ok 14-15 godz. Zgadzam się, że powietrze dopalające byłoby potrzebne. Dymi teraz mniej niż bez klapy, ale jednak.

CO do paleniu w kwkd odpadów, to tak jak już pisałem wcześniej, wydaje mi się, że byłoby to możliwe przy otwartej klapie krótkiego obiegu, co oznaczałoby że większość ciepła szła by w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

@dkrysiak

 

W KWKD spokojnie można spalać takie rzeczy jak wymieniłeś, czyli kartony, papiery, gałęzie, odpady drewniane, liście, i mieszanki z miałem i spala się to przy ZAMKNIĘTEJ KLAPIE KRÓTKIEGO OBIEGU.

Paliłem czasami tak, i nie ma z tym najmniejszego problemu.

 

pozdrawiam

Jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.