Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Komfort 20Kw


skalnyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od 3 dni jestem, mam nadzieję, szczęśliwym posiadaczem kotła defro eko komfort 20kw. Mam nim do ogrzania ok 180m2 + ciepła woda. Powiem szczerze, że jestem baaardzo początkujący w tym temacie i nie mam bladego pojęcia odnośnie ustawień, dzięki którym udałoby mi się osiągnąć ekonomiczne spalanie ekogroszku. Zakupiłem ekogroszek za 845 zł, więc jakościowo powinien być OK.

Obecne ustawienia, które pozostawił instalator to:

temp nadana: 52

czas podawania: 20 sek

przerwa: 3 min

siła nadmuchu: 4

praca wentylatora w podtrzymaniu: 5 sek

przerwa wentylatora w podtrzymaniu: 20 min

histereza c.o.: 2

histereza c.w.u.: 5

priorytet: bojler

 

Węgiel niestety nie spala się: pozostaje jakby popcorn, no i połyka dosyć sporo paliwa... Proszę o pomoc osób, które mają doświadczenie z takim lub podobnym piecem odnośnie jak najlepszych ustawień dla temperatury obecnej (jesiennej) i już trochę późniejszej, czyli zimy :-)

pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

dziś niedziela, po rosołku było trochę czasu, żeby pobawić się ustawieniami :-)

przy obecnej pogodzie ustawiłem piec następująco:

temp. zadana: 51

czas podawania: 5 sek.

przerwa w podawaniu: 50 sek.

histereza c.o.: 2 st.

histereza c.w.u.: 3 st.

praca wentylatora w podtrzymaniu: 6 sek.

przerwa w podtrzymaniu: 8 min.

 

po osiągnięciu temp. zadanej, piec przechodzi w stan podtrzymania na 13 min. następnie potrzebuje 9 min., aby znów osiągnąć temp. zadaną.

 

mam pytanie: obecnie w stanie podtrzymania razem z wentylatorem włącza się również podawanie ekogroszku. czy można ustawić, aby po tym podaniu w stanie podtrzymania wentylator pochodził chwilę dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem trochę nadmuch - jakby spalał lepiej, ale popcorn dalej zostaje. Żeby tego nie marnować, przesiewam go przez sito i wrzucam z powrotem do spalenia. Wg moich wyliczeń wychodzi, że 30kg worek to zasyp wystarczający na 34 godziny, czyli na 24 godziny spalanie wynosi jakieś 21 kg paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Wprowadz takie ustawienia:

 

Czas podawania - 10 s

przerwa pod. - 50 s

Czas pod. w podtrzymaniu - 20s

przerwa pod w podtrzymaniu - 30 min

 

sila nadmuchu 40 % i przeslona wentylatora przyslonieta na 80 %

praca wentylatora w podtrzymaniu: 20 sek.

przerwa w podtrzymaniu: 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

masz dwukrotnie podaną prace w podtrzymaniu i jakto ?? skąd 2 razy ?? u mnie w sterowniku można tylko jedną race w podtrzymaniu i przerwe w podtrzymaniu ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.