Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 19Kw


LosV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem poczatkujacym uzytkowniekiem pieca Defro Eko Duo 19 Kw i oczywiscie jak kazdy mam z problemy z jego ustawieniem.

Po pierwszych nieudanych probach zadzwonilem do serwisu Defro gdzie podali mi ustawienia.

Na poczatku moze dom:

 

160m2, ocieplony kilka dni temu styropianem 12, dach ceramika, sciany Porotherm 30PW okna plastiki 6 komorowe, ogrzewanie podlogowe ok 50m2, grzejniki Purmo, dom niezamieszkaly.

Ekogroszek zakupiony u ekogroszek_pakowany_pl (Prestige nie podaja skad maja).

 

Wartość opałowa Qai - 28,2 kJ/kg

Ciepło spalania Qas - 29,4 kJ/kg

Spiekanie 0 ?

 

Ustawienia z DEFRO:

Podawanie / przestoj - 15/50 (zmienilem na 14/50)

Nadmuch od 35% do 100% ( ustawione 35%)

Zadana temp 55, bojlera narazie nie grzeje.

Nadmuch otwarty na polowie.

O podtrzymaniu nie mam co pisac bo trzyma jedynie 6.5 minuty, spada do 51 i dociaga w 10.5 min.

 

Rozpala sie dlugo bo zadana temp lapie po okolo 40 min.

Nie jestem w stanie osiagnac kopczyka bo wtedy spada mi niedopalony eko. Popiolu jest troche ale wiecej spiekow malych, ktore sa delikatne i po lekkim nacisnieciu pekaja.

W Defro kazali mi jedynie regulowac czasem podawania eko.

Wedlug producenta i wspanialech filmikow powinen w wiekszosci bym sam popiol ale w moim przypadku jest odwrotnie.

Macie moze jakies sugestie jak moge pozbyc sie tych spiekow i osiagnac wiekszy kopczyk bo zapewne wtedy eko lepiej by sie dopalal.

W domu mam zamiar zamieszkac za miesiac wiec chce go nagrzac a dopiero za kilka dni bede w stanie okreslic ilosc pobierania eko.

Czytalem wiekszosc postow, obejrzalem kilka filmikow i wprowadzilem niezliczona ilosc ustawien, ktore nie przynosily rezultatu. Najlepszymi okazaly sie z Defro.

 

http://www.youtube.com/watch?v=-EHw-L9_A44

 

Pozdrawiam

Edytowane przez LosV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam- mam co prawda piec seko 17 kw od kilku lat i nie jedno już przerabialem z tym piecem i naprawdę moge tylko współczuć wielu użytkownikom bo problemy z tymi piecami są bez liku ale przedewszystkim na dzisiaj mam taki sam problem , ale to najprawdopodobniej w tym przypadku będzie problem z chrzczonym węglem tzn weglarze mieszają rózne kategorie wegla i te 29 000 KJ to tylko teoria ,,, a miesza sie dlatego że są różne ceny groszku w zależnosci od kaloryczności i wiadomo biznes to biznes nie ma zmiłuj się , ale proszę spróbować jednak zmniejszyć ilośc powietrza tak żeby płomień był ciemno żółty ten płomien powinien być spokojniejszy i zaryzykowałbym nastawę 10 s podawanie i 50 s +/-1 czas przerwy w podawaniu . ten popiół brunatno- biały raczej przemawia za zadużą dawką powietrza pozdrawiam ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem poczatkujacym uzytkowniekiem pieca Defro Eko Duo 19 Kw i oczywiscie jak kazdy mam z problemy z jego ustawieniem.

Po pierwszych nieudanych probach zadzwonilem do serwisu Defro gdzie podali mi ustawienia.

Na poczatku moze dom:

 

160m2, ocieplony kilka dni temu styropianem 12, dach ceramika, sciany Porotherm 30PW okna plastiki 6 komorowe, ogrzewanie podlogowe ok 50m2, grzejniki Purmo, dom niezamieszkaly.

Ekogroszek zakupiony u ekogroszek_pakowany_pl (Prestige nie podaja skad maja).

 

Wartość opałowa Qai - 28,2 kJ/kg

Ciepło spalania Qas - 29,4 kJ/kg

Spiekanie 0 ?

 

Ustawienia z DEFRO:

Podawanie / przestoj - 15/50 (zmienilem na 14/50)

Nadmuch od 35% do 100% ( ustawione 35%)

Zadana temp 55, bojlera narazie nie grzeje.

Nadmuch otwarty na polowie.

O podtrzymaniu nie mam co pisac bo trzyma jedynie 6.5 minuty, spada do 51 i dociaga w 10.5 min.

 

Rozpala sie dlugo bo zadana temp lapie po okolo 40 min.

Nie jestem w stanie osiagnac kopczyka bo wtedy spada mi niedopalony eko. Popiolu jest troche ale wiecej spiekow malych, ktore sa delikatne i po lekkim nacisnieciu pekaja.

W Defro kazali mi jedynie regulowac czasem podawania eko.

Wedlug producenta i wspanialech filmikow powinen w wiekszosci bym sam popiol ale w moim przypadku jest odwrotnie.

Macie moze jakies sugestie jak moge pozbyc sie tych spiekow i osiagnac wiekszy kopczyk bo zapewne wtedy eko lepiej by sie dopalal.

W domu mam zamiar zamieszkac za miesiac wiec chce go nagrzac a dopiero za kilka dni bede w stanie okreslic ilosc pobierania eko.

Czytalem wiekszosc postow, obejrzalem kilka filmikow i wprowadzilem niezliczona ilosc ustawien, ktore nie przynosily rezultatu. Najlepszymi okazaly sie z Defro.

 

http://www.youtube.com/watch?v=-EHw-L9_A44

 

Pozdrawiam

 

Nowy domek musi się "wygrzać" "wygonić" wilgoć technologiczna więc nie licz że będziesz pierwszy zezon miał niskie spalanie także energii potrzebnej do osiągnięcia celu jakim jest utrzymanie komfortowej temparatury więcej potrzebuje w pierwszym roku.

jeśli nie palisz w sposób ciągły to nic dziwnego że nie zagrzeje Ci wody w całej instalacji w 5 minut. Piszesz że w trakcie pracy już rozpalony osiąga temperaturę zadaną po 10 minutach a to jest bardzo dobry wynik. Jednak moc jaką masz ustawioną na podstawie proporcji opał przerwa jest zbyt duża. spróbuj ustawień z niższą mocą na poziomie w okolicy lub poniżej 10KW czyli podawanie 5 sek przerwa w okolicy 45 sek - kocioł będzie pracował powoli dochodząc do temperatury zadanej a ta ilość powietrza jaką masz ustawioną w zupełności mu do tego wystarczy, jeśli nie będzie chciał osiągnąć temperatury zadanej to zmniejsz przerwę podawania o 5 sekund i znów daj mu popracować.

nie wygaszaj kotła bo wtedy musi całą pracę zaczynać od nowa a paląc w sposób ciągły jest mu łatwiej

pisz o efektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem użytkownikiem kotła Defro Eko (ale nie Duo) i wydaje mi się, że masz za mocno ustawioną dmuchawę.

Moje ustawienia na te temperatury to:

podawanie 5 sek.

przerwa 50 sek

nadmuch 10%

paliwo to ekoret o bardzo niskiej spiekalności

Kocioł mało spala na tych ustawieniach i jak na razie całkowicie one wystarczają.

Jak przyjdą mrozy to przerwę podawania zmniejszę na 35-40sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem poczatkujacym uzytkowniekiem pieca [...]

160m2, ocieplony kilka dni temu styropianem 12, dach ceramika, sciany Porotherm 30PW okna plastiki 6 komorowe, ogrzewanie podlogowe ok 50m2, grzejniki Purmo, dom niezamieszkaly.

 

Skoro dom jest nowy, to pal i wietrz... ustaw sobie ilości węgla/przerwy/nadmuch tak, by popiół był szarym proszkiem i dawaj czadu ile wlezie, a przy tym wietrz !!! koniecznie dużo wietrz.

Nowe mury zawierają dużo wilgoci i jak będziesz tylko grzał - cyklicznie, bez wietrzenia - bo oszczędniej, to nabawisz się grzyba, a co za tym idzie, całego wianuszka problemów zdrowotnych z tym związanych.

 

Pierwszy sezon grzewczy, to są jeszcze koszty budowy - tu na oszczędności nie czas !.

 

Zasada jedna:

Grzać... mocno i wietrzyć... intensywnie !!!

 

Jak ktoś Ci tu napisał - nie wygaszaj tego kotła, niech pracuje cały czas - te kotły do takiej pracy są zaprojektowane, zatem niczego się nie obawiaj.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiec po 15.5 h pracy zassalo 25kg groszku.

Zmienilem ustawienia na podawanie 11, dmuchawa 32%.

Mniej spiekow, temp. na piecu 50, w podtrzymaniu 6 min 15 sec, do zadanej dobija w 12 min 30 sec.

Ogolnie wyglada to nastepujaco ... dobija do 50 i przechodzi w stan podtrzymania, przy 48 zalacza sie spowrotem ale spada jeszcze do 46.

Czytalem gdzies, ze po przejsciu w stan podtrzymania powinien jeszcze dobic stopien, dwa ale narazie nie udaje mi sie tego osiagnac.

 

Wieczorem po kolejnych 15h i 25kg eko zobacze co sie zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że jeśli to nowy dom to musi się "wygrzać" i nie licz w pierwszym sezonie na jakieś rozsądne spalanie. skup sie tylko na ustawieniu pieca tak by spalał efektywnie z przyzwoita sprawnością.

Ja w swoim 100m domu mimo że stoi juz jakieś 25 lat w sezonie 2009/2010 od grudnia kiedy zacząłem mieszkać do maja spaliłem 5,5tony

Po ociepleniu ścian w sezonie 2010/2011 od wrzesnia do maja spaliłem 4,5tony

w tym roku rozpaliłem cos koło 10 października i do tej pory jakieś 350kg ale w tym roku rzuciłem wełnę na strych więc domek juz jest fajnie ocieplony

 

jeśli zatem przy Twoich nowych ustawieniach jest mniej spieków to trzeba dalej iść tą drogą- wydłuż o kilka sek i obserwuj

z każdym dniem powinno byc lepiej i spalanie powoli zacznie spadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

wiec zmniejszylem nadmuch na 32%, podawanie na 9 sec, przestoj na 50 sec, temp 45 stopni ... co za tym idzie .. wystaraczajace cieplo w domu (w ciagu dnia az za bardzo), "popcorn" troszke mniejszy, spalanie w granicy 33 - 35 kg doba.

Wciaz za duzo i do popiolu mi daleko ale chociaz spalanie udalo mi sie ograniczyc nie tracac na cieple w domu. 50 na piecu to bylo o wiele za duzo.

Sadze, ze najwieksze zmiany wystapia gdy sie wprowadze za trzy tyg i podlacze mase rtv agd + 3 osobowa rodzina. Oczywiscie prog do drzwi wstawie co usunie ostatnia dziure i zamontuje odpowiednie termostaty.

Jutro mam zamiar znow zmienic troche ustawienia i zostawic w spokoju az spali 50kg groszku.

Zapomnialem dodac, ze podtrzymanie to wciaz marzenie scietej glowy. Wytrzymuje 6 min 15 sec (wentylator zalacza sie przy 5.30 na 30, eko dosypywany mial by byc po 10 min przez 10 sec ale niegdy tego stanu nie osiagnolem). Dobija po 15 minutach.

Wolniej niz na pierwszych ale wiecej eko zostaje.

Jak sadzicie to sa w miare przyzwoite osiagniecia jak na niezamieszkaly dom, w ktorym grzeje non stop od 3 dni ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nadal za dużo węgla w zbyt krótkim czasie. spalanie powinno odbywać się powoli a węgiel musi mieć czas by się dopalić inaczej będą spieki gdy będzie za dużo powietrza lub nie będzie się dopalał gdy będzie za dużo i za często węgiel podawany.

Nowy dom musi się wygrzać i będzie to proces kilkumiesięczny a nie kilkudniowy zatem pierwszy sezon grzania musisz wyrzucić z pamięci i go po prostu przetrwać.

Skup się tylko na właściwym ustawieni pieca a na oszczędności przyjdzie czas w przyszłym sezonie niestety

 

PS Montuj szybko termostaty i temperatura na piecu do góry przynajmniej do poziomu 55stC chyba że masz jakieś zabezpieczenie przed zimnym powrotem bo inaczej wykończysz szybko swój kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zgodnie z Twoja rada :

a) podkrecilem piec do 55

B) dmuchawa na 30

c) dmuchawa uchylona na jakis 1 cm - 2 cm

d) podawanie mialem na 8 sec ale sporo niedopalonego eko spadalo wiec dzis zmiejszylem na 7

 

"Popcorn" coraz mniejszy wiec tu zmiany najbardziej widac. Z kopczykiem mam problem bo go nie ma i nie moge uzyskac.

Za 12 godzin zobqacze co sie zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem zapadający się kopiec oznacza za dużo powietrza- nie zwiększać podawania tylko zmniejszać nadmuch wtedy mieszanka wolniej się spali i kocioł bedzie miał czas na trzymanie kopca efektem ubocznym mniejszej ilości powietrza będzie mniejsza ilość spieków. spróbuj więc jeszcze odrobinę przymknąć dmuchawę lub zmniejszyć o 1 % czasem taka niewielka zmiana wystarcza do wyraźnej poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiec przez ostatnie 48h spalil mi 75kg eko.

Dzis podawanie zmniejszylem na 6 sekund bo sporo niedopalonego eko bylo.

Chyba juz granice czasu podawania osiagnolem bo sadze, ze nizej chyba juz nie powinno byc a i teraz mam watpliwosc czy nie za malo ustawilem ale zobacze po 12h.

Popiolu coraz wiecej. Wszystkie inne czasy pozostaly. Dzis zamontuje termostaty i zobacze co sie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że ten dom musi się wygrzać i odparować nadmiar wilgoci. spalanie powinno powoli spadać, dodatkowo montaż termostatów ustabilizuje odbiór ciepła z układu. Ustaw je tak by było komfortowo ciepło i daj kociołkowi pracować a zobaczysz że zacznie się "uspokajać" nie zmieniaj na razie ustawień poczekaj aż układ zareaguje na termostaty. powinno być krótsze dochodzenie do temperatury zadanej choć nie spodziewaj się cudów oraz wolniejsze wychładzanie kotła w fazie podtrzymania

ustawianie kotła to proces długi nikt Ci tego w 5 minut nie zrobi i musisz się w cierpliwość uzbroić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon wszystkie Twoje rady biore pod uwage i stosuje sie do nich. W tej dziedzinie jestem kompletnie zielony wiec wymadrzac sie nie bede i poslucham doswiadczonych kolegow.

Ale powracajac do pieca ... wczoraj zamontowalem sobie termostaty HERZ-Mini "H" 1920068. Ustawilem sobie zgodnie z instrukcja na 3 (niby 20 stopni).

Po 24h jakie moje zdziwienie bylo gdy zajrzalem do zasobnika. Postalem chwile przy piecu i zobaczylem, ze temperatura zadana podskakiwala nawet z 55 do 58 i w podtrzymaniu byl ponad 12 minut.

Postanowilem do obiegu wlaczyc rowniez bojler, bo za 3 tygodnie sie wprowadzam wiec chcialbym miec juz wstepnie wyregulowane jak rodzina zacznie korzystac.

Po kolejnych 12 h okazalo sie, ze zasobnik wciaz nie spalil 50kg eko (wczesniej 48h - 75kg). Podtrzymanie podskoczylo do 20 minut ... Wiec teraz zaczynam zabawe z podtrzymaniem poniewaz duzo ekogroszku spada mi niedoalonego poniewaz po 20 minutach przez 10 sekund dorzucam eko a po jakiejs minucie piec spada ponizej temp 53 co powoduje jego zalaczenie.

Moze wydawac sie to smieszne ale niespalone wieksze kawalki eko wybieram bo szkoda mi je wyrzucic. Dorzuce pozniej do normalnego i do kotla.

Ale pojawil mi sie maly problem. Nie moge dobic zasobnika do 45 stopni. Stanelo na 37 i ni cholery wiecej nie pojdzie.

Tak czy siak jutro o 10 zajrze do pieca i okaze sie ile spalil eko. Jesli bedzie tak jak do tej pory nie powinno przekroczyc 55kg na 48h co jest wynikiem bardzo satysfakcjonujacym dla mnie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez LosV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem odrobinę mniej zielony niż Ty bo palę dopiero 3 sezon wcześniej w bloku mieszkałem i paliłem tylko papierosy ale rzuciłem :D

Gdy nie było termostatów to dom brał wszystko co dostawał od grzejników a dostawał sporo. teraz termostat ogranicza dopływ ciepłej wody do nich gdy jest te ustawione przez Ciebie 20stC i to jest zaleta termostatu. Poczekaj kilkanaście dni aż ściany złapią wyższą temperaturę a spalanie oraz praca ulegną dalszej poprawie.

Co do podtrzymania jeśli zaczyna zrzucać niedopalony węgiel to może być wina fazy pracy ale najpierw spróbuj wydłużyć przerwę podtrzymania. Piec podniesie się bez problemu nawet po godzinie więc gdy przerwa będzie dłuższa niż okres jego postoju a nadal będziesz miał niespalony eko to będzie oznaczało że trzeba wydłużyć przerwę podawania bo tam będzie problem/

Napisz mi jaki sterownik tam masz bo pisze z kilkoma osobami i juz za cholerę nie pamiętam wszystkiego. Może problem leży w jakimś parametrze związanym z temperaturą priorytetu bojlera albo jeszcze gdzie indziej ale tak po tym co piszesz to nie zgadnę. masz oddzielną pompę do CWU czy chodzi układ na jednej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam defro duo 25 kw od 3 sezonów proponuję ustawić moc kotła np.30-40 W/ m2 pow budynku np u mnie moc 12,8 kw parametry podawanie 5 sek ,przerwa 35 sekund (krutkie podawanie to węgiel będzie bardziej równomiernie się wypalał wg mnie.a następnie ustaw wentylator na 10 % i dopiero zacznij przysłaniać otwór u mnie jest zasłonięte ok 70-80% i wystarczająco dmucha (mogę mieć inny wentylator) ale z filmu widać że u Ciebie wali jak z odrzutowca (po co studzić kotłownię i kocioł jeżeli można mniej ,niech to lepiej odbierze ( u mnie rura spoko można ręce trzymać).po co dawać siłę nadmuchu na 30 % a potem go prawie całego zduszać? U mnie tem. 46 stopni i do -8 10 wystarczy (ale mam wymiennik płytowy więc powrót jest ciepły)

Praca w podczymaniu 10 sekund przerwa 30 minut ,wentylator w podczymaniu 20 sek pracy co 10 minut ,te ustawienia właściwie działają gdy pokojówka " WYŁĄCZY KOCIOŁ" wtedy kocioł oddaje ciepło do temp. 42 stopni a potem pompy się wyłączają,dzięki temu kocioł odda do końca energię, jeżeli pompy się wyłączały od razu to temp. rosła do 52 - 55 stopni a gdy pokojówka włączała kocioł to gorąca woda szła na wymiennik i bałem się że to mu zaszkodzi bo z budynku dochodziła woda o temp ok 15 -20 stop a tak to jest łagodniej .Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON120777 jestem w trakcie pakowania / przeprowadzki i niestety zginela mi specyfikacjia pieca wiec chwile mi zajmie zanim ja namierze i okresle jaki mam sterownik.

Jakie dzis moje zdzwinie bylo gdy po podlaczeniu dwoch wczesniej zdjectych grzejnikow piec zaczol wyc po za nic nie mogl zalpac temp.

Dalem mu na to trzy godziny ale procz alarmu zadnych efektow. Dopiero zmiany 7 podawania / 49 postoju / nadmuch 45% lekko przysloniety daly jakiekolwiek efekty i teraz w podtrzymaniu jest kolo 7.30 a dobija w granicy 15 min.

Daje mu noc na przelkniecie dodatkowych dwoch grzejnikow i jutro rano postaram sie obnzyc wartosci.

 

abaco witaj, i dziekuje za ustawienia. Postaram sie dostosowac Twoje ustawienia do mojego pieca ale cos czuje ze nadmuch 10% u mnie napewno nie wystarczy. Nawet przy dobrze rozpalonym kopcu 10% lekko go jedynie liznie.

Jutro miedzy malowaniem bede testowac.

 

Co do zasobnika ... 35 stopni i za cholere nie moge dojsc dalej. Przejrzalem juz cale ustawiania sterownika i nic tam nie ma niestety. No coz trzeba sciagnac hydraulika czy aby mu cos sie nie popierniczylo.

A na marginesie mam podlaczone jeszcze solary ale nie sadze, zeby mialy jakis wplyw na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jakieś foto instalacji może abaco ma rację i coś Ci to ciepło z CWU zabiera???? Możesz się kierować również tabelą, sam mam ją wydrukowaną tak żeby była choć nie mam defro. Pamiętaj jednak że powietrze jest bardzo ważne i zaczynaj od niskich jego wartości jeśli się na metodę z tabelki zdecydujesz

 

PS

Defro AG to sterownik ST-47 firmy tech. poczytam o nim może ustawienia jakieś masz złe i to CWU tam da się poprawić ale prędzej jest to problem inny niż sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz opał (suchy ?) a może jakiś tani czeski wynalazek, kumpel kupił dwa wory tego i zanim kocioł ustawił to spalił wszystko.Węgiel kupuj w lecie kiedy suchy, bo lżejszy.Piec żeby wyczyścić to wystarczy wyłączyć, żeby go ponownie nie rozpalać to to zmień w ustawieniach na pokojówka załączona a jeden z załączonych kabli wystarczy zakończyć wyłącznikiem i go wyłączyć.potem wystarczy włączyć i piec wystartuje sam o ile nie wygasło (pacz wyżej na moje ustawienia)ja to liczyłem i koszt doby w podczymaniu ok 1 zł.

Edytowane przez abaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

wiec troche potestowalem, i aktualnie mam 6 podwania, 47 postoju, nadmuch 42, 1/3 nadmuch odsloniety.

W podtrzymaniu jest ponad 15 minut, mam piopiolu sporo, popcornu bardzo znikome ilosci i sporo niedopalonego eko, z ktorym walcze zmniejszajac czas postoju podawania.

Zmniejszajac czas opdawania do 5 piec nie isiagal zadanej temp i zasysal niesamowite ilosci.

Teraz w wonej chwili przepieram reszte, wrzucam do zasobnika ale trzyma sie na poziomie do 25kg na dobe.

Postanowilem troche poeksperymentowac z nadmuchem, bo narazie dzieki temu mniej spiekow i wiecej popiolu.

Z CWU juz sobie poradzilem i dobija mi mi pieknie i szybko.

 

Za dwa tygodnie mam sie wprowadzic ale na obecna chwile jestem wstepnie zadowolony.

Testopw ciag dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz niespalony eko to nie skracaj przerwy podawania tylko ja wydłużaj- daj piecowi więcej czasu na spalenie tego co sobie podał

spieki powstają na sutek zbyt dużej ilości powietrza więc ich ograniczenie nastąpi gdy zmniejszysz nadmuch czasem 1-2% wystarczy

próbuj ale tylko z jednym naraz

sugeruję zacząć od wydłużenia czasu podawania żeby wyeliminować niespalony eko

To dobrze że jesteś zadowolony i kociołek nieźle się spisuje bo o to w tym chodzi

 

PS skoro przy podawaniu 5sek nie mógł osiągnąć temperatury zadanej to pewnie przerwa podawania była za długa, ale to już mało istotne skoro przy Twoich nastawach daje radę

Wrzuć fotki tego jak wygląda spalanie oraz popiół w wolnej chwili to może jeszcze uda się coś poprawić

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.