Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozbudowa Kotłowni Part 2


cm812

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie wyłączanie pompy C.O to porażka ze względu na bardzo wychładzaną wode powracającą do pieca , lepszym rozwiązaniem jest obniżenie jej temperatury przy ciągłej pracy pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu chyba rację, na początku zaraz po zamontowaniu regulatora było bosko ;)

paliło się długo ok 10 dni i było o dziwo ciepło w domu.

Jak wróciły mega mrozy faktycznie przestawiłem zawór 4D z ustawienia u mnie najczęstrzego czyli 3,5-4

do ok. 7 - po to aby jak będzie zimniutko to podniosę temp. na regulatorze i kaloryferki w mig będą gorące!

Niestety jak widzę to była błędna decyzja, fakt pompka pracowała rzadko ale też i stale grzejniki były zimne.

 

@mironow

ale jeśli masz zawór 4D to i tak piec ma mały obieg, którym się grzeje a do niego dopływa schłodzona ciecz z obiegu dużego,

dla pieca nie powinno być aż tak niedobrze - gorzej dla domowników, kiedyś pompka szła ciągle i kaloryfery też utrzymywały ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co na to powrót jak dostanie zimną wode po włączeniu pompy C.O ? to 4D zamknie się( o ile jest siłownik i ochrona powrotu) aby chronić powrót i zimna woda z powrotu C.O wraca na zasilanie grzejników i tak w kółko aż dogrzeje powrót i tu widze strate paliwa , a jeśli tylko by obniżyć temperature na grzejniki , nie wyłączając pompy to chyba lepiej było by utrzymać komfort .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróciły mega mrozy faktycznie przestawiłem zawór 4D z ustawienia u mnie najczęstrzego czyli 3,5-4

do ok. 7 - po to aby jak będzie zimniutko to podniosę temp. na regulatorze i kaloryferki w mig będą gorące!

Bo jeszcze jest taka prawda, ze zmiany temperatur na sterowniku pokojowym nie mają wiekszego sensu.

Chyba, że na dłuższy czas.

Większy komfort jest gdy cały czas sie grzeje [ale tak, żeby temp. nie spadała tylko co najmniej utrzymywała sie na tym samym poziomie!] a temp. jest nawet niższa niż utrzymywanie wyższej temp. non stop ale z długimi przerwami w grzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi, że regulator w kąt!

Podpiąć pompkę z jego pominięciem (jak serwis karze) i trudno, niech się CO kręci stale a temp . ustawić jedynie na zaworze 4D.

Widać lepszym rozwiązaniem było by kupienie siłownika na zawór 4D i to za jego pomocą podnosić temp grzejników. Pompa i tak będzie ganiać dalej a niby miałem plany jej zaoszczędzenia co by się nie narobiła a i prądu mniej zjadła.

 

W takim razie po kiego są te regulatory nie mówiąc już o tym, iż wg serwisówki jest nawet dla nich miejsce podpięcia - ktoś jednak je brał pod uwagę.... chyba, że nie wiedział co czyni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po kiego są te regulatory nie mówiąc już o tym, iż wg serwisówki jest nawet dla nich miejsce podpięcia - ktoś jednak je brał pod uwagę.... chyba, że nie wiedział co czyni ;)

Są potrzebne i przydatne.

Ogrzewanie to nie jest taki prosty system i bez takiego regulatora nie da się całej roboty zrobić, tak samo jak i sam regulator całej roboty nie zrobi.

 

Inna sprawa, że taki dziad z 1 stopniową histerezą to jest przezytek.

Są juz duzo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.