Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenie Zrębkami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gejc76

gejc76

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 październik 2011 - 11:48

Witam wszystkich mam takie pytanie czy ktoś próbował palić zrębkami z drzewa w piecu bez podajnika ,tak po prostu zasypując .Z góry dziękuje
  • 0

#2 OFFLINE   przemyslaw2ar

przemyslaw2ar

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1647 postów
  • Zainteresowania: silniki 2T, optymalizacja procesów spalania, zagadnienia związane z CNC, eko farmy

Napisano 27 październik 2011 - 21:10

Tak ja palę czasem zrębkami, załadunek 62l wystarcza na max 3,5h przy temperaturze 75-80*C, niestety temperatura musi być tak wysoka z powodu jednak dość sporej wilgotności wsadu. Z reguły pale mieszanką zrębki sosnowej i suchych trocin przekładanych drewnem sezonowanym co pozwala obniżyć temperaturę spalania do 65-70*C i wydłużyć czas spalania do 5-6h. nie mam zamontowanego miarkownika ani dmuchawy więc wszystko regulowane jest na "czuja";) Żar staram się utrzymywać na stałej wysokości 12-15cm. Dzisiaj wprowadziłem małe zmiany w swoim kotle jak narazie idzie wyśmienicie :)
  • 0

Projektowanie i budowa kotłów centralnego ogrzewania. Usługi cięcia plazmowego CNC.
http://www.p2ar.pl tel. +48 602 447 862 e-mail:  przemyslaw2ar@wp.pl  lub zamowienia@p2ar.pl

#3 OFFLINE   HP79

HP79

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 628 postów

Napisano 28 październik 2011 - 07:16

No to pochwal się od razu tymi małymi zmianami
  • 0

#4 OFFLINE   gejc76

gejc76

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 28 październik 2011 - 12:10

Witam wszystkich mam takie pytanie czy ktoś próbował palić zrębkami z drzewa w piecu bez podajnika ,tak po prostu zasypując .Z góry dziękuje

Witam ja mam piec z nadmuchem ,jest trochę gałęzi i tak się zastanawiałem czy jest sens to rozdrobnić (nająć maszynę też kosztuje ) . A le jak da się w miarę tym palić bez podajnika to trzeba spróbować . A jakie zmiany wprowadziłeś ?
  • 0

#5 OFFLINE   gejc76

gejc76

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 28 październik 2011 - 12:10

Witam ja mam piec z nadmuchem ,jest trochę gałęzi i tak się zastanawiałem czy jest sens to rozdrobnić (nająć maszynę też kosztuje ) . A le jak da się w miarę tym palić bez podajnika to trzeba spróbować . A jakie zmiany wprowadziłeś ?
  • 0

#6 OFFLINE   przemyslaw2ar

przemyslaw2ar

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1647 postów
  • Zainteresowania: silniki 2T, optymalizacja procesów spalania, zagadnienia związane z CNC, eko farmy

Napisano 28 październik 2011 - 12:47

No to pochwal się od razu tymi małymi zmianami

Wszystko opisałem Mój kociołek
  • 0

Projektowanie i budowa kotłów centralnego ogrzewania. Usługi cięcia plazmowego CNC.
http://www.p2ar.pl tel. +48 602 447 862 e-mail:  przemyslaw2ar@wp.pl  lub zamowienia@p2ar.pl

#7 OFFLINE   gejc76

gejc76

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 listopad 2011 - 19:29

Witam mam pytanie o zrębki jak palisz to orientujesz się może ile potrzeba tego opału na zimę tak plus minus pozdrawiam
  • 0