Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zębiec Kwkp 25-1 Nie Podaje Paliwa I Kręci W Odwrotną Stron


PolishDiscus

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę grzebałem w piecu i teraz już nie podaje non stop, ale co 10 sekund włącza się na 2 sekundy i słychać, że chce podać węgiel, ale nie może, silnik chodzi, ale śruba stoi w miejscu, w momencie gdy silnik załącza się można ręcznie mu pomóc się kręcić, ale w odwrotną stronę czyli w lewo.

Co to może oznaczać ?

Silnik jest ciepły, może się przegrzewa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w ręku choć raz instrukcje od tego kotła ???

Śruba, zawleczka czy klin - bo o to chodzi - jest na końcu ślimaka, łączy przekładnie silnika ze ślimakiem.

Jeśli klin jest zerwany, silnik i przekładnia pracują, a ślimak stoi w miejscu.

Jeśli silnik nie rusza z miejsca, z zaczyna pracować dopiero jak ręcznie mu się pomoże - to najczęściej jest to wina kondensatora który jest przy silniku.

 

Twój opis jest dość chaotyczny i nie wiadomo o co za bardzo chodzi.: co przy nim grzebałeś i czemu te nastawy podawania są takie częste.

Jaki to kocioł, jaki podajnik czy obrotowy czy stały, jaki opał. Klin zrywa najczęściej jeśli w groszku jest większa bryła, lub jakiś kawałek drewna, czy pręta metalowego.

Edytowane przez JONAIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę grzebałem w piecu i teraz już nie podaje non stop, ale co 10 sekund włącza się na 2 sekundy i słychać, że chce podać węgiel, ale nie może, silnik chodzi, ale śruba stoi w miejscu, w momencie gdy silnik załącza się można ręcznie mu pomóc się kręcić, ale w odwrotną stronę czyli w lewo.

Co to może oznaczać ?

Silnik jest ciepły, może się przegrzewa ?

 

 

Uszkodzony kondensator jeśli po wymianie ślimak będzie się kręcił w przeciwnym kierunku na pokrywie silnika jest schemat połączeń zmień obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki kondensator:

http://allegro.pl/kondensator-rozruchowy-do-silnika-6uf-450v-nowy-i1869715142.html

 

I nadal silnik burczy ( słychać na filmie jak chodzi silnik )

A śruba nadal stoi w miejscu ;/

 

Film niestety nie ma obrazu, ale słychać jak chodzi silnik podczas pracy:

http://imageshack.us/clip/my-videos/703/oxr.mp4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wywnioskować czy jest dobrze.

A może powiedź czy coś kombinowałeś w tej puszcze, od czasu jak działało prawidłowo ?

Dość długo masz z tym problem, nie mów że cały ten czas marzniesz bez palenia.

Kontaktowałeś się z producentem swojego kotła ?, może on by Ci coś jeszcze doradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę tylko 2 razy dziennie rano i wieczorem...;/

Świder ogólnie stoi w miejscu, ale w momencie jak załączy się i wezmę kluczem pomogę mu to kręci się, ale w przeciwnym kierunku jak wskazówki zegara.

Nic w nim nie robiłem, nic nie zmieniałem, to się zaczęło wszystko dziać jak podczas pracy odłączyłem zasilanie silnika z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że wszystko jest dobrze podłączone. Spróbuj może podłączyć ten silnik z pominięciem serownika, jakimś kablem z wtyczką, zachowując miejsce podlecenia fazy i neutralnego i na nowym kondensatorze. Jak nie ruszy, to musi coś być z silnikiem, np zajarane jakieś uzwojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że ktoś chce mi pomóc...

Byłem teraz bardzo chory dlatego nie wchodziłem na forum.

Zrobiłem dziś zdjęcia schematu oraz podłączenia, jak myślicie dobrze mam to podłączone ?

7878uy.jpg

Normalnie weź i podłącz wg tego rysunku - raz w lewo (i sprawdź jak się kręci), a potem wg rysunku połącz w prawo (i sprawdź).

Dodatkowo weź pod uwagę:

1. Nie trzeba wiedzieć gdzie jest faza, nie ma znaczenia dla silnika.

2. Możesz sprawdzać wpinając wprost do gniazdka (bez sterownika).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.