Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Economic Premium W Ling Duo Ustawienia Serwisowe


peppers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Lingowców, może ktoś z was przybliży mi pojęcia z ustawień serwisowych. Chodzi mi o P5 ? ling inne - podajnik

Korekta tabeli parametrów podajnika w potrzymaniu-uzupełnienie paliwa. O co tu dokładnie chodzi. Czy to jest czas przez , który podajnik załącza się jak kocioł jest w podtrzymaniu ?

P16 ? Termostat ? obniżenie (funkcja działa tylko z siłownikiem)

Regulator może współpracować z dodatkowym termostat pomieszczenia. Zwarcie styków

termostatu uaktywnia funkcję obniżenia temperatury C.O. (w układzie z zaworem mieszającym

? kotła) o tyle procent co wartość P16. Temperatura na kotle utrzymywana jest na poziomie co

najmniej P1. W sytuacji, gdy w wyniku obniżenia wymagana jest ni?sza temperatura kotła

(układ bez zaworu mieszającego), regulator zablokuje pracę pompy C.O. Pompa będzie

pracowała zgodnie z ustawieniem P8. Nadmieniam , że układ posiada siłownik i regulator pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas grzania pomieszczeń (styki pokojówki rozwarte) sterownik ma (obliczoną) zadaną temperaturę c.o. i taką utrzymuje za pomocą siłownika na zaworze.

Jak pomieszczenia się zagrzeją, styk zostanie zwarty i sterownik obniży zadaną temp. na c.o. o tyle procent ile w P16.

I nadal grzeje pomieszczenia ale niższą (o P16) temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was Lingowców, wie więcej o ustawieniach serwisowych jaki by były najlepsze lub jakie ma ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Lingowców, może ktoś z was przybliży mi pojęcia z ustawień serwisowych. Chodzi mi o P5 ? ling inne - podajnik

Korekta tabeli parametrów podajnika w potrzymaniu-uzupełnienie paliwa. O co tu dokładnie chodzi. Czy to jest czas przez , który podajnik załącza się jak kocioł jest w podtrzymaniu ?

P16 ? Termostat ? obniżenie (funkcja działa tylko z siłownikiem)

Regulator może współpracować z dodatkowym termostat pomieszczenia. Zwarcie styków

termostatu uaktywnia funkcję obniżenia temperatury C.O. (w układzie z zaworem mieszającym

? kotła) o tyle procent co wartość P16. Temperatura na kotle utrzymywana jest na poziomie co

najmniej P1. W sytuacji, gdy w wyniku obniżenia wymagana jest ni?sza temperatura kotła

(układ bez zaworu mieszającego), regulator zablokuje pracę pompy C.O. Pompa będzie

pracowała zgodnie z ustawieniem P8. Nadmieniam , że układ posiada siłownik i regulator pokojowy.

 

P5 ? ling inne - podajnik - o ile dobrze pamiętam jest to parametr aby zmienić ustawiony fabryczne czasu podawania dla określonego modelu kotła np LingDuo 15 ma czas podawnia 5s - to zmieniając ten parametr np. +1 - zmienimy czas podawania na 6s - w menu głównym w wyborze rodzaju kotła jest opcja (o ile dobrze pamiętam) "inne podajniki".

 

Co do ustawienia P16-Termostat - ja mam bez siłownika - ale działa to tak (bez siłownika):

 

temp min kotła: 55

temp kotła: 75

czyli teoretycznie powinien czymać temp. 55st a w momencie sygnału z termostatu do grzania podnieść ją do 75st

 

i jeżeli ustawię P16 na 10% a piec nie pracuję - to temp. spada o 7,5stopnia (10%) czyli piec w momencie oczekiwania czyma temp. 67,5stopnia zamiast 55stopni.

Jest to przydatne jeżeli nie chcemy aby piec w momencie dostania sygnału do grzania wyłączył pompy lub zamknął siłownik (co czyni właśnie przy min temp. np 55stopni). Dlatego dobrze jest utrzymanie nieco wyższej temp. niż minimalna kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P5 ? ling inne - podajnik - o ile dobrze pamiętam jest to parametr aby zmienić ustawiony fabryczne czasu podawania dla określonego modelu kotła np LingDuo 15 ma czas podawnia 5s - to zmieniając ten parametr np. +1 - zmienimy czas podawania na 6s - w menu głównym w wyborze rodzaju kotła jest opcja (o ile dobrze pamiętam) "inne podajniki".

 

Tak jest na węglu a gdy zmienimy na biopaliwo czas jest o wiele dłuższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytam to wszystko ale ja chciałbym podnieść temp. na powrocie ponieważ mam podłączony termostat pokojowy bez siłownika na piecu ustawione 75 st. a po zagrzaniu domu do zadanej temp. piec obniza swoją tep. do 58 przez co na powrocie temp. spada do 28st. a to za mało, jak wejsc w ustawienia serwisowe i który parametr zmienic zeby termostat nie obniżał mi temperatury poniżej 70st. bo wtedy na powrocie mam około 55st. to wszystko pracuje z podłogówką i przy podniesionej temp zasilania 75st na powrót wraca55st termostat wyłancza tylko pompe z grzejników która praktycznie sie nie włancza jedynie cyklicznie co 8 minut na 2min. bo podłogówka wystarcza do utrzymania temperatury w pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ECONOMIC PREMIUM to w ustawieniach serwisowych zmień:

 

P16 ? Termostat ? obniżenie

 

ze standardowych 25% na 0 i wtedy chyba nie powinno obniżać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytam to wszystko ale ja chciałbym podnieść temp. na powrocie ponieważ mam podłączony termostat pokojowy bez siłownika na piecu ustawione 75 st. a po zagrzaniu domu do zadanej temp. piec obniza swoją tep. do 58 przez co na powrocie temp. spada do 28st. a to za mało, jak wejsc w ustawienia serwisowe i który parametr zmienic zeby termostat nie obniżał mi temperatury poniżej 70st. bo wtedy na powrocie mam około 55st. to wszystko pracuje z podłogówką i przy podniesionej temp zasilania 75st na powrót wraca55st termostat wyłancza tylko pompe z grzejników która praktycznie sie nie włancza jedynie cyklicznie co 8 minut na 2min. bo podłogówka wystarcza do utrzymania temperatury w pokoju

Jak masz zawór 4D, to może lepiej go po prostu bardziej zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ECONOMIC PREMIUM to w ustawieniach serwisowych zmień:

 

P16 ? Termostat ? obniżenie

 

ze standardowych 25% na 0 i wtedy chyba nie powinno obniżać...

 

tak to economic premium i nie ma zaworu 4 drożnego a jak wejść w te ustawienia serwisowe jaka kombinacja albo co zrobić aby mieć dostęp do ustawień serwisowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ECONOMIC PREMIUM to w ustawieniach serwisowych zmień:

 

P16 ? Termostat ? obniżenie

 

ze standardowych 25% na 0 i wtedy chyba nie powinno obniżać...

 

dzięki za sugestie znalazłem kombinacje dostepu do ustawien serwisowych i zmieniłem P16 to rozwiązało mój problem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie ponownie. A ja z innej beczki. Jakie macie ustawienia serwisowe w P18 (dodatkowa temperatura kotła dla poprawy pracy z zaworem 4 drożnym z siłownikiem) ja sobie ustawiłem na 7stopni. Czy może mniej lub więcej ? U mnie działa to tak - temp. zadana 52 nagrzewa do 60 i wyłącza kocioł i w podtrzymaniu dochodzi do 63-64 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytam to wszystko ale ja chciałbym podnieść temp. na powrocie ponieważ mam podłączony termostat pokojowy bez siłownika na piecu ustawione 75 st. a po zagrzaniu domu do zadanej temp. piec obniza swoją tep. do 58 przez co na powrocie temp. spada do 28st. a to za mało, jak wejsc w ustawienia serwisowe i który parametr zmienic zeby termostat nie obniżał mi temperatury poniżej 70st. bo wtedy na powrocie mam około 55st. to wszystko pracuje z podłogówką i przy podniesionej temp zasilania 75st na powrót wraca55st termostat wyłancza tylko pompe z grzejników która praktycznie sie nie włancza jedynie cyklicznie co 8 minut na 2min. bo podłogówka wystarcza do utrzymania temperatury w pokoju

 

Drogi kolego w ustawieniach serwisowych P4 (temp. min ochrony kotła) ustaw na minimum 45 stopni lub 50 wtedy CI siłownik na zaworze 4 drożnym będzie regulował temp. powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.