Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe Nie Działa - Prosze O Pomoc


Maceiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Szukajac rozwiazania mojego problemu na necie i forach zwrocilem uwage na to, iz pompka w ukladach mieszacza zawsze pracuje w kierunku listwy cieplej /wlotowej w podlogowke/. U mnie pampka pracuje w kierunku listwy zimnej /wylotowej z podlogowki/, w takim ukladzie mieszanie nie ma prawa nastepowac, bo ciepla woda jest pompowana poprzez listwe wylotowa wprost do pieca, a przeciez powinna byc pompowana chlodniejsza woda /wyjsciowa z podlogowki/ na listwe ciepla i znowu w podloge. kolega mironw ma poniekad racje, ze bajpas powinien byc odwrocony, ale moim zdaniem to i tak nie wystarczy, poniewaz pompa musi byc rowniez odwrocona, aby pracowala w kierunku listwy wlotowej. Ewentualnie moge zamienic listwy miejscami, ale zdecydowanie mniej pracy i problemow bedzie, gdy po prostu zamkne zawory 1 i 2, caly uklad mieszajacy /pompke i bajpas/ zdemontuje odwrócę o 180 stopni, tak aby pompka pracowala w dol w kierunku listwy wlotowej /termometr zostawiam w tym samym miejscu, tylko go odwrócę zeby nie byl od sciany smile.gif/, kapilare zostawie rowniez w tym samym miejscu za termometrem i chyba powinno dzialac.

Co o tym sadzicie???

Swoja droga jak to mozliwe zeby tak zostalo to zainstalowane przez hydraulikow, ktorzy kladli wszystkie linie od podstaw w czasie budowy domu to nie mam zielonego pojecia. Strach pomyslec co jest jeszcze porobione, a czego nie widac sad.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Kolego Neptunek i jak problem rozwiązany? Za niedługo sam będę walczył z ogrzewaniem podłogowym i ten przypadek jest ciekawy. Troche juz o tym poczytałem i powiem Ci, że juz na pierwszy rzut oka to nie miało prawa działac, bo woda po prostu zawracała nie idąc w ogóle na wężyki ogrzewania podłogowego. W większości układów z mieszaczami, pompa była jakby "przed" rozdzielaczami, a u Ciebie jest za..

 

mam nadzieję, że rozwiązałeś problem. Jeżeli tak podziel się tym proszę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.