Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe Nie Działa - Prosze O Pomoc


Maceiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na tym forum. Mam problem z ogrzewaniem podlogowym. Dom jedno piętrowy o powierzchni 100m2 na piętro. Ogrzewanie jest w łazience na piętrze o powierzchni ok 10m2 podpięte z grzejnika. Wszystko jest zrobione wg schematu na zdjęciu:

ogrzewaniepodlogowertl3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Do pieca podłączona jest pompka. Grzejnik odpowietrzony. Grzejnik w łazience jest zimny. Przed podłączeniem pompy czasami się nagrzewał. Zastanawiam sie w czym tkwi probelm? Czy mam źle ustawiony zawór RTL czy to jest wina braku termostatu przy grzejnikach w innych pokojach? Jakies sugestie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies sugestie?

Witam,

Sugestia jest taka, żeby sprawdzić czy to wina zamykania się zaworu czy nieodpowietrzonego układu.

 

Wystarczy pomacać RTL (zwłaszcza rurki do niego dochodzące ze wszystkich dwóch stron).

Jak z którejś strony jest ciepło, to RTL zamknięty i przepływu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały przepływ wody idzie na pozostałe grzejniki. Podłogówka za bardzo tłumi. Przyblokuj pozostałe grzejniki a całą wodę puść na tą łazienkę niech się rozgrzeje i być może się odpowietrzy. Potem powoli odkręcaj pozostałe grzejniki ale nie na pełny ful tylko powoli i obserwuj co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tego nie sugerowałeś to po co macać skoro grzejnik zimny ? :blink: Przecież przez niego ma przepływać woda do podłogówki :D

Właśnie o to chodzi, że grzejnik może być zimny a RTL gorący, pomimo wpięcia na powrocie oczywiście.

Są takie instalacje :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka ma to do siebie że bardzo powoli puszcza wodę jak jest zimna, jak się rozgrzeje to przepływ wzrasta (woda przepływa jakby szybciej). Teraz powoli możesz powiększać przepływ na grzejniki obserwując aby nie za dużo bo znowu się wyziębi. Powinno się to ustabilizować. ale obserwować trzeba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Rowniez mam problem z ogrzewaniem podlogowym. Wydaje mi sie ze nie grzeja tak jak powinno. Na foto jest moj rozdzielacz ogrzewania podlogowego z mieszaczem.

 

dsc04673m.jpg

 

Temperatura na piecu /ekogroszek/ 45stopni. Zawor termolegulacyjny otworzony na max. Zawor 1 oraz 2 otworzone, pompka zalaczona. Ciepla woda wchodzi w listwe i idzie w podloge. na listwie odplywowej ciagle sa chlodne rurki, podloga chlodna. Temperatura na wskazniku ok 42 stopni. Taka sytuacja byla kilka dni.

 

1. Podnioslem temp na piecu zero efektu.

2. Zakrecilem wszystkie grzejniki podwieszane nikly efekt.

3. Oprocz grzejnikow zakrecalem poszczegolne linie podlogowego na kilka godzina kazda zeby usunac ewentualne powietrze, efekt nikly.

4. odstawilem pompke, i zakrecilem zawor 1 oraz 2. po okolo 3h podloga zaczela grzac i rurki na listwie odplywu zrobily sie cieple wtedy odkrecilem zawor 1 oraz 2 i puscilem pompke. podloga sie wychladza, rurki chlodniejsze.

 

Czy w ukladzie ktory mam zamontowany elementy oznaczone jako 3 i 4 to sa automatyczne odpowietrzenia czy nie?

Czy nakretki na ukladzie na listwie odplywowej maja byc calkiem luzne czy tylko troche /Jak zakrece na max to nie ma obiegu wody i linia sie wychladza/

 

Co jeszcze moge zrobic albo sprawdzic aby to zaczelo pracowac jak nalezy.

Za pomoc dzieki z gory jak malo ktory. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

Kurki na listwie wlotowej te czerwone plastikowe sa na maxa odkercone /calkiem luzne mozna je reka zdjac gorne zreszta tak samo/ i jak nie puszczam pompy i zawory 1 i 2 zakrece to cala goraca woda idzie w podloge i po paru minutach podloga sie robi ciepla i rurki na wylocie rowniez. Natomiast jak zalacze pompe to to wszystko wyglada tak jak by pompa zabierala wode z zaworow wlotowych. Malo tego listwa odplywowa jest tez goraca i rurki odplywowe rowniez ale tylko przy listwie wylotowej kilkanascie centymetrow ponizej listwy juz sa calkiem chlodne. specjalista nie jestem ale na moje to po puszczeniu pompy woda jest zabierana z listwy wlotowej /nie dostaje sie do rurek tyle wody ile powinno/ natomaist na listwie wylotowej mam wrazenie ze ta woda jest wtlaczana od strony listwy /no bo dlaczego gorne czesci rurek wylotowych bezposrednio przy listwie sa cieple a dolne nie???/

 

A moze tylko zawor nr 2 mam miec zamkniety a nr 1 otwarty. Wtedy woda z wylotu szla by przez nr 1 i kapilare bajpasem na pompe w tym czasie kapilara sterowala by doplywem cieplej wody. Nie wiem sam. Co o tym myslicie????

Edytowane przez neptunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze powinienes poczytac i ZROZUMIEC jak działa Twój mieszacz , potem odnalesc mnóstwo tematów na tym forum gdzie było tłumaczone jak toto ustrojtwo sie reguluje

jak to opanujesz to bedziesz miał satyswakcje z wiedzy jak nabyłes

a monter który to zmontował nie potrafił tego uruchomic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11111-zimna-podlogowka/page__st__20

poczytaj a zwróć uwage na załącznik kolegi tomekb post #31 bo ktoś żle to poskładał bo tak nie było napewno w pudełku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze powinienes poczytac i ZROZUMIEC jak działa Twój mieszacz , potem odnalesc mnóstwo tematów na tym forum gdzie było tłumaczone jak toto ustrojtwo sie reguluje

jak to opanujesz to bedziesz miał satyswakcje z wiedzy jak nabyłes

a monter który to zmontował nie potrafił tego uruchomic ?

bo napewno nie miał obrazka i wszystko po obracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumiem z waszych wypowiedzi i rzucajac okiem na ten schemat z posta 31 mam zle zlozony mieszacz. zglebie temat i jak mi sie uda z tym uporac to napisze tutaj.

Albo pompa powinna pracowac w druga strone albo listwy powinny byc zamienione. Tak to wszystko rozumiem.

Edytowane przez neptunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapilara zaworu jest podpieta kolo zaworu nr 1 miniej wiecej za wskaznikiem temperatury.

czyli musialbym bajpas odwrocic czy faktycznie odworcenie bajpasu ma az takie znaczenie???

na necie gdzies widzialem ze temp wody dochodzacej do podlogowego ma byc okolo 65 stopni czy jak zwieksze temp do wlasnie takiej to podlogowka ruszy?? wydaje mi sie ze poprzez termostat i tak bedzie redukowana wiec nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ZAWORU BĘDZIE TAKA JAKNA PIECU A ZA ZAWOREM NA BELCE TYLKO TAKA NA JAKI ZAKRES JEST ZAWÓR

 

kapilare zamontuj na górnej belce np. opaską elektryczną a nie na zaworze gdzie mały styk

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.