Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smoła W Wymienniku


zenekw

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem za tym, żeby na początek porządnie wypalić wszystkie nagromadzone osady.

W takich przypadkach pomaga duży palnik gazowy, w ostateczności wypuszczenie wody

z kotła i wtedy wypalenie.

 

Stara prawda- łatwiej zapobiegać, niż leczyć... Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh gdybym wiedział to co dzisiaj 3 lata temu ale niestety zupełnie zielony kupiłem kocioł od p,Franka który całe życie rzezbił kotłopodobne produkty .

Koledzy doradzili i założyłem dmuchawke , rozpaliłem i zasypałem najlepszy wegielek jaki mieli na składzie , co wydobywało się z komina i jak leciała woda z wyczystek to nawet nie piszę .

Póżniej nauka palenia od góry , założenie miarkownika , przeróbka kotła itd.

dzisaj jadę na trotach i brudasku i troche sosny a z komina nic nie leci w kotle sucho i komin czysty .

pozdr.

ps

Wyżej wspomnianego p,Franciszka to całkiem niedawno oświeciłem że w tym kotle który on spawa TRZEBA palić od góry i że sa kotły dolnospalajace i jak działaja , o powietrzu pierwotnym i wtórnym to nawet nie wspominałem bo z wyglądu twarzy rozmówcy widać było że więcej jego rozum nie jest wstanie ogarnąć.

Edytowane przez mma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przekrój kotła (typu SKI) jest taki jak tego:

http://www.systerm.pl/171,s2_stalowy-kociol-weglowy-ski17-5-paliwo-stale-17-5-kw.html

 

Nie znalazłem informacji jak duże jest mieszkanie i czy jest ocieplone - w celu oszacowania czy kocioł jest przewymiarowany i wybrania spsobu palenia (cykliczny/ciągły).

 

Jeśli okazałoby się, że kocioł jest za duży, ale mieszkanie ocieplone to można wypełnić tylną wnękę w komorze zasypowej cegłami szamotowymi i palić cyklicznie od góry . Tu Kazik potrzebny.

 

Jeśli mieszkanie jest na tyle zimne, że wymaga palenia ciągłego to może warto byłoby spróbować pomysłu przedstawionego kiedyś przez heso: tunel z płytek szamotowych na ruszcie z tylnym, górnym ujściem. To byłby taka namiastka palenia dolnego. Wymaga jednak częstego dokładania paliwa. Co ty na to hesie?

 

Oczywiście kocioł trzeba wyczyścić, a do komina zajrzeć. Przy takim paleniu prawdopodobnie jest pokryty sadzą/smołą. To bardzo niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

..............................................................................Pal albo na szczelnie zatkanym kotle i cyklicznie na dmuchwaie czyli pracuje -czuwa, lub ......................................................................................................... temp. spalin była ok 150 st

 

Witam ponownie, czas na przedstawienie sytuacji.

W/w porada była chyba najbardziej przydatna ;) palę w ten sposób i problem ustąpił - w wymienniku sucho. Przy dłuższym paleniu nawet komora zasypowa robi się sucha, wydaje mi się że te piece nie lubią przepalania.

Ogólnie jestem na dzień dzisiejszy z warmeta sds zadowolony.

Dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.