Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Hegam Ekoterm


voytekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. No i zakupiłem kociołek Hegam Ekoterm 20 kW. To mały szczegół, że nigdzie nie mogę go znaleźć w sprzedaży oprócz doradztwa firmy która mi go montowała, ale czy to był dobry zakup to okaże się za par latek. przepaliłem piecyk we wrześniu i bylem dość zadowolony ponieważ za pierwszym razem zasobnik czyli około 11 wiader węgla starczyło mi na około 4 doby. No, ale we wrześniu mieliśmy temperatury prawie sierpniowe. W sobotę zrobiło się chłodniej i odpaliłem ponownie. Paliło się od soboty południa i w poniedziałek popołudniu musiałem już dowalić 10 wiader węgla. Eko kupowałem w maju z Juliana. Popiół tragedia- same spieki praktycznie. Bardzo bym prosił o pomoc od czego zacząć ten piec ustawiać, żeby mi mniej palił. Posiadam też regulator pokojowy na którym ustawiłem temp 22 a ciągle przekracza mi 24. Ustawienia mojego pieca to na razie takie:

zadana temp 62 i tak trzyma

podawanie paliwa 25sek

pauza w podawaniu 40 sek

moc dmuchawy 60%

pauza w podtrzymaniu pracy 15 min

praca w podtrzymaniu 35 sek

opóźnienie nadmuchu12 sek

Sterownik to Sp 24, piec jest w piwnicy w kamienicy 3 piętrowej, idzie to wszystko na 1 piętro gdzie ogrzewa mieszkanie 150m + 2 bojlery -120l i 80 l. Wszystko to idzie na jednej pompie. Układ mam zamknięty ponieważ nie dogrzewało mi ostatnich kaloryferów( poprzednia ekipa cosik ....)

Do czego w ogóle służą ustawienia podtrzymania pracy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiesz co wydaje mi się, że tak choć widzę drobne różnice. Dmuchawa moim zdaniem nie wchodzi z prawej strony tylko od góry(nie wiem jak to opisać), ślimak z kolei wchodzi środkiem, a nie z lewej strony. Poza tymi 2 zauważonymi przeze mnie szczegołami wszystko reszta chyba tak samo. dlaczego pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze z takim palnikiem i chciałem zapytać jak on się sprawuje, a zwłaszcza czy nie ma problemów z nierównomiernym spalaniem na powierzchni paleniska przy niskiej mocy. Produkuje go firma o identycznej nazwie jak nazwa twojego kotła, wiec uznałem że możesz coś wiedzieć na ten temat. Ale jeżeli ślimak w twoim palniku jest w osi paleniska to chyba masz inny model palnika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. No i zakupiłem kociołek Hegam Ekoterm 20 kW. To mały szczegół, że nigdzie nie mogę go znaleźć w sprzedaży oprócz doradztwa firmy która mi go montowała, ale czy to był dobry zakup to okaże się za par latek. przepaliłem piecyk we wrześniu i bylem dość zadowolony ponieważ za pierwszym razem zasobnik czyli około 11 wiader węgla starczyło mi na około 4 doby. No, ale we wrześniu mieliśmy temperatury prawie sierpniowe. W sobotę zrobiło się chłodniej i odpaliłem ponownie. Paliło się od soboty południa i w poniedziałek popołudniu musiałem już dowalić 10 wiader węgla. Eko kupowałem w maju z Juliana. Popiół tragedia- same spieki praktycznie. Bardzo bym prosił o pomoc od czego zacząć ten piec ustawiać, żeby mi mniej palił. Posiadam też regulator pokojowy na którym ustawiłem temp 22 a ciągle przekracza mi 24. Ustawienia mojego pieca to na razie takie:

zadana temp 62 i tak trzyma

podawanie paliwa 25sek

pauza w podawaniu 40 sek

moc dmuchawy 60%

pauza w podtrzymaniu pracy 15 min

praca w podtrzymaniu 35 sek

opóźnienie nadmuchu12 sek

Sterownik to Sp 24, piec jest w piwnicy w kamienicy 3 piętrowej, idzie to wszystko na 1 piętro gdzie ogrzewa mieszkanie 150m + 2 bojlery -120l i 80 l. Wszystko to idzie na jednej pompie. Układ mam zamknięty ponieważ nie dogrzewało mi ostatnich kaloryferów( poprzednia ekipa cosik ....)

Do czego w ogóle służą ustawienia podtrzymania pracy ???

 

I jak Ci w końcu pali...? Z tych ustawień to widzę, że za dużo tam węgla podajesz.

 

pozdr

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie czytacie do końca bo napisane jest że kocioł jest o`k bo trzyma temperaturę i bez problemu ją osiąga. Z tego co mi się wydaje to to że sterownik ma chyba piorytet cwu i wyłącza układ c.o. A że zbiorniki z wężownicą to potrzebują dużo czasu na uzupełnienie ciepła i dlatego grzejniki pozostają długi czas bez zasilania ciepłą wodą. Błąd montażu instalacji. Nie ma złych kotłów są tylko źle zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.