Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja Instalacji Plus Zawór 4D Własne Doświadczenia.


kochman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po przeczytaniu kilkunastu tematów na tym forum, postaniowiłem zmodyfikować własną instalcję, przedstawiam rezultaty.

 

Piec to Ogniwo S6WC 13kw, instalacja 8 grzejników plus dwa obwody podłogowe małe na zaworach RTL.

 

Zbiornik C. W. U. 100L, bez dodatkowej pompy ponieważ tak kombinowałem z rurami aby nie była potrzebna.

 

Wszytko napędza jedna pompa C.O.

 

Wyjście z pieca oryginalnie to 1,5" zredukowane do 5/4" zawór 4d to też 5/4" a dalej jeden główny pion na cały dom z miedzi 28, ze zbiornikiem wyrównawczym na samym końcu.

 

zastosowanie takich średnic pozwala na działanie układu grawitacyjnie z mniejszą sprawnością ale działa.

 

Brak jeszcze dodatkowej rury do zbiornika wyrównawczego i sterwonika do pompki i ewentualnie sterownika zaworu.

 

Wstępnie po paleniu przez dwa tygodnie wszystko działa elegancko wiadomo nie było jeszcze mrozów tak że nie było jeszcze konkretnych testów.

 

To by było na tyle zamieszczam fotki może komuś się przyda w razie pytań chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam, palaczy.

 

post-23626-0-80448600-1319958787_thumb.jpg

 

post-23626-0-22299800-1319958804_thumb.jpg

Edytowane przez kochman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemność widzę na tych fotkachcool.gif - a wystarczy dobrze ustawiona większa lampa warsztatowa czy biurkowa żeby fotka dawała jakąś orientację w układzie (nam oczywiście, Ty możesz to kontrolować po omacku bo sam ją przerabiałeśsmile.gif).

Ale sam temat podany strawnie, no i mamy jakąś 'success story' - a nie ciągłe narzekania, że coś tam nie biega czy cieknie...

Całkiem pięknie to będzie, jak jednak pociągniesz tę RB na strych - na razie to strach się baćhuh.gif, daj chociaż markowy 3/4" ZB 2Bar na wylocie to będziesz spokojniej spał - ten pion po wstawieniu 4D to TYLKO odpowietrzenie, ale zabezpieczenie żadne! Widziałem gdzieś fajny system cienkościenny z nierdzewki składany bez zaciskania, na uszczelki wargowe w złączkach - coś takiego jako RB fi26 byłoby doskonałe...

PozdrA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po przeczytaniu kilkunastu tematów na tym forum, postaniowiłem zmodyfikować własną instalcję, przedstawiam rezultaty. ,,,,

 

Ja może doczepiłbym się do spraw elektrycznych.

Z pewnością poprawniej było by, gdyby przyłącze elektryczne pompki było z góry a nie z dołu.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilkunastu tematów na tym forum, postaniowiłem zmodyfikować własną instalcję, przedstawiam rezultaty.

Witam,

Fajnie, że sie podzieliłeś rezultatami.

Jakbym mógł cos pomóc, to powiem tak (możesz nie czytać) ;)

Miałeś szansę zrobić fajny obwód kotłowy, ale to zaprzepaściłeś. Na razie.

Średnice fajne, 5/4, i co stoi na przeszkodzie, żeby to zrobić dużo lepiej?

Pod zaworem 4D ten zakręt podwójny (chyba na 1") - po co? Żeby rurka była przy ścianie?

Przez to będą problemy z dogrzaniem powrotu.

Trzeba od zaworu PROSTO w dół zjechać średnicą 5/4 a potem od razu (najlepiej znowu długim kolanem do kotła).

Zawór nie musi być też tak wysoko - im krótszy obwód tym lepiej.

 

Może to się przyda jak będziesz coś tam grzebał...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki za uwagi w tym tygodniu będe spuszczał wodę tak że poprawki zostaną naniesione.

 

Odnośnie rury do zbiornika to będzie na 100 widać na zdjęciu zaślepiony trójnik do którego będzie podłączona.

 

Zdjęcia lipne bo z telfonu.

 

Widać tam manometr, testowałem wzrost ciśnienia i przy zaworze zamkniętym na 7, przy 80 stopniach wskazówka nieznacznie się podniosła tak że nie jest źle ale wiadomo że rura musi być.

 

Generalnie zawór 4d to rewelacja, nikt mi nie powie że jest niepotrzebny.

 

Czytałem też tematy że bez zaworów zwrotnych CWU grzeje instalację, w moim przypadku udało się tego uniknąć myślę że dzięki takiemu podłączeniu rur.

 

Jak wszystko poprawię to zamieszczę lepsze zdjęcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.