Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima


kaziaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam piec Defro Optima 13 kw, w ubiegłym sezonie zainstalowany był sterownik i dmuchawa. Był problem - przy pełnym zasypie pieca paliło sie 4-5 godzin maksymalnie.Obecnie zainstalowany jest miarkownik ciągu. przy ustawieniu na np 70 st na miarku na termometrze pieca uzyskuje się tylko 60 st. Spala się dużo wolniej ale niepokoi mnie dlaczego jest ta różnica temperatury. Nie wiem czy jest dobry komin ( 5,5 metra od czopucha) i co ma wpływ na ciąg w piecu. dlaczego przy sterowniku i dmuchawie tak szybko sie spalało ? co zrobic żeby uzyskać temperature według miarkownika - klapka od popilenika uchyla się w granicach 3-4 cm przy ustawieniu na 70 st. czy to jest prawidłowe?jak dalej użytkować ten piec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień długość łańcuszka tak żeby skala na miarkowniku zgrała się ze wskazaniami termometru.

 

Co znaczy to 3-4cm? Gdy na termometrze jest 60stopni a na miarkowniku 70 to klapka uchylona jest o 3-4cm?

 

Sposób sterowania (miarkownik czy sterownik z dmuchawą) nie ma wpływu na zużycie węgla. Wiem z własnego doświadczenia. Oba rozwiązania mogą być równie złe albo równie dobre, wszystko zależy od palacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałęś że temperatury mają sie zgadzać a klapka ma być zamknieta przy lekko napietym łańcuszku :) tak to trzeba wyregulować długością łańcuszka .

 

Co do zużycia opału miarownik a dmuchawa czasem ma zwłaszcza przy defro - niestety

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam piec Defro Optima 13 kw, w ubiegłym sezonie zainstalowany był sterownik i dmuchawa. Był problem - przy pełnym zasypie pieca paliło sie 4-5 godzin maksymalnie.Obecnie zainstalowany jest miarkownik ciągu. przy ustawieniu na np 70 st na miarku na termometrze pieca uzyskuje się tylko 60 st. Spala się dużo wolniej ale niepokoi mnie dlaczego jest ta różnica temperatury. Nie wiem czy jest dobry komin ( 5,5 metra od czopucha) i co ma wpływ na ciąg w piecu. dlaczego przy sterowniku i dmuchawie tak szybko sie spalało ? co zrobic żeby uzyskać temperature według miarkownika - klapka od popilenika uchyla się w granicach 3-4 cm przy ustawieniu na 70 st. czy to jest prawidłowe?jak dalej użytkować ten piec ??

ile teraz na miarkowniku spala sie pełny zasyp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.