Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro I Jego "zakres Mocy Nominalnej"


Jame5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem amatorem jeżeli chodzi o ogrzewanie :)

 

W tej chwili mam kocioł na olej opałowy (21kW).

 

Chciałbym zmodernizować kotłownię na paliwo stałe (głównie eko-groszek, ale fajnie byłoby gdyby można było zastępczo palić owsem) i szukam kotła. Przeglądam uważnie ofertty producentów. I jako amatora zainteresowało mnie podejście Defro do określenia mocy kotła :)

 

Podają oni "Zakres mocy nominalnej" np.:

http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-eko/defro-eko

 

I teraz kocioł Defro Eko 19 (Zakres mocy nominalnej: 8-26kW). Jak to rozumieć? Czy tak, że jak będę palił koksem to uzyskam powiedzmy 26kW, a jak owsem to np. 10kW? :)

 

Bo np. już SAS podaje jedną moc nominalną, przy GRO ECO, np. 17kW czy 23kW.

 

 

I przy okazji chciałbym się dowiedzieć jakie marki są najczęściej polecane, najpopularniejsze i najlepsze (chodzi o kotły z podajnikiem automatycznym)? Gdzie czytałem, że SAS jest w pierwszej piątce w Polsce, a co jeszcze do tej piątki się zalicza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz kocioł Defro Eko 19 (Zakres mocy nominalnej: 8-26kW). Jak to rozumieć? Czy tak, że jak będę palił koksem to uzyskam powiedzmy 26kW, a jak owsem to np. 10kW? :)

 

Bo np. już SAS podaje jedną moc nominalną, przy GRO ECO, np. 17kW czy 23kW.

 

I przy okazji chciałbym się dowiedzieć jakie marki są najczęściej polecane, najpopularniejsze i najlepsze (chodzi o kotły z podajnikiem automatycznym)? Gdzie czytałem, że SAS jest w pierwszej piątce w Polsce, a co jeszcze do tej piątki się zalicza? :)

Rozumiem moc nominalną jako taką, która mieści się w zadanych warunkach (np. sprawność >50%, nie gaśnie, nie stopi się ślimak itp.).

Moc kotła można po prostu ustawić i dla tego samego paliwa może mieć różną wartość (zależy od podawania i przerwy).

Sas? Kotły z automatem? Pierwsze słyszę.

A jak widzę kotły górno-dolne Sasa, to przypomina mi się "bajka o dżemie".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić na kotle na takim samym paliwie aż taki duży zakres mocy? Jaka jest w takim razie moc nominalna, skoro zakres jest 8-26? :)

Czyli jak do ogrzania domu potrzebuję kocioł 19kW to przykładowo Defro Eko 19 (Zakres mocy nominalnej kW: 8-26) będzie dobrze dobranym kotłem?

 

Jak nie SAS, to kto? Wiele właśnie czytałem na temat kotłów tego producenta i wydawało mi się, że jest to dobry wybór (np. GRO ECO czy MULTI ECO). Ale teraz już nie wiem. Defro?

Jakimi kotłami warto się zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić na kotle na takim samym paliwie aż taki duży zakres mocy? Jaka jest w takim razie moc nominalna, skoro zakres jest 8-26? :)

Oczywiście można zmieniać moc w dużym zakresie, na tym polega praca podajnika - podaje tyle paliwa ile ustawimy, a to jest właśnie moc.

Jaka moc nominalna? To zależy od definicji tego słowa. Spytaj w Defro o co im chodzi.

U nich to jest pojęcie czysto marketingowe, jak cała ta firma, producent betoniarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "zakres mocy nominalnej" to nie jedyny kwiatek. Co to jest "optymalna sprawność cieplna"? Albo stała (w ich twierdzeniu) temperatura spalin 220st.C.

 

Jak dla mnie moc nominalna jest tylko jedna i nie ma zakresu. Tak samo jak wartość nominalna banknotu <100zł> to 100zł a nie od 50zł do 150zł. "Zakres mocy nominalnej" to po prostu zakres mocy z jaka może pracować kocioł. Chociaż to "może: powinno być w dużym cudzysłowie.

Nie wiem, może się mylę, ale optymalna sprawność kotła to 100%. A że to jest prawie niewykonalne, to trzeba się zadowolić sprawnością maksymalną konkretnego kotła. I jest równie niewykonalne by wartość podana w tabeli byla osiagalna dla calego "zakresu nominalnego".

Co do temperatury spali to chyba każdy wie jak jest na prawdę.

 

I na koniec najważniejsze zdania z tej "ulotki" :

 

Firma DEFRO zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów. Zawarte na niniejszej stronie informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej "Ustawa"), a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.