Skocz do zawartości

Zdjęcie

piec zębiec z podajnikiem

Zębiec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   zelaa

zelaa

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 wrzesień 2008 - 08:01

Chciałabym kupić sobie do domu piec zebiec z podajnikiem, ale słyszalam ze są z nimi problemy, np u mojej szwagierki zapalił się ogień w podajniku, a goście od serwisu powiedzieli jej ze do jej domu sie nie nadaje bo ma za niski komin. podobno komin musi miec wtedy 7m, bo inaczej sie ogien cofa do podajnika, chcialabym sie upewnic czy inni tez maja takie problemy, bo moj komin ma 6 m i nie wiem corobic.
  • 0

#2 OFFLINE   Robocik

Robocik

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania: jak spalać, żeby dobrze spalać .

Napisano 22 marzec 2011 - 22:44

Kolego każdy piec ma swoje wymogi instalacyjne i tego się nie przeskoczy po prostu poproś kogoś żeby zmierzył twój komin pod względem jego wydajności i czy wystarczy, tutaj nie polegaj na słowie tylko na badaniu !!!
Komin kominowi nie równy, liczy się także jaki ma przekrój i czy na przykład fachowiec robił go starannie, powtarzalne parametry mają tylko kominy systemowe , a i tak różnie z tym potrafi być, często ważne jest także jakie warunki masz na otoczeniu komina. Dla tego dobrze jak jest, to miejscowy kominiarz i nie po słowie "bedzie dobrze", ale żeby naprawdę fachowo się oprzedł z testem komina. Przynajmniej ja tak zrobiłem i mam spokój :) Polecam ten model działania !!! czasem fachowiec zrobi tzw. wstawkę ceramiczną i bardzo to pomaga koszt niewielki, a później można ją jeszcze obkleić:D, a dokłada brakujące kilkadziesiąt centymetrów nad kalenice więcej!

Użytkownik Robocik edytował ten post 22 marzec 2011 - 22:46

• 0