Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Nwg Czy Nwt?


pasiu66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku tygodni myśle jaki kocioł kupić... Najpierw miał być viadrus ale teraz jestem prawie pewien - Sas tylko który model? Domek 210 m kwadratowych, okna pcv częściowo ocieplony, komin 27 x27. Chyba, że macie jakąś alternatywę? Obecnie mam jakieś starego żeliwniaka ale nie jestem zadowolony - częste wizyty w kotłowni i lubi puścić dymka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy zmienić sposób palenia a nie cały kocioł :) Oba te typy to górniaki a Ty jaki w tej chwili posiadasz i czym palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Różnica w cenie to ok.1000 zł dlatego musisz wiedzieć czego oczekiwać po tym kotle.

Jeśli myślisz o zasobniku ciepłej wody to sterownik daje możliwość podłączenia dodatkowej pompy cwu i będzie ją włączał tylko jak woda w zasobniku spadnie do minimalnej zadanej.i wyłączy po osiągnięciu max zadanej Jeśli myślisz o zaworze mieszającym 3 lub 4d i ewentualnym sterowaniu pogodowym to też wybrał bym ten ze sterownikiem.Jeśli instalacja będzie prosta grawitacyjna lub na jednej pompie wystarczy ten z regulatorem ciągu i tylko jakiś prosty regulator do włączenia ewentualnej pompy.Widzę że ten kocioł ze sterownikiem ma też regulator ciągu więc system palenia jest do wyboru jedyna kwestia to te 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze chłodno w domu to nie wina pieca tym bardziej że jest w stanie osiągnąć 80 C . Obawiam sie ze masz żle dobrane grzejniki do kubatury i ocieplenia budynku . Jeżeli piec osiąga 80 C to znaczy ze ma jeszcze zapas mocy a po prostu instalacja nie jest w stanie tego odebrać .Policz grzejniki do kubatury a potem podrzucę jakiś kalkulator żebyś przeliczył sobie jaka moc grzejników w jakim pomieszczeniu . Camino piekny piecyk palony od góry ile członów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk ma 6 członów nie wiem może nie umiem w nim palić...? Zdarza się, że wogóle nie chce się palić leje się smoła i dymi temperatura wtedy nie może przekroczyć 60 stopni, a czasami przekracza 80, wtedy piec jest czyściutki - z moich obserwacji zależy to od pogody. Grzejniki na parterze mam żeliwne dosyć duże ok. 20 żeberek. Na piętrze stalowe po 24 żeberka na pokój.

Próbowałem palić od góry ale bardzo długo trzeba czekać zanim piec osiągnie temperaturę ale fakt faktem, że piec był czyściutki. Piec ma jednak 7 członów nie policzyłem ostatniego.

Edytowane przez pasiu66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma 18KW to troche za mało na Twój metraż ale to co opisujesz zaprzecza sobie nawzajem . No chyba że opał ?

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu piec jest nieszczelny i ciagnie powietrze skad sie da jak sie komin nagrzeje . Narazie powymieniał bym sznury uszczelniające w drzwiczkach zwłaszcza popielnika . a potem inwestycja w miarownik ciągu i szafa gra . Pamietaj że do camino nadal mozna kupić nowe części a zwiekszenie mocy przez dodanie kolejnego członu bedzie tańsze niz wymiana całego kotła .Poczytaj na forum wszystko jest opisane .

 

Co do sasów i konstrukcji domu to raczej NWG albo NWT ten pierwszy tańszy i na miarowniku może chodzić ten drugi dmuchawa i sterownik , czyli bardziej uniwersalny . Komin masz dobry to te sas-y dadzą rade.

 

Ty chcesz sie pozbyć camino a niejeden by go z checia widział w swojej kotłowni .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro biorę się za uszczelnienie piecyka. Zobaczymy jakie będą efekty. Mam zamiar kupić też miarkownik ciągu tylko nie bardzo wiem jaki, może w sklepie coś doradzą... Jak na razie jedynym moim problemem jest rozpalanie od góry - ciężko mi to idzie ale może z czasem nabiorę wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.