Skocz do zawartości
IGNOROWANY

schemat c.o. i c.w.u pod dyskusję i porady


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w załączeniu schemat instalacji jakę mam zamiar wykonać u siebie. Jest to efekt przejrzenia tego forum oraz wszelkich schematów w sieci. Chciałbym prosić o ewentualne porady i oceny. Instalację chciałbym wykonać póki co jak najmniejszym kosztem, stąd jedna pompa. Planuje pozostawić przygotowane miejsca na wstawienie pomp do podłogówki oraz c.w.u gdyby kompletnie nie zdało egzaminu to co wymyśliłem. Czy zawór zwrotny do oddzielenia powrotów z grzejników i podłogówki zda egzamin? W moim mniemaniu miałby on zapobiec pobierania powrotu z grzejników, który może mieć wyższą temp. do podmieszania dla podłogówki. Nie wiem czy dobrze umieściłem pompę, początkowo chciałem na zasilaniu za zaworem 4D ale wyczytałem,że lepiej na powrocie. Jaki zawór bezpieczeństwa i gdzie.? Gdzie warto wstawić termometry i dlaczego? Jakie są ogólne zasady o których warto wiedzieć? (czytałem gdzieś o odległości zaworu 4D, jego osi od osi powrotu ale było to zawile przedstawione i w sumie nie wiem, czy i gdzie powinien się znajdować)

Liczę na wskazówki, nie jestem fachowcem a wykonać chcę sam nie ze względu, że sam zrobię to lepiej ale po prostu nie stać mnie na fachowców.

Z góry dziękuję za ocenę i porady.

Pozdrawiam.

post-2606-1221118997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiem tak, jestem całkowicie przeciwny układowi podłogówki w układach otwartych. A to co pan stworzył, no nie wiem czy będzie pan zadowolony. Nie za bardzo się znam na układach otwartych. Wiem jedno układ podłogówki najlepiej działa w układzie zamkniętym i musi mieć zabezpieczenia termiczne, a zawór termostatyczny mieszający oraz zawór zwrotny(w obu przypadkach :D ) nim nie jest. Ja bym całkowicie odseparował układ podłogowy wymiennikiem, osobna pompa. Nawiązywałem do tematu o tu. Układy CO pozornie są proste do wykonania, i złym kierunkiem jest oszczędzanie na nich kosztów inwestycji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.