Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik, Awaria, Ustawienia, Problem


bubrb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

Na forum jestem nowy..ale czytuje Was co jakiś czas....

Problemy z kotłem górno zasypowym na miał mam jak wszyscy... niepalący się miał, zadymienie z dolnych drzwiczek, strzały w kominie... przyjmuje, że przy tej technologi z precyzją prawie laboratoryjną musi tak być.

 

Ale mój kłopocik jest inny... Dotyczy chyba sterownik.....

 

Jakiej temperatury bym nie ustawił..... to piec rozhuśta się do żądanej temperatur....a potem oczywiście dmuchawa się wyłącza... następnie znowu dmuchawa się włącza, ale dogrzewa o jeden stopień mniej od temperatury żądanej i tak trzyma :).... dmuchawa kręci się ciągle, to mocniej to słabiej, a temperatura o ten jeden durny stopień nie chce się podnieść...

Powtórzę, obojętnie, czy to jest ustawiona temp. 40, 50, 60 stopni. jeżeli ustawię na sterowniku 65 stopni, to rozpala się do 65 stopni i dmuchawa się wyłącza, po obniżeniu się temperatury dmuchawa się załącza i piec nagrzewa się do 64 stopnie i... ni ciula..nie idzie więcej... dmuchawa się nie wyłącza.. dmucha sobie na zwolnionych obrotach...

 

Bajka..... Będę wdzięczny za jakieś komentarze.....

 

Kocioł Stempin Komorowo k/Wolsztyna, sterownik "Komfort" elster, dmuchawa od małego fiata :)

 

 

ps. mam kocioł już jakieś 10 lat...

Edytowane przez bubrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie przekracza zadanej to chyba dobrze, a ten jeden stopień bym sobie odpuścił, tak steruje sterownik-dmuchawa od fiata, tu bym szukał błędów, a nie w opale. Przecież nie napisał że nastawia na 60 C i dochodzi tylko do np. 50 C.

Edytowane przez spidoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie MiałoManiacy :)

 

1. Problemu wcześniej nie było...chyba tak jest od dwóch sezonów...... ale historia palenia jest długa....

 

2. Dlaczego wina opału, skoro ustawiamy 40.. kocioł rozpala się do 40....a następne załączenie dmuchawy dopala do 39... i stop. Albo... ustawiamy 50....rozpala się do 50....dmuchawa się wyłącza... i ponowne załaczenie dmuchawy rozgrzewa do 49... i dalej sobie dmucha...... ALBO.... ustawiamy 65 stopni... kocioł rozpala się do 65 stopni, dmuchawa się wyłącza, po obniżeniu temperatury dmuchawa się znowu włącza i kocioł rozpala się do 64... i ani grama dalej.... WIĘC PYTAM - dlaczego wina opału ?! opał rozpala się do każdej żądanej temperatury....nawet 70 stopni... może się mylę....

 

3. Groszek - tak, stosowałem z wynikiem pozytywnym...... jeżeli tworzyłem mieszankę miału z groszkiem, to problem znikał.......tyle, że to pewnie na skutek większej bezwładności opału, bo zamiast ustawionego 50... rozpalał się do 55.... do ustawionego 60 rozpalał się do 65.... itd. Generalnie tak jest, że miał pali się na tyle na ile mu dmuchawa pozwala... zaś węgiel.. pali się na tyle ile ma... i jeszcze trochę więcej....

 

4. Dot. tzw. PID.. .czytam posty o tych PID-ach i innych.... ale powiem Wam koledzy...z całym szacunkiem...... KOCIOŁ MIAŁOWY TO NIE APTEKA.... TAM NIE CHODZI O GRAMY A NAWET KILOGRAMY..... to są tego typu urządzenia..... a jak chcesz ustawić sobie spalanie do 1 grama... to trza się wybrać do laboratorium AGHM :)) - to tak k`woli komentarza

 

Ale proszę o powrót do tematu..... może ktoś miał takie historie... może z doświadczenia... liczę na Was....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam czujnika spali....

 

To jest prosta aparatura...= sterownik:

 

1. temperatura zadana

2. czas przedmuchu.

3. przerwa przedmuchu

4. zakres pracy ciągłej - do dziś nie wiem o co tu chodzi.

5. Moc dmuchawy od 1 do 10.

 

Dmuchawa, pisałem już, od malucha :)

 

No i kocioł, solidna firma spod Wolsztyna.

 

Mam kilka pomysłów na rozwiązanie tego problemu, ale poczekam, aż coś napiszecie :)

 

A w swojej historii to przeszedłem z tym kotłem wiele:

1. opalanie 50% na 50% miał i węgiel (groszek, orzech) co było.

2. opalanie miałem - książki o tym pisać - można było kocioł zasypać miałem i jedną zapałką odpalić - jeden jedyny sezon tak miałem - bajka w paleniu - normalnie Cudo.)))))

3. zwiozłem miału różnej jakości - od najgorszego do najlepszego - ale o tym to tu już dużo napisano - prawie wszystko potwierdzam. zły się nie pali i taczka popiołu do wywiezeina.

4. poprzedni sezon... niby miał piękny, ale się nie pali... więc dowiozłem groszku i puściłem wszytsko przez komin...a historia była dziwna - bo potrafił się spalić do końca...albo nie palił się wcale... ten sam miał..... no ale z węglem palił się aż gwizdało.

5. obecna historia... wydaje się, że miał nie jest zły... ale pali się również różnie...no i ten 1 stopien temperatur... i dmuchawka która chodzi na wolnych obrotach, ale chodzi ciągle.

 

Komin mam OK.... wkład żaro-kwas.. i od czasu do czasu SADPAL..... no i czasami komin sam huknie... to się wyczyści :)

 

Pozdrawiam... wszystkich CIERPLIWYCH MiałoMniaków.... a może poprostu pierdyknąć to i postawić kocioł gazowy..... !!!!! A może poprostu palenie miałem na taki urok :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Ci napisałem,że prawdopodobnie masz sterownik z pid

Elster takowe produkuje.

Taki model ma się starać pracować z ciągłym nadmuchem. Co Ci przeszkadza,że jest 1st.C poniżej zadanej, zimno Ci w domu? - to podnieś o 2st.C nastawę.

 

Logicznym byłoby zadanie pytania do producenta, jeżeli czegoś nie wiesz, nie doczytałeś w instrukcji...

 

Masz też ich firmowe forum o sterownikach.

Spróbuj do nich zadzwonić, bardzo chętnie pomagają.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.