Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Podłogówką


k123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam piec na paliwo stałe, pompka, boiler, dom 2 kondygnacje - obieg otwarty.

W pionie do zbiornika wyrównawczego (na strychu) założone są po 3 grzejniki na parterze i na piętrze. Dodatkowo w tym pionie na piętrze założone jest ogrzewanie podłogowe - jedna pętla kuchnia i łazienka.

Podłogówka jest odpowietrzona a jednak nie grzeje, pozostałe grzejniki działają.

Dlaczego? Czy instalacja jest poprawna?

Proszę o poradę.

post-34829-0-93471100-1320185124_thumb.jpg

post-34829-0-46155700-1320185139_thumb.jpg

post-34829-0-53023800-1320185154_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na początek pozamykaj wszystkie grzejniki. jak ruszy podłoga to znaczy ze woda płynie gdzie ma lżej i trzeba pokryzować grzejniki aby wyrównać opory w instalacji . Jak nie ruszy to będziemy się dalej zastanawiać tak czy tak regulacja musi być zrobiona .pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust za długi masz obieg podłogówki.

Zacznij od tego że jak będzie zimna instalacja tzn przed rozpaleniem w piecu zakręć wszystkie grzejniki , ustaw pompę na 3 bieg jeżeli masz regulacje i nagrzej na piecu na np 65'C pilnując aby go nie zagotować.

Sprawdź czy zagrzeje podłogówka jeżeli dalej nic to masz ją zapowietrzoną.

Ja założyłem dwie podłogówki podłączając je do pionu z kaloryferami czyli pracują jako normalne kaloryfery tylko że na powrocie założony zawór RTL i podłogówka grzeje nawet jak jest 45'C na piecu i nie mam żadnych pomp i mieszaczy ani zaworów 4D czy 3D .

Dodam tylko że łazienka która jest najdalej od pieca posiada podłogówkę , drabinke i normalny grzejnik i wszystko hula jak się patrzy.

Pierwsza sprawa to regulacja grzejników.

Coś mi się również zdaje że przyłącze podłogówki powinno być niżej i załóż odpowietrznik w najwyższym punkcie instalacji tzn na kaloryferze lub w tym przypadku zasilaniu podłogówki.

Dlaczego(bo nie wiedzę go tam ) nie dałeś styropianu pod folię?

Edytowane przez trance84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próbę z zakręconymi wszystkimi grzejnikami, pompa na 3 biegu - podłogówka nie grzała.

Podłączyłam samą podłogówkę na chwilę do instalacji wodnej - na pewno nie jest zapowietrzona.

Zastanawiam się nad założeniem dodatkowej pompy na zasilaniu podłogówki, tylko jakiej?

Styropian jest pod czarną folią, na zdjęciu nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.