Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus U22 C/d Help!


PiotrRus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam U22 od roku 2010 i nie umię zrozumiec jednego. W okresie letnim przy paleniu drewnem plus mała łopatka węgla nagrzewał się do 70stopni w 15-20 minut a jak przyjdzie zima to zajmuje mi to prawie 3 godziny :(. Czy to jest normalne?.Palę w nim drugi sezon dopiero i od dołu-dymu jak diabli-jutro spróbuję od góry -może coś pomoże. Na razie to mnie krew zalewa.... :angry:

Zeszłą zimę 80% czasu spędziłem w kotłowi co jest w ogóle jakimś nieporozumieniem..... Nie mam dmuchawy tylko miarkownik ciągu, komin jest nowy o przekroju 200 i wypróbowałem już wszystkiego do palenia co było pod ręką. Ręce już mi opadają bo jak pomyślę o tym, że zaś idzie zima a ja mam walczyć z tym piecem to dostaję nerwicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie ciepło odbiera tylko zasobnik CWU a teraz cała instalacja , to chyba logiczne dlaczego tak sie dzieje . Jesli chodzi o palenie to to górniak wiec pal od góry cyklicznie chyba ze palisz koksem to mozna dosypywac , tylko czy chce CI sie biegac co 2 godziny i wrzucac łopatke do pieca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja dopiero od 2010r palę w piecu - wcześniej mieszkałem na blokach więc co mnie obchodziło jakieś tam palenie w piecu :-). Pewnie stąd tez jakieś blędy-chociazby palenie od dołu bo tak w instrukcji bylo napisane a i ten co robił całą instalację nie raczył nic wiecej ponad to co w instrukcji było napisane powiedzieć.

W każdym razie nie zamierzam powtórzyć błędow zeszłej zimy i marznąć, siedzieć non-stop w kotłowni i dymić zamiast w komin to na kotlownię :( . Dlatego też przeszukuję rożne fora i dopiero tutaj trafilem na sensowne tematy i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie potrafisz jeszcze wyciagnąc wniosków z tego co podpowiada Ci twój piec to myśle ze lektura tych przemyśleń pomoze zrozumieć wiele niejasności związanych z ekonomiką i ekologia ogrzewania przy użyciu kotłów zasypowych http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego

 

Pozdrawiam i życze przyjemnej lektury :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.