Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Terkotanie Pompy


jasza

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy post na forum wiec na wstepie przywitam wszystkich.

 

Mam problem z pompa w mieszaczu do podlogowki (wita bloc t20) ktora dokuczliwie terkocze.

Instalator ktory uruchamial mi piec twierdzi ze pompy sie dubluja (pompa w piecu z ta w mieszaczu, i powoduja zjawisko "uderzenia hydraulicznego") i jedyny ratunek to zasosowanie sprzegla hydraulicznego i rozdzielenie na 2, albo najlepiej na 3 obiegi (piec, podlogowka, grzejniki).

Chcialbym tego uniknac, tymbardziej ze kotlownia ma dopiero 2 tygodnie, a wycinanie wszystkiego i dodatkowe koszt sa mi nie na reke. Przeprowadzka na widoku, a w domu jakby cieplo, a na pewno cieplej niz na dworze:)

 

Troche szczegolow: instalacja zrobiona jako jeden wspolny obieg - kaloryfery na pietrze (5 szt) + podlogowka na parterze (140 m2 z ww. mieszaczem) + jeden kaloryfer w piwnicy + pompa w kotle

Rzeczony mieszacz zainstalowany jest co prawda w pozycji "up side down" ale wg producenta nie ma to wplywu na jego prace, jedyna wada sa walory estetyczne.

 

Terkotanie ustaje jednak na I biegu pompy (lub moze jest malo slyszalne, na biegu II i III dokuczliwe) aczkolwiek mam obawy czy przy takim przeplywie pompa nie badzie w stanie dostarczyc odpowiednia ilosc ciepla do podlogowki. Teraz jest ok, ale na dworze +10, ale co bedzie przy -20. regulatory na rozdzielaczach pokazuja przeplyw na poziomie 2l/min na kazdej z 11 petli.

 

dodam tylko ze pompa w piecu pracuje cicho, uklad wielokrotnie odpowietrzany, szczelny i sprawny. cisnienie robocze 2 bary

Acha, po wylaczeniu pieca (wtyczka z kontaktu) nastaje bloga cisza mimo pracujacej pompy od podlogowki, co potwierdza ze raczej urzadzenia sa sprawne.

 

Z gory dziekuje za wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Nie mam zdjecia kotlowni, ale na stronie producenta sa zdjecia i schematy

http://helwita.nazwa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=116&Itemid=88

Ja mam T20.

Zatem pompa mieszacza (ta co terkocze) zamontowana jest miedzy zasilaniem i porotem podlogowki. Postarm sie dzisij zrobic dobre zdjecie kotlowni to wrzuce dla lepszej orientacji w temacie.

Nurtuje mmnie tylko jedno pytanie - skoro takie rozwiazanie wplywa na niewlasciwa prace pomp, to dlaczego obie nie terkocza a tylko ta w mieszaczu. Pompa w piecu pracuje cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.