Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hef Master M Uni - Ustawienia Pieca Rynnowego


omegas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam piec Hef Master M Uni 20 Kw sterownik compit 510

po kilkumiesięcznej walce doszedłem do n/w ustawień które wydają się być dla mnie najbardziej optymalne

paliwo miał / tzw z odsiewki/ cena 560zł t

 

- 2cm uchylony wentylator, czopuch delikatnie przysłonięty

-F5 60 /wentylator/

-F7 15 /podawanie/

-F8 45 /przerwa/

podtrzymanie / tu jeszcze próby /

podawanie 20s co 12', po podawaniu10s jeszcze pracuje wentylator

 

 

może ktoś podłączy się i napisze swoje spostrzeżenia

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy te same palniki z NT bo kotły hefa są w nie wyposażane to ustawienia dla odsiewki mam - podawanie 7 sek, przerwa pomiędzy podawaniem 22 sek. (przekładnia 3 obroty/ min), przerwa na niewygaśnięcie paleniska 90 min.Poza tym trzymam wysoki poziom popiołu co daje mi chłodny dół kotła. Jeżeli miałbyś jakieś problemy z spalaniem to pisz do NT ww Katowicach a dostaniesz ich najnowsze rozwiązanie specjalnego nadmuchu palników rynnowych chociaż ten palnik trudno tak nazwać. Sprawdź czy w odlewie są wszystkie kanały drożne.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz tylko mam pytanie

co to NT ?

jak sprawdzić drożność kanałów w odlewie?

czy podczas podtrzymania (90' przedmuch) nie wytracisz całego żaru z paleniska i później podczas pracy nie traw długo nagrzewanie, co bardziej kożystnie wyjdzie ? wiesz o co mi chodzi.

 

 

 

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

posiadam piec hef master m uni 20kw , pale groszkiem pieklorz zrobiłem tysiące ustawień i zauwarzyłem że przy każdym ustawieniu po pewnym czasie ogień z podajnika nie ogarnia wszystkich rur tylko dwie ostatnie i piec nie moze złapać szybko temperatury , gdy podaje ręcznie ustawienia to tylko w tedy mogę utrzymywać ogień na środku paleniska.

Proszę o porady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie, jestem posiadaczem Hefa Master Uni M 20 kW. Nieco przewymiarowanym, bo czeka na wykończenie poddasza :). Pracuje od ok 3 lat na ekogroszku Tauron. Moim problemem jest zbyt wysoka temperatura w podajniku, która pojawiła się jakiś czas temu. Przy 56-58 st na kotle mam ponad 70 st C w podajniku. Czasem dużo więcej (~90) = spalona czujka. Co może być przyczyną? Poradźcie proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten poradnik ale akurat w modelu Heh duo-plus. U mnie temp podejmują jest w zakresie 45-60 stopni. Gdzie 45-55 jest w okresie jesienno-zimowym-wiosennym a 55-60 latem.

Niestety taka konstrukcja tego poradnika. Staraj się trzymać żar na wysokości talerza retorty. Czym jest niżej tym wyższa temp podejnika.

A skoro dobija ci nawet do 90 to na 100% żar ci się cofa co w efekcie doprowadzi do uszkodzenia ślimaka.

Pytanie dlaczego sterowniki nie reaguje na takie temp. W sterowniki Tech jak temp podajnika przekroczy 80-85 to jest on włączany na 20min w celu wyrzucenia żaru.

 

PS. Uszczelnij połączenie podejnika z retortę. Jak i sprawdź czy nie masz gdzieś lewego powietrza co powoduje ciągle cofnie żaru.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie były pierwsze podejrzenia - lewe powietrze. Uszczelniłem klapę podajnika, połączenie podajnika z kotłem, żar (palenisko typu "rynna") odpowiednio odsunięty... Bez rezultatu. 

Dziękuję za podpowiedź w sprawie sterownika. Ewidentnie coś nie działa, rzeczywiście w instrukcji jest ta opcja "wypchnięcia" przy przekroczeniu temperatury. Być może nie działa dlatego, że odcięliśmy tzw opcję "strażaka", który zalewał nam kotłownię... jutro hotline z serwisem Hef-a. Mam nadzieję na poprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mikoła 1979 udało ci się coś ustalić w sprawie cofającego żaru? Mam identyczny problem.  Spaliłem już dwa czujniki temp. Jak tylko skróce czas podawania albo zwiększe przestoju ekogroszek cofa mi się do ślimaka i wszystko się "gotuje". Liczę zatem na jakąś podpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kocioł defro sigma uni palnik rynna i również przegrzewał mi się podajnik do temp.60st. (palone w pid).

Przy paleniu w PiD klapa wentylatora u mnie musi być otwarta na stałe i to był problem,gdy kocioł przechodził w nadzór to i tak powietrze było zasysane przez dmuchawę co skutkowało wysoką temp.kotła.Kocioł stał w nadzorze a  żar się cofał (duży ciąg w kominie).Palę teraz w dwustanie,klapka wentylatora przy pracy nadzór zamyka się brak przepływu powietrza przez wentylator co skutkuje tym że podajnik nie przekracza 38stopni.Temperatura kotła to max 4st.ponad zadaną na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nastawy to:

F8 Czas podawania w trybie praca - 23

F9 Czas przestoju w trybie praca - 45

F10 - czas pracy w trybie podtrzymania - 40

F11- czas przestoju w trybie podtrzymania - 25

F5 - dmuchawa - 55

Dodam, że nie mam zaworu 4 drożnego. Piec praktycznie nie podaje ekogroszku w trybie podtrzymanie. Pracuje żeby dogonić, zdaną temperaturę. Następnie w podtrzymaniu czeka około 20-25 min i wraca do stanu praca. I odnowa goni zadaną temp...

Czasami strach zostawić piec, zeby żar nie cofnął się do samego podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są czasy w sekundach? 

 Podawanie /przerwa to 23:45 sekund?    To ile mocy ten kociołek ma?  50kW ?  :D 

U mnie na rynnie:  podawanie/przerwa 12/108

  Podtrzymanie  podawanie/przerwa =  8sek/25 min

To przy dzisiejszej temperaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mojroweronline napisał:

Mikoła 1979 udało ci się coś ustalić w sprawie cofającego żaru? Mam identyczny problem.  Spaliłem już dwa czujniki temp. Jak tylko skróce czas podawania albo zwiększe przestoju ekogroszek cofa mi się do ślimaka i wszystko się "gotuje". Liczę zatem na jakąś podpowiedz:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko w to uwierzyć, ale rozwiązanie w moim przypadku było banalne. Po wycenie serwisanta Hefa (telefonicznie, bez wizyty w kotłowni 2 tyś za wymianę palnika!) zrobiło mi się zwyczajnie żal wydawać takie pieniądze. Kupiłem uszczelkę 1x2 cm i wkleiłem w klapę zasobnika. Potem silikon dekarski wokół rury podajnika, na styku z piecem. Po dwóch godzinach wszystkie parametry wróciły do normy (43"C w pod.). I trwa to do dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mojroweronline napisał:

Mówisz, że łapało lewe powietrze między ślimakiem a retortą? Na łaczeniu?

Cężko ocenić, czy pomogło uszczelnienie klapy - uszczelka spowodowała, że klapa dociska teraz idealnie - wklejona jest z mega precyzją....:) czy zasmarowanie łączenia? Szczerze nie wiem. Działa ok, powiem nawet, że kupiłem nieco gorszy e-g jared i w popielniku popiół jak z papierosa, pięknie dopalony, bez spieków. Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie ciągu kominowego? W jaki sposób regulujesz ciąg? Masz szyber na czopuchu ale KRC (kominowi regulator ciągu)? 

Czytałem na forach i są różne opinie na temat przymykania przekroju kominowego. Jedni mówią że przy piecach z zasobnikiem nie powinno być żadnej klapy. Inni sugerują założenie KRC... 

Jaka jest wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.